0 oy
358 göst.
Diğer kategorisinde (86 puan) tarafından
Merhaba.  2 ay önce doğum yaptım ilk çocuğum. Eşimin tarafının da ilk torunu... ayrı şehirlerde ama fazla uzak değiliz eşimin tarafı hem ilk olmasi hem de torun sevgisi dolayısı ile oğlumu çok seviyor buna hak veriyorum. Fakat hak vermediğim taraf şu torunlarini seveceğiz diye bize her geldiklerinde oğlumun düzenini bozuyorlar.  Tamam bir kaç gün durup sevip gidiyorlar ona birsey demiyorum sakinmiyorum da çocuğu ama daha 2 aylik seveceğiz diye uyuyorken uyandırıyor, ben emdiriyorken alıyorlar uyandır getir yeter uyuduğu yeter emdiği diyorlar esim de heveslerini alsınlar diye birsey demiyor. Ama bu kadarı fazla ve samimiyetsiz geliyor kucagima zor veriyorlar oglum ne doğru düzgün besleniyor ne uyuyor onlar varken. Kucağımda da huzursuz oluyor düzen bozulduğu icin Bunu yaşayan var mı nasil bir çözüm bulmalıyım 

13 Cevaplar

0 oy
(1,113 puan) tarafından
Sevsinler tabi guzelde benimkilerde ilk torun asla uyurlem uyandirmam oyle sacma sey mi olur hastalanir cocuk bide nasil aliyolar emerken cocuk memeye küser sen anlat gece korkuyo sicriyo gunduz uyandirmalarimiz yüzünden de korksunlar
(86 puan) tarafından
Yoruldum bu durumdan. Çok şükür bebeğimin bir sıkıntısı yok düzeni iyi... fakat onlar gelince zorlanıyorum. Birsey desem de anlamıyor devam ediyorlar. Sanirim gözlerini korkutmam gerek
(1,113 puan) tarafından
Tabi canim cok şükür iyi olsun ama sen iyi değilmiş gibi soyle esini kaldir gece duymuyomusun cocugu nasil sıçrayarak kalkti korktu minicik kalbi atiyo de korksun onlarida korkut birak gercekten olcagina yalan olsun
(86 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun :/ olmayacak böyle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Uykusuz kalınca aç olunca huysuzlanıyor benı yoruyor sonra ben ugrasıyorum uyanıkken tokken sevın de kıbarca
(86 puan) tarafından
Evet zaten artık durmuyor bensiz onlarn inadına emerken felan vermemeyi düşünüyorum esim birsey der diye korkuyorum bu sefer esim kızar biliyorum sakiniyorsn der ne yapacağımı şaşırdım
0 oy
(8,589 puan) tarafından
Cidden abartmıslar
(86 puan) tarafından
Torun evlattan da çok seviliyorums sütten kesilince bizde kalabilir mi diyorlar ben de kibarca hayır diyorum zaten yazları oradan çıkmıyoruz bizimkilerin de torunu oldu fakat böyle girişimlerde bulunmadılar bana abartı geliyor. Beni unutturacaklar sanki çocuğa... kaynanam da sürekli altini ben değiştireyim diyor iki saat çocuğun bacağını ayağını inceliyorlar seviyorlar çocuk üşüyerek diyorum anlamıyorlar
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Valla bunu en iyi ben bilirim canım. Eşim 4 erkek kardeşin en büyüğü. Anne babası kız çocuğa hasret. Evlendik torun da torun. 1 sene sonra hamile kaldım kız olsun diye yalvardilar resmen kızımiz oldu. Erken doğdu kuvoze girdi çıktı falan. Eve geldi 1 ayın sonunda. Birlik oturuyorduk bu arada. 1 aylık prematüre bebeğe kuymak yedirmeler, sen yikayamazsin ver ben yaparım demeler, alt açarken ben hallederim diye çekip almalar, gezmeye giderken giydirdigimde çıkartıp kendi begendigini giydirmeler. Neler neler... Kendi kızı gibi sahiplenmisti çocuğumu emzirirken bile Dr her göğüs için 20dk demişti 5sk emince yeter yeter zaten sütün yetmitor mama veririm ben sen ev temizle yemek yap diyip kucağımdan alıyordu. Psikolojim altüst olmuştu evi komple yakip çocuğumla kaçmayı düşünüyordum. Çok şükür atlattım. 
(86 puan) tarafından
Aradan zaman geçince heveslerini alınca geciyor mi bu durum
(3,151 puan) tarafından
Valla geçmiyor geçmedi. Ben evimi ayırdım hala devam ettiler. 9 aylık emen bebeği 1b2 gün yatıya alıyorlardı aynı 10dk mesafede oturmamiza rağmen başa çıkamadım. Şehir dışına taşındık sonra eltimin kızı doğdu ona yogunlasinca unuttular. Arkadan diger torunlar geldikçe geldikçe normallestiler iyice.
(86 puan) tarafından
İnşallah bunlar da öyle olur
(3,151 puan) tarafından
Olur ama senin mesafeyi açman lazım. Somut olarak yani haninderler ya gözden ırak olan gönülden de ırak olur o hesap. Uzak olabildiğince ol.
(86 puan) tarafından
Anladım:/
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Oyuncak bebek mi sanıyorlar onu acaba, canları istedikçe alıp oynayıp bıraksınlar. Ne saçma sinir oldum. El kadar bebeği uyandırmak, memeden almak nedir... Biz özellikle ses çıkarmayız güzelce uyuyup uykusunu alsın diye. Bunlara müsaade etme annesi, uyanınca seversiniz de. Baştan böyle başlarsa sonra seni hiç saymazlar. Ortada bi can var ve onu savunmak korumak bizim görevimiz. Birilerine kibarlık olsun diye susmak o bebeğe haksızlıktır. 
(86 puan) tarafından
Oyuncak bebek gibi... bir de iki saat ağlamasını her hareketini incelemeleri var
0 oy
(2,593 puan) tarafından
izin verme canım bebeğinin uykusu ve beslenmesi kırmızı çizgin olsun ne demek bu kadar yeter emdiği uyandır falan uyuyacak emecek ki büyüyecek bu bebek güzel bir dille uyar uyurken uyandırınca korkuyor gece de çok sıçrıyor hem az az emiyor zaten tam karnını doyursun öyle alırsınız hem daha keyifli olur aç uykusuz olunca huysuz oluyor gibisinden
0 oy
(18,224 puan) tarafından
Sevmeleri güzel ama uykudan uyandırmaları emerken almaları sanki çocuk 2 aylık değilde 10 aylık gbi davranmaları saçma olmuş
(86 puan) tarafından
Aynen öyle sanki çocuk 10 aylik gibi davranıyorlar
(18,224 puan) tarafından
Uyarsan  daha iyi olur yazık bebeğe
(86 puan) tarafından
Annem bile bizim gelin olsa asla izin vermez diyor sonra da bırak sevsinler demeye basladi ama cidden uyaracağım artık
0 oy
(630 puan) tarafından
50 günlük bebeğim. 3 gün önce eşimin annesi  geldi şehir dışından.