0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde (2,366 puan) tarafından
benm kızım yürümğyor hala 15ine giricek buara tutunup yarı sekilde kalkıyor konusmasıda baba meme abla miyav böyle seyler mi diyor az gibi geldi geliştiremyrm canım cok sıkılıyor 3yasına yakın kızım var ikisinnde ihtiyaclsrına egitimlerine yetişmeye calsyrm işe de baslocam cok içim sklıypr 2.5senedir işe gitmedim az kaldı aklımda deli sorular buyuk kızım tuvalete alısmadı kucuk kyurumedi esim annemler nasl bakıcak annem gece fln kalkamaz kaynanamda nereye kadar dayanır bilmem kızlarım 12ye kadar zor uyuypr ya  biri 15 biride 2.5yas

8 Cevaplar

0 oy
(12,990 puan) tarafından
Daha 15 aylik ufak zamanla öğrenir birde ablası var oda onunla pynasin konuşsun fayda eder 
(2,366 puan) tarafından
konusmuyo ablası da zaten az konusuyor kardesyle asla oynamaz elinden esasları alıyor  az mı sizce konusması
-Reklam-
0 oy
(12,489 puan) tarafından
Normal konuşması çok fazla bişi bekleme küçük daha 
(12,489 puan) tarafından
Onları da anlamak lazım Bi süreden sonra çocuk bakmak zor geliyordur onlara da yani TV konusu biraz sıkıntı sen sıkı sıkı tembihle yinede
(2,366 puan) tarafından
wlla ugrasmazlar cnku kızlarım zor yiyor asıro zor hele kucuk anne kalem ver desem evleri batırıyor derler wlla dihecem sizden iş beklemyrm ben gelıncede yemegı yapsrız cprbalarını hazır ederim kızlarının meyve araogun verin bol bp şdicem inş ikna olurlarda olmzlarsa annem tek bakmaz skntı cıkartr bize hak veriyorum da benm annem huysuz biraz hiçbirye gelemez sabah ses yaptnz aksma ses yaptnz der durur
(12,489 puan) tarafından
Peki çocukların biraz büyüyen kadar çalışmazsan olmaz mı ki çünkü dediğine göre annen pek bakmaz gibi o çocuklara da yazık akşama doğru robot gibi TV önüne konmasınlar
(2,366 puan) tarafından
kücüge bile sabrettm 15ayşık oldu tvyle yemek yedirmedim ama buyuk kızım engel olamayrz yemiyor içmiyor annem hazır gıda veiryor annem bakmaya ilglenr yedirr giydirr ama hep TV acarak yok ben işyerinden sürekli kontrol edrm zaten  calısmasam olmaz 12yışlık bi gecmişim var:(
(12,489 puan) tarafından
Anladım canım Rabbim kolaylık versin
0 oy
tarafından

