+1 oy
204 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,099 puan) tarafından
1 aylık bebeğimin boğazında balgam var bayadie mama içerken falan boğazından hirilti geliyor doktora da götürdüm prospan verdi bide alerji damlası vermiş kullanıyorum ama bu faydası olmadı burnunu zaten sürekli temizliyorum başka yöntemi yokmu bunun ya cigerine incek diye korkuyorum

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bir tane sarımsağı küçük küçük dogra onu bir tatlı kaşığı tereyağında kavur ama sarimsaklar yanmasın sonra yağ ilidiktan sonra içindeki sarımsakları bir kenara al yağdan iki çay kaşığı bebeğe içir inan hiçbir zararı yok balgami sökmeye yardımcı olur 
(218 puan) tarafından
Âmin INŞALLAH canım
tarafından
ben de yapıcam canmert bacım 7 aylık benım oglan oksuruyor kac gundur. sagolasın walla
tarafından
Yap bacım bende büyük oğluma çok yaptım sende sağol canım sarimsagin özü yağa geçiyor antibiyotik etkisini gösteriyor
tarafından
sarımsak şifa zaten, her derde herşeye şifa
tarafından
Kısık ateşte yapın
-Reklam-
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Avucunu kase gibi yapıp Aşağıdan yukarı doğru bebeğinin sırtına hafifçe vur bu balgamı da attırır günde 2-3 defa yapabilirsin Osman Gönülal ın videolarında görmüştüm burnunu sık sık temizlersen ciğere inmez o balgam ilacı da zaten öksürerek attıracak kaka ile çıkacak Doktor bize de aynı ilaçları vermişti çok geçmiş olsun
(3,099 puan) tarafından
Inşallah canım ya keşke önceden bilseydim bunu 2 yaşındaki k izimada yapardım oda balgamdan çok cekti
(1,331 puan) tarafından
Her seye yetemiyoruz canım kendimizi paralıyoruz bebekler iyi olsun diye ama kafa kalmıyor araştırıp okumaya dahi inşallah bundan sonra çekmesin bebekler artık yaparsın gelip burnunu uzatır temizle diye :)
(3,099 puan) tarafından
Aynen öyle valla canım elimizden geleni yapıyoruz ışte eksik veya fazla aman çocuklar hastalanmasin ya biz bi griple atlatiyoruz ama onların bi ihmali nelere yol açıyor Rabbim esirgesin hepimizin cocuklarini ortalik salgin zaten
(1,331 puan) tarafından
Aynen canım ya benim bebeğimde hastalandığında geçmesi uzun sürdü onda ama bizim sadece boğazımız gıcıklandı bu sene eve kapandığımız yetmedi birde bu hastalıklar çıktı :( allahım bütün bebeklere şifa versin inşallah
(3,099 puan) tarafından
Amiiin canim
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bi aydır benim oğlan da hastaydi iki antibiyotik bi hap verdi.  Okudum kağıtlarını birinde inatçı balgam birinde geçmeyen öksürük diğeri de o tür birşeydi yeni yeni geçiyor 
(3,099 puan) tarafından
BiZe alerji ilaciyla prospan verdi sadece ya
0 oy
(4,510 puan) tarafından
1.odayi nemlendir soguk buhar cihazin yok ise kettlle calistir 20 3p dakika balgam yumusasin

2.aspirator cok kucuk daha kullanma ilerki aylarda kullanirsin

3.odayi nemlendirdikten sonra serum fizyolojigi sık bebegini yuzustu cevir kucaginda sirtina ufak ufak pitpitlar yap
(3,099 puan) tarafından
Serum fizyolojigi burnunami sık cam ağzındami hava makinesinden kastın doktor nebulizator  artırmıştı onunla olurmu
(4,510 puan) tarafından
Nebulizator ile ilac verebilirsin bos bir ise yaramaz ki ilacida doktor demedigi surece verme kettleyi odada calistir 20 30 dakika kaynasin odanin icinde serum fizyolojigide burnuna sık sonra 1 cc birine 1 cc birine ters cevir sonra sirtina masaj ile tip tip yap
(3,099 puan) tarafından
Doktor n ebulizatore sıkayim diye serum fizyolojik vermisti
(4,510 puan) tarafından
Tamam o zaman tarihi gecmrmisse yapabilirsin ama odayi nemli tut ki balgam yumusasin
0 oy
tarafından
1 aylık bebeğin balgamı kakasiyla çıkar dedi doktorumuz fizyolojik serum suyu ile destekle cnm ağzında da cikaticaktir
(3,099 puan) tarafından
Fizyolojik suyu ağzındami sıkı cam canım aslında yumuşasin diye havada veriyorum makineye fizyolojik su sıkıp
tarafından
Yok kuzu burundan ama sıkınca bebek yutma poziyosuna  geçtiği için ter çevirip vurduğunda arasına yatdimci oluyo
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Benim kızım 2 yaşında oksurmekten yavrum uykuyu unuttu iki gündür perişan oldu hastaneye goturcem birazdan çünkü balgamı atamıyor yutuyor o yüzden iyileşemiyor da en iyisi doktora götürmek herhalde 
(3,099 puan) tarafından
Benim 2 yaşındaki kızında geçen kurtuldu o dertten canım aylardır gece oksurukleri vardı en son geçen ateslendidr sonunda bi doktor gerçek teşhisi koyabildi cigerine kadar balgam inmiş zamanında zatürre atlatmis
(2,323 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ben de bugün götürdüm ciğerleri temiz dedi ilaç verdi bakalım inşallah geçer
(3,099 puan) tarafından
Inşallah canım Rabbim şifa versin ❤

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 77 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 175 göst.
8 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Cancanlarim (1,009 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 123 göst.
0 oy
3 cevap 53 göst.
29 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alpingo!!45 (353 puan) tarafından soruldu

381,146 soru

11,410,287 cevap

34,949 kullanıcı

...