0 oy
152 göst.
Diğer kategorisinde (741 puan) tarafından
Yani önceden bebel deterjanı yokdu mesala sımdı böyle yıkanmasını istenmesi neden :)

14 Cevaplar

0 oy
(13,006 puan) tarafından
Alerji durumu olduğu için Yenidoğan döneminde ilk zamanlar önerilmiyor sonradan kullanılıyor 
-Reklam-
0 oy
(119,287 puan) tarafından
alerji falan olmasin diye yeni dogan cildi cok hassas
0 oy
tarafından
Alerjik reaksiyon göstermedi sürece ben onları kullanmaya karşıyım saf sabun tozu hariç hepsinde varki zaten kimyasal sonuçta o da bir insan yok biberon yıkama jeli yok bulaşık deterjanı sonuçta oda insan canım ben ayırt etmedim 
0 oy
tarafından

Şimdi linç girişimi yapacaklar ama ilk 2 ay ayrı yıkadım  sonrasında  benim kıyafetlerim le birlikte yıkadım  Dr sordum  doğru olanı yapmışsın dedi anneler fazla abartıyor sonra bebekler alerji oluyor  Muş  3 ay 23 günlük  bebeğim

(515 puan) tarafından
Valla benim fıstıkta 40 günlük bende kendi deterjanimla yıkamaya başladım şimdilik bı sorunda olmadı ilk bebeğimde de öyle yapmıştım
0 oy
(450 puan) tarafından
Cildi çok hassas olduğu için önermiyorlar hatta kuzenim yeni doğum yaptı ebeler bebeğin poposunu ıslak mendille silmişler hastanede çocuğun poposu kabardı hep düşün. Granül sabun aldım onunla yıkıcam çamaşırlarını. Kendi çamaşırlarımla hayatta yıkamam.
0 oy
tarafından
Alerjisi olur die yada vicudu tahriş olmasn die yıkamıştm ben
0 oy
tarafından
Hiç yikamadim hep kendime ne kullandiysam onla yıkadım
0 oy
(346 puan) tarafından
Bebeklerin ciltleri hassas ve alerjik reaksiyon yaşamaları yüksek o yüzden bebe deterjanı kullanılmalı
0 oy
tarafından
Çiçeğim evet eskiden yoktu ama eskiden kil ile beyaz sabun ile yıkarlardı en doğalından şu an da da kullandığımız çoğu bebek deterjanı sabun tozu vs zaten ❤️
0 oy
(136 puan) tarafından
Ben cok yipratiyor rengini bozuyor diye bendi kiyafetlerimle yikamiyorum 30 40 derecede kisa programda bebek deterjaniyla yikiyorum 
0 oy
(422 puan) tarafından
Her şeyi takıntı yapıyorlar da o yüzden. Ben çok alerjik biriyim. Toz deterjan gerçekten insanı rahatsız edebilir. Kokusu az sıvı deterjanları tercih edebilirsiniz. 

Doğal, bebek cildine uygun diye aynı kimyasalı satıyorlar. Bizim millet de kanıyor işte :) ben normal sıvı deterjanla yıkadım hepsini
0 oy
tarafından
Önceden bebek deterjanı yoktu sabunla yıkanırdı bebek giysileri şimdide sabunla yıkıyorum 
0 oy
tarafından

Zorunlu değil ama öyle yapsan daha iyi bence 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 219 göst.
25 Eylül 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Aydede (676 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 94 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 89 göst.