Normal yhaa çok kafana takma bazı çocuklar geç yürüyo

(2,366 puan) tarafından
keske tkmasam ya diyrm takmayın snra yemesi sknto meme de uyuyor hep
0 oy
(758 puan) tarafından
15 aylık bebek ne kadar konuşabilir ki zaten onu takma kafana. Komşumun kızı da 15 aylıkken yürüdü onu da takma daha geç de olabilir bilemeyiz. Takılma yani kanki =) 
(2,366 puan) tarafından
tmm kanki:( ya köpek ne der diyorum havhav diye söyluyor yetişemiyorum hiç bişeye ve cok üzülüyrm işe baslcm die de
(758 puan) tarafından
Ee maşallah zihni gayet açık yanii niye takıldın kız uykun mu yok yat aşağı uyu =)
(2,366 puan) tarafından
ya uykum da varda depsresyndaym sanrm:) öyle m.l m.l tele bakym dusa girecem üşenym bişeyler yicem üşenym modum düşük böyle gec yatym sabahta aman
0 oy
(268 puan) tarafından
Buralarin en dertkisi
(268 puan) tarafından
Bende bosver diyenlerden degilim ki senden daha zor durumdayim ama dert yanmak degil care bulmak gerek.oglum 22 aylik calisan bir anneyim ve oglum krese gidiyo haftalik hastalik atlatiyoruz cok zorlaniyorum ama ne yapalim olacak yadanacak bunlar.birakabilecek ne bir kayinvalide nede bir anne var ama olanla idare etmeliyiz yoksa dusunmekten paikolojimin bozulur ve daha kotu oluruz
(2,366 puan) tarafından
dpgru cnm esim modumu cok düşürüyor biraz korkuyorm işe baslaynca iyi bakamazlarsa diye yani ben cok ince dusınmekten böyle oluyorum bence krese baslado mı krese de kıyamam ben ya of :) bide kucuk borakmssınkz krese benm tek avantajım pandemiden dolayı evde eve 2.ye hamilelegmden dolayı sürpriz sekilde evde izinli olmam:) beterin beteri var dpgru diyprsn asıl dısarıya atıldıklarında sknto basılıyor vardiyalı mı işiniz
(268 puan) tarafından
Esim evi otel gibi kullaniyo is yeri cok uzak normalde 8.5 ama  3 saat gunluk yol.bakalim vardiyaya gececek ayin sonunda.evet cok kucuk verdim krese ama iyiki verdim diyorum ilk 1 ay cok sorun yasadik ama simdi kendi gitmek istiyo hem hali tavri hem zeka olarak cok mukemmel seviylerdeyiz ve cok mutlu bir bebek oldu tek sorun sık hastalanmasi ama bu cocuk illaki hastalanmasi gerrek.esenide takma bu cocuklar illaki buyuyecek.Zorluk cekeceksin ama bunu kendine bu sekilde dertsen cocuklarada yansitirsin.kaliteli vakit gecirmeye bak. Zaman akip gidiyo seneye bu hallerini hatirlayip niye bu kadar dert ettim dersin
(2,366 puan) tarafından
gercekten zaman su gibi akıp gidiyor ben anlayamıyorum evde oldugum için mi böyle güne yetişemiyorum ne ara aksamoluyor dogru diyprsun birazda esim bu sekilde kendine gelse senn mjsınla birazda olsa umutlu oldum esime de diyecem bu msjı ..gercekten az vakitte cok sey basarablrm yılmıcam işe gidene kadar tuvalet egitimi vericem eger hiç veremezsem yaza dogru bi yıllık izin bi rapor hallederim bu işi krese uyum sağlaması fln zor seyler orda arkdslarnn davranısı fln ben cok takarım kebdinş savunmasını isterm suan kac aylık Esin de gercekten cok uzaktayms anneler de mi uzakta cocuklarmz gelecegi için olmasa kimse katlanamaz wlla herşey ates pahası ilerde belki alamıcak duruma gelicez ben hemen hesap acıcam kızlarımın adına
(268 puan) tarafından
Bak dirayetli ol iste bu sekilde hayatta kusme herseyi buyutme.bizler kolay mi buyuduk. Ikiz  ucuz cocuk buyutup calisan anneler var.bizim kreste 16 aylik ve 3 yasinda iki cocugunu birden krese gonderen anne var cocuklar cokta guzel uyum sagladi. Onalarin nazlari bizlere kreste cokta iyiler.ben oglumun 1 gunu izledim tamamen evde beni oturtmayan cocuk orda bir guzel oyunlar oynuyo sastim kaldim.suna 22 aylik 19 ayinbasjndan beri gidiyor bende cok rahatladim.6 cocuk var yas grubunda vr hicbiri birbirine zarar vermiyo birbirlerini cok seviyorlar ki kavgada edebilirler bunlar cocuk cok dogal.sanki évde hicmi dusup kalmiyo ablasiyla kavga etmeyecekler kendini savunmasini gerektirecek durum yokki. Ama sunu cok iyi goruyorum gec krese giden cocuklar cok geri kaliyolar ve krese giden cocuklardan hep 1 adim arkadalar bu da ozguven eksikligine sebep oluyo hep.kendimde ogretmenim bu arada.annem baba vefat etti benim ve akrabalarimdan 1000km uzaktayim ama sorun etmiyorum.annem olsada kendine gore bir hayati olacakti kac gun bakabilirdi kimseyi hayatindan koparamayiz bakmak isterse ne ala istemezse ona gore yolumuzu cizecegiz.iyi bir bakici bulmaya bakcaksin kalan zamandada esinde mecbur bakmaya.hep sen dusunme o da dusundun yanliz yapmadin o cocuklari.surda 1 2yil cile cekersin sonra hersey duzene girer rahatlarsin
0 oy
(2,593 puan) tarafından

