0 oy
144 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,334 puan) tarafından
Hanımlar bayadir aklimda bir soru var eger benim evde acilmam başlarsa ama suyum sancim ve nisanim olmazda ben dogumun basladigini nasıl anlarim yani anlayabilirmiyim ilk defa dogum yapcam ve yaşımda genc o yüzden baya bilgisizim benide bilgilendirirmisiniz 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Açılman başlarsa sancin da başlar . Hastaneye gidersen eve göndereceklerdir . Bende şöyle yapicam suyum veya sancım gelmeden hastaneye gitmiycem . Ha suyum gelmez nişanım gelir sancım başlar beş dk düşünce gidicem planım böyle .orda ki psikiloji daha ağır ya
tarafından
O zmaan bı tık erken doğursun ben devlete gidiyorum onlar sonuna kadar bekliyor malesef. Benimde ilk .
tarafından
Ben devlete gitmeye korkuyrm ya 2 ablamda devlette doğurdu gördükleri muameleyi anlatınca korkuyrm gitmeye özel dhaa bi anlayışlı sağsağlim vaktinde gelsnler inşlh cnm rabbm ikimizde kolay doğumlar nasip etsn ❤️
tarafından
Bunu demeyeydin eyidi :)
tarafından
Kız her devlet aynı deyl bizim urfada fazla takmıyor devlet hastanesi özel daha iyi geliyor bana
tarafından
Haklısın canım. Rabbim iyi merhametli insanlarla karşılaştırsın ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öyle birşey ki anlamamak mümkün değil
(1,334 puan) tarafından
Allah Allah cok korkuyorum ya anlamamaktan
0 oy
tarafından
Açılma sancı ile olur canım düzenli sancıların girer çıkar 5dk bir anlarsın mutlaka 
tarafından
Inşallah canım hakkında hayrlsı olsun ben sezeryan doğum yaptım
(1,334 puan) tarafından
Sezeryan dogum zor mu peki kendiniz mi tercih ettiniz
tarafından
Sezeryan istiyordum ama devlet süründürmek istedi 2 gun suni yedim 3.gün sezeryan oldum
tarafından
Sezeryandan çok memnun kaldım kolaydı rahattı
(1,334 puan) tarafından
Ee ne güzel memnun kaldiysan
0 oy
tarafından
Valla ben sezeryan olacaktım gün bile almıştım, sezeryan günümden 1 gün önce sabahı önce bel ağrım başladı 38+4'de işte. Sonra yavaş yavaş o artmaya başladı, daha sonra afedersin büyük tuvaletim varmış gibi bi his vardı sürekli lavaboya gidiyordum her gitmemde suyum da bitiyormuş haberim yokmuş, sonra sancılar cekilmicek dereceye ulaşınca hastaneye gittim ve yarım saat içinde sezeryanla bebeğim alındı benim çatı çok dardı imkansız gibi birşey dedi doktor bana normal için ondan hem sanciyi çektim hem de sezeryan oldum ama pişman da değilim çok güzel geçti çünkü 
(1,334 puan) tarafından
Güzel bir deneyim olmus sizin için
0 oy
(66 puan) tarafından
Sancinin zaten doğum sancısı olduğu çok bariz belli oluyor bide surekli büyük abdest yapıp ıkınma istegin oluyor ben gittigimde 3 cm acilma vardi sanciya dayanamadigim icin epidural yaptilar prenses doğum yani Allah bir avazda kurtarsin sagdalim al bebeisini
0 oy
tarafından
Benim sağ kasığıma kramp girmişti ve düzensiz sancilarim olmuştu erken doğum riski olduğu için korkup hastaneye gitmiştim 4 cm açılma vardı yatış verdiler ama düşündüğümde de o sancıyı evde çekemezdim hastanede kontrol altındaydım içim rahattı yani.

Bide 30. Haftadan sonra yalancı sancılar başlıyor doğum sancısı biraz daha belli ediyo kendini, bide bebeğin hareketleri yok denecek kadar az oluyo doğumda ordan da anlayabilirsin benim yaşadıklarım bunlar her doğum farklı olabilir tabi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 130 göst.
0 oy
19 cevap 978 göst.
0 oy
7 cevap 244 göst.
15 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Yenigelin_anneadayi (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 166 göst.

374,651 soru

11,205,987 cevap

34,507 kullanıcı

...