0 oy
247 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (18 puan) tarafından
Merhaba kizim 19 aylik herzaman olmasa da kısmen yürürken parmak ucuna basıyor topuklarini kaldırıyor. Ama normal de yere basıp yürüyor ikisi de orta halli var. Bazen çevremdekiler söylüyor kimisi normal benim çocuğum da öyleydi diyor ama bugün aklıma takıldı sizce normal bir durum mu?

16 Cevaplar

0 oy
(795 puan) tarafından
bazen benim kiz da yapiyor oyun gibi hatta yuzume bakip bakip oyle yuruyor bana normal geldi ama her gun her gun yapiyorsa bi doktora sormakta fayda var 
(18 puan) tarafından
Yok surekli yapmıyor ama arada yaptığını goruyorum
(795 puan) tarafından
o zaman normaldir canim benim kiz da dedigim gibi arada yapiyor onu dikkat cekmek icin
(18 puan) tarafından
Sanirim öyle zaten bir sorun var gibi görünmüyor gece gece aklıma geldi bi;)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zamanla gecio kiz merk etme eltimin kizi 4 5 yasina kadr hep parmak ucunda geziyodu okula basladi düzeldi simdi normal yürüyo
(18 puan) tarafından
Yani arada yapıyor dikkatimi çekti yazmak istedim aslında bi sorun görünmüyor ama gece gece aklıma geldi :)
0 oy
(385 puan) tarafından
Bnm oğlum yürüyor canm farkettım kı sevıldıgı hoşuna gıden bırseydr özellikle öyle yürüyor kısa sürer ama dedıgın gıbı parmak ucunda yürüyor 26ayı doldurack 10gunr
(18 puan) tarafından
Evet sanırım biraz acele davrandıkları için de yapıyor olabilirler
(385 puan) tarafından
Eğer zihinsel problemleri yoksa anlama uygulamaları yapıyorsa 4-5yasina kadar parmak ucunda yurumeyi normal sayıyorlar canm.ama diğer türlü devamediyorsa yasida geçerse çocuk nörolog görmesi gerekmiş bı ara çok kafaya takmıştım bunu
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Görümcemn kızıda öyle canm 2 yaşında şuan 
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm sürekli ypamiyorsa sıkıntı yok. O dönemde bı yerden uzanıp topuk kaldırarak bişe almaya çalışırken ogreniyolra sonroyunmus gibi parmak ucuyla gidiyor. Ama için rahat edecekse bı doktor asır.
0 oy
(868 puan) tarafından
benim kızım 2 yaşına girecek o da öyle yapıyor özellikle simarinca ve mutlu olunca
0 oy
(4,061 puan) tarafından
1 yaşına girecek canım 1 gün sonra bizimde parmak ucunda yürüyor halbuki çok güzel denge kuruyor bırakınca baya 10 adıma kadr atıyor ama ellerinden tutunca parmak ucunda yürüyor 
0 oy
(7,718 puan) tarafından
Yürüteçe koydunuz mu?
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Benim kızımda yürüyordu canım şuan 21 aylık artık yürümüyor bende şüphe ediyordum ama normalmiş zamanla geçiyor aklına gelirse yürüyor gelmezse normal :)
0 oy
(2,323 puan) tarafından
2 yaşında kızım 1 buçuk yaşlarında yapıyordu kendi kendine bıraktı eşimin kardeşi 5 yaşına kadar öyle yürümüş normal biri başka belirtiler görürsen endişe et
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Zananlq geciyo canim benim kizimda oyleydi
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ben 17 yasıma kadar da ara ara parmak Ustunde yürürdum teyzem bişey eksikliğinden olur derdi ama tam hatırlamıyorum yani bence bir sıkıntı olmuyor 
0 oy
(4,275 puan) tarafından
Benim oğlumda 19 aylık aynı öyle yürüyo bişey olmaz ondan canım zamanla bırakırlar zaten Her ay.baska bi şey yapıyolar keşfediyorlar zamanla bırakıyorlar zaten:))
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Otizim açısından soruyorsan parmağının ucunda yürümek normal çocuklarda da çok gözüküyor 
0 oy
(485 puan) tarafından
Başka bi anormallik yoksa bişey olmaz oyun amaçlı yapiyodur
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Yürüteç kullandınız mı

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 75 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 68 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.
18 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozum123 (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 136 göst.
4 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kurabiye0 (195 puan) tarafından soruldu

380,017 soru

11,375,584 cevap

34,860 kullanıcı

...