Ayh kendimi gördüm sanki 

Oglum 3 yaşında kızım 15 aylık 

Kizim yürümüyor zamanla inş yürür 

Ikiside çok ufak annesi ikiside ilgi zaman bekliyor sabırlı olmak zorundayız 

Oglum çişini öğrendi çok şükür kızımda kendini ifade edebiliyor çokta olmasa abiside 2 yada 3 kelimeli cümleler kuruyor 

Kızımla çok kavga ediyorlar ozellikle oyuncak kavgası 

Onlar biraz daha büyüse öyle ise baslasiniz ikiside ufak size ihtiyaçları var <3

(2,366 puan) tarafından
işyeri öyle demiyor ama cok acımasızlar hele kızlar ,artık basla 2.5senedir evdesn bebeler buyudu annengil bakar öyle olmuyor işte ikisi hala ufak be ikitsne tek olsa bırakırım Aralık 13 iş bası ve gece nöbetinde kalcam :( biraz yıllık izin alıp aralıgı kapatırım belki kzım lazımlga oturdu cişini yapmıyor kalkıp yerlere yapıyor yaptıramyrm nasl öğrendi oglunuz işte cişi ögrnse belki kafam rahat olurdu bizmklerde cok kvga ediypr buyuk kızım hiç vermiyor oyuncakları :( benm kızmda kuruyor ama cok aktif konsmuypr biz gibi sizin oglunuz buyukler gibi konusr mu .. 1yaylık kızınız nasl cumleleri gercekten tamda aynıyız:)()
(2,593 puan) tarafından
Kuzum  çişe kızım dogmadan alıştırdım kızım olduktan sonra alistiramazdim kızımda anne  baba meme bu havhav inek görünce öh öh diyor kedi görünce pis pis
(2,366 puan) tarafından
benmkıde öyle  diyor cnm keske erken demeyip bnde alıstrsaydm smdi az kaldı baslamama napsam alıstrsmmı yemesi nasl kiloları buyuk kız 16.5 kucuk kız 8.7
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Au kuzum walla anne olmak zor anca yetişiyor insan Allahim kolaylık versin
(2,366 puan) tarafından
amin cnm amin yetememek cok zor
0 oy
(305 puan) tarafından
Canım her cocugun gelişimi kendine özel bazıları geç yapar bazi şeyleri bazıları erken bence boşuna takma kafana hepsi olur gider zaten tutunarak kalkmaya basladiysa yürücek az kaldi demektir :) hepimiz evlatlarımiz icin en iyisi olsun istiyoruz ve bence çoğu anne bunu yapıyor sende yapıyosun ama biz annelerde yetersizlik duygusu var ne yapsak olmuyo gibi ama oluyo canim sen iyi bir annesin sakın unutma sen onlarin ihtiyaçları icin elinden gelenin fazlasini yapiyosun ayrıca çocuk 15 aylık icin olmasi gerekeni söylüyor bence cümle kuramaz ki daha :) 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 264 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 114 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Burcu21 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 162 göst.
4 Mart 2021 Aile kategorisinde Acemi annee (530 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 64 göst.
27 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra_87 (440 puan) tarafından soruldu

379,364 soru

11,355,632 cevap

34,832 kullanıcı

...