+1 oy
1,375 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimle sorunlarım çok evet ama insanım kadın olduğumu hissetmek istiyorum bir yere gidip onunla vakit geçirip onun karşısında paspal değil de güçlü bir kadın gibi oturmak kafa dinlemek olayları konuşmak istiyorum dedim aslında tam olarak böyle demedim ama demek istediğim tam olarak buydu her neyse arkadaşın birisi olayı benim çocuklarımı odaya kapatmama getirmiş. Bak kardeşim yada kardeşlerim benim desteğim yok burda tek çocuğu muzurluk yapıyor diye kötü kötü şeyler yazan anneler var ama ben hiç birini hor görmedim insanların sabrı bazen taşıyor ama ben insanım 2 bebeği (2. Kazayla oldu) nasıl tek başıma idare edeyim. Bu evin işi var gücü var tamam kapıyı aç öyle iş yap diyenler olacak tabikide açıyorum açarımda. Ama kızım aşırı muzur olduğu için küçüğü kaşla göz makinaya atar diye korkuyorum yada eğim 5. Kat çocuğu balkon kapısını açıp atar ki balkon canım yok demirlerde kızımın boyunda kendini bile atar. Evim tehlikeli bir ev çelik kapıyı bile arkadan kitliyorum çünkü açıp çıkıp gidiyor. Daha doğru düzgün merdiven bile inemiyor. Bir düşse Allah korusun senin eteğin yanana kadar benim ciğerim yanar. Kısacası gün içinde çocukları kitleyip bakkala gitmiyorum altı üste yan tarafta mutfak ve saniye başı gözlüyorum. Şimdi şöyle diyecek sende turşu yapma yemek yapma temizlik yapma gel sen yap ben çocuklarıma bakayım tatlım. Sonuçta burası bir yaşam alanı her insanın yaşadığı ev gibi düzenli ve tertipli olmak zorunda. Günlük cam silip mutfak dolabi silmiyorum altı üstü elektirikli süpürge çalıştiriyorum mutfak ve oturma odasında. Sanki atıp atıp gidiyorum. Bak bacım yada bacılarım ben bu hayatta annesiz büyüdüm ve emin ol ki çocuklarım her iki ebeveynin yokluğunu görmesin diye hayatla mücadele ediyorum ve eminim rabbim nasip edecek ben öyle günler yaşayacağım ki Allah sabrımın karışığını verecek. Çocuklarım emin ol ki hayatla verdiğim mücadelemin ortasında en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyorum. Benim kızım ağladığımı görmesin diye yuttuğum çok göz yaşım var. Yanlış bir davranışım yok çocuklarıma şiddet uygulamıyorum çocuklarımı elimden geldiğince güzel yetiştiriyorum kendimden önce onları doyuruyorum ben o yüzden her şeyime laf et anneliğime asla. 

25 Cevaplar

+8 oy
tarafından

Olay ne bilmiyorum 

Seni asla yargılamak için yazmıyorum bunu ama kendine bir iyilik yap ve destek al 
tarafından
Ben direkt gittim canım psikolog un ilaç yazma yetkisi olmadığı için psikiyatriye sevk vermiştir terapiyle düzelecek olan hastalarla zaten psikolog ilgileniyor
tarafından
Evet şimdi haftada 1 terapi alıyor antidepresan da verdiler 70 yaşında kadın depresyona girmiş
tarafından
Şu zamanda depresyona girmeyen var mı ki canım ya rabbim şifasını versin bende lohusalık depresyonundan ötürü ilaçlı tedavi görüyorum 5 aydır şimdi bırakmaya başladım allahım kimseyi aklıyla darda koymasın insani saydıran akli gerçekten psikoloji o kadar önemli ki vücudunun komple dengesi şaşıyor kronik kabızlığın vardı psikolojik tedaviden sonra dahi bitti
tarafından
3 yıl ilaç kullanan biri olarak çok çok iyi anlıyorum seni Allah hepimizin yardımcısı olsun
tarafından
Amiiinnn amin inşallah canım benim Rabbim kimseyi darda zorda koymasın inşallah
-Reklam-
+1 oy
(2,671 puan) tarafından
Kız yok niye yargilayalim bende oğlumu odaya birakiyrm TV karşısına gidip mutfakta yemek yapiyrm gerçi o 5bucuk aylık ama neyapalim mecbur yani buyikte olsaydı öyle yapardım  gerçekten inan ev işi yemek yetirstirmek çok zor çok ben bir gün evi makine yaparım ertesi gün silerim yetisemiyrm silme hergun yapmam yani gerçekten tek çocukla çok zor senin 2tane neyapasin canım :-):-)
tarafından
Kuzum bende bir gün sil bir gün süpür yapıyorum yetişmiyor ki
(2,671 puan) tarafından
Ya tabiki senin 2kucuk Rabbim yardımcın olsun canım sen kimsenin lafına bakma ya senin çocukların Allah korusun birşey olsada ufak şeyler yine senin canın acır senin evladın çünkü tursunuda afiyetle ye :-):-) benim saolsun kaynanam lahana bile haşlayıp vermisti inan onu bile yapamıyorum oğlum çok yaramaz birgün sarayum dedim sabah 8de başladım 1gibi bitti oğlum o sürede kaç defa kalktı yattı :-):-)
+1 oy
(818 puan) tarafından
Hic kimsenin bi baskasinin anneligine laf etmeye hakki yok buradakileri kafana takma insan bi raddeye gelince artik dayanamiyor 2 cocukla hayat o kadar da kolay degil hele yalnizsan benim şu an bi tane olmasina ragmen benim bile sabrim tasiyo evimizin bi duzeni var ve cogumuzun bu duzenin dışina cikamiyoruz şurda 2 haftaya ikinci bebegim gelicek şimdiden nasil yaparim nasil ederim diye dusunuyorum ve oglumda o kadar kucul degil 5 yaşinda anlayisli bi cocuk oldugu halde lutfen kendine bi iyilik yap ve buradakileri takma her kafadan bi ses çikiyo valla
tarafından
Ya yemin ederim aynen öyle çocukları iki koltuklu bir odada oyuncaklariyla bıraktım kapıyı kapatıp 2 saat mutfakta turşu kurdum diye kötü anne oldum
(818 puan) tarafından
Baska bi secenegin varmiydi hayir sonucta ac susuz birakmiyosun dövmuyosun sövmuyosun mecbursun amaaaaannn diyirum ya kimse mükemmel anne degil oyleymiş gibi davraniyolar
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Anneliğini sorgulamak kimseye düşmez 

Hepimizin zaman zaman psikolojik travmaları gelgitleri duygusal boşlukları olur...

Yani çocuğa annesi kızar yine anne diye ağlar Allaha sığın bol bol dua et bugünler de geçecek o çocuklar büyür hersey rayına oturur 

Kocan anlayışlı birisi değil belli o da birgün kiymetini anlar

Sana nacizane bi abla tavsiyesi edeyim abla yerine koyarsan çocuklar fidan gibidir zamanında gübresini suyunu iyi verirsen daha verimli meyve verir
tarafından
Canım benim çok teşekkür ederim ama emin ol ki çok ilgileniyorum eşim bana iyi bir eş olmasa bile kızıma ve oğluma çok iyi bir baba. Mesela şuan kızım evde yok eşim görümcem gile götürdü onun oğlunu istiyor diye bu saate götürdü her gün parkta ama dışarıyı sevmiyorlar işte evde çok rahatlar
(7,654 puan) tarafından
Canını sıkma herşey yoluna girer
(2,202 puan) tarafından
Hakikatli Bahar ım yorum böyle insan gbi destek olarak yapılır bazıları yine çok bilmiş boş yargılarını dagitiyorlar.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne kadar ciddiye alıyosunuz burdakileri, kime ne bundan
tarafından
Ayy ben diyecektim cidden ne kadar abartılıyor bazı şeyler
0 oy
tarafından

Aman boşver yhaa takma

tarafından
Takma da canım eskileri açıp önüme atıyorlar
0 oy
tarafından
Ayy bunlar meraklidir eskileri yüze vurmaya az once senin pstunda bi kadin gelmis cocuguma yedirdgm seye karişiyor onlar cok bilir annelik yapmayi
tarafından
Benim evladım hassas noktam kimse laf edemez ve emin güzel kardeşim benim baktığımın yarısını bakmiyordur
tarafından
Agzi olan konusuyo bosver
tarafından
Cnm senin cocuklarin arasi kac ay? Çok.bunalmissin belli
tarafından
1 yaştan 3 gün eksik canım
tarafından
Aa gercekten cok kucukler ikiz gbi allah yardim etsin ama ikisi birden buyir gider ilerde rahat edersin
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Herkesin anneliği kendine herkes kendi doğruları ile çocuk yetiştirir kime kimsenin anneliğine laf etmeye haakkınyok arkadaşlar o onun için doğru ve en iyi. Kimse karışmasın kimsenin anneliğine her çocuğun annesi kendine özel ve en iyisidir. 
tarafından
Benim çocuklarım dışarı çıktığı zaman çok aşırı huysuz oluyorlar ki benim kızım eminim Allah her bebeğe her çocuğa nasip etsin ama buradaki bir çok bebeğin görmediği şehirleri ve görmediği şeyleri gördü. Allahım tüm çocuklara nasip etsin ama çocuğum tatminsiz odasını seviyor oyun alanı kalemle yazı yazıyor TV izliyor kardeşiyle odada bisiklet sürüyor top oynuyor bebekleriyle oynuyor ben bu çocuğu dışarı çıkardığım zaman çocuk ağlaya ağlaya çatlıyor eve gelince rahatlıyor çocuğuma kötülük yapmıyorum ben
(3,147 puan) tarafından
O çocukların annesi sensin kuzum sen onlar için neyi uygun doğru buluyorsan o o dur kimseyi takma kimse kolayla anne olmuyor çocuk yetiştiriyor hele iki küçük çocuk çok daha zorben biri ile baş edemiyoeum
tarafından
Canım birde araları 1 yaştan 3 gün eksik yani 1 yaş bile değil
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Kim diyo bunu sana çok büyütmek okadar zor ki ayyy gelde bana sor sen onu kimse kimsenin ne çekdiğini bilemez 

tarafından
Bir önceki postumda söylemiş birisi canım Rahime seni çok uzun zamandır tanıyorum kuzum Allah için konuş çocuk büyütmek kolay mı aynı zamanda yemek yapmak iş yapmak
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Yav sanki tek işimiz çocuklara bakmak bizde insanız kadınız yahu elbette kendimize vakit ayiricaz bakcaz söyle ayaklarımızı uzatıp keyif yapicaz. Çocuğa kızmıyorum diyen yalan söyler abi bi defa çocuk bu kizilir elbet konuşarak hersey halledilmez sanki bizi analarımız el bebek büyüttü ulan terlikle dövüldüğümü bilirim :) canım anam iyiki de dövmüş herseyi abartmayalim yaramaz çocuk ne demek çok iyi bilirim o yüzden seni çok iyi anlıyorum çocukları kilitleyip saatlerce aç susuz bırakmışsın gibi davranıyorlar sana bacı kesinlikle 
tarafından
Kuzum ben 2 Yaşındaki kızımı hala yeni doğan bebek gibi 3 saate bir besliyorum hemde çeşit çeşit yaparak 3 günde bir banyo günlük 2 kez çamaşır değiştiriyorum çocukların
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ya sen buradakilere ne  bakıyorsun. Sorsan onlar mükemmel annedir. Herşeyi 4/4 lük yaparlar. Nefret ediyorum öyle insanlardan, hadsizler.
tarafından
Cidden çok hadsizler dengesiz insanlar ben o kadar çok sorunlarim olduğu halde kimseyidurup dururken kırmam
(7,118 puan) tarafından
Bosve takma herkes kalbinin ekmeğini yer.
0 oy
(3,270 puan) tarafından
Olayı postu bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim her çocuk zordur ama anneler güçlü durmak zorunda ve çocukları ihmal etme taraftarı değilim ne olursa olsun. Benim de 17 aylık oğlum var aşırı bana düşkün benim de yardımcım yok yanım da hep tek başıma hallederim herşeyimi çoğu gece 10 20 dk arayla uyanır oğlum emer saatlerce kaç aydan sonra tekrar görsün yara oldu o kadar yani. Ben olmadan asla durmaz babası olsa bile illa beni görmek ister. İşlerimi oğlum uyuduğunda yaparım yapamadığım zamanlar da onunla yapmaya çalışırım ona da bi görev veririm mesela sofrayı toplarken ekmek poşetini eline veririm bana yardım et diye hem o çok mutlu oluyor hem de benim aklım o AB onda kalmıyor. Yemek yaparken alırım mutfağa bi kaç oyuncak veya kitabıyla beraber yemek yaparız sevdiği çocuk şarkılarını söyleriz o da tepside ses çıkarır ikimiz de işimizi halletmiş oluyoruz. Bence güzel fikir güzel oluyor deneyin bu arada evim de tv falan da yok bütün gün aktıvite oyun oynarız uyku saatleri de bana vakit kalıyor 
tarafından
Canım benim kızım öyle durmaz seninki akıllı olduğu için mutfağa koyduğunda duruyor önüne bir şey verince benim ki buz dolabını çekiyor bulaşık makinesini çalışırtiriyor çamaşırı çalıştiriyor
(3,270 puan) tarafından
Fişlerini çek canım bulaşık çamaşırını. Buzdolabın ben zor çekiyorum kız o nasıl çekiyor. Bak her çocuk akıllıdır bu sözüne katılmıyorum sen yön vereceksin ona güzellikle kızmadan kızın ne kadarlık mesela
0 oy
tarafından
Heyy allahım yarabbimm onu nasıl becerdin kız:D
tarafından
Neyi canım
tarafından
Turşu kurmayı:)
0 oy
(48,695 puan) tarafından
korkuyosan.ikini nasıl yalniz birakabiliyosun olayi bilmiyorumda okudugumdan o takildi kafama
(48,695 puan) tarafından
kac yasindalar
 makinelerin fislerini prizde birakma sakin
tarafından
Benim makinalar mutfakta fişi çekmem için ikisinide ortaya çekmem lazım günlük birisi 13 birisi 25 aylık
(48,695 puan) tarafından
oynuyorlarsa sıkıntı olmaz ya zaten saatlerce birakmiyosundur
(9,238 puan) tarafından
Allah korusun bak makine dedin icim bi tuhaf oldu. Herşey olabilir gecen gun haberlerde gormussindur camasır makinesinde ki cocuğu. Detaya girmicem ama dikkat et
tarafından
Bende o olaydan sonra iyice korktum zaten
0 oy
(852 puan) tarafından
Amann  bosver bacım yaaa .sanki burdakulerjn hepsi dört dörtlük annede milletin anneligjneaf ediyorlar...ne takıyosjn ya dert bile edip üzülme...kimse dört dörtlük anne değil olamazda ...öyle olduğunu söykeyende büyük yalan konusyo .odaya kapatmayıpta Allah korusun camasir makinesine mi girsin bu gün okuduk haberkerde 5 yasinda cocuk camasir makinesine girmiş annesi fafmegm3mis calistrmus makineyi aayyy Allah korusun..burdakilerin çoğu klavye delikanlısı emin ol o yüzden rahat ol keyfini bozma ...
0 oy
(346 puan) tarafından
Anneliğine kimse laf etmemeli postunu okudum belli ki iki çocuk seni baya yormuş allah yardımcın olsun alttaki arkadaşın dediği gibi psikiyatri desteği al içini dök sana fikirler versin belki rahatlarsın 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Buradakiler çok yukarıdan boş boş sallamayı seviyorlar kuzum.bosver takma sıkma o güzel.canini
0 oy
tarafından
Bence böyle insanları kafaya takmaya değmez annelik zorki keza sen  5 ci katta oturuyorum diyosun senin daha çok  dikkat etmen lazım canm çocuk bu ne yapacağı belli olmaz aç susuz bırakmıyosun sonuçta Allah korusun bıraksan bişey olsa dahamı iyi olacak bu insanlar varya gerçekten bazen çok boş konuşuyor gıcık oluyorum o tiplerede
0 oy
(305 puan) tarafından
Benim abim de cok yaramazmis 4 yas aramiz annem mecbur beni kitleyip is yaparmis çünkü bir keresinde yastik kapatmis yüzüme sen bunu kötülük için yapmiyosun ki kimse kimsenin anneliğini sorgulayamaz psikiyatriye git de diyemez evet psikiyatriye  bende gittm zamanında bu kötü bisey diye demiyorum ama buna kişi kendi karar verir annelik zaten zor bisey insan bazen yipranadabilir sinirleri bozulabilir duygusallasabilir hangimiz yasamiyoruz ya burdan insanlari yargılamak cok kolay gerçekten kimseye aldırış etme sen kötü biri değilsin hatta bence çok iyi bi annesin çocuklarının iyiliğini isteyen onlari fazlaca dusunen bir anne 
0 oy
tarafından
Herşeyi geçtim de ikinci çocuğu kazayla yazdıracak kadar acımasız insanalr var ya burda bundan utandım dahaa çok ben 
tarafından
Hayır canım madem kızın çok zordu neden 2. Yaptın diye soracaklardi bende belirttim. Eğer acımasız olsam kendimi riske atıp 262 sonra tekrar sezeryana yatmazdım
tarafından
Ben sana kızmıyorum canım sana o açıklamayı yaptıran zihniyete kızıyorum işte Allah vermiş  bile isteye kimse buna karışmaz yargılayamaz  bu konuda o kadar  mahalle baskısı yapıyorlar ki millet kazara olduğunu bile açıklama ihtiyacı duyur kime neyani bundan

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 85 göst.
0 oy
3 cevap 153 göst.
30 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 122 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 489 göst.
24 Nisan 2023 Aile kategorisinde Pakize333 (1,039 puan) tarafından soruldu

380,212 soru

11,383,412 cevap

34,884 kullanıcı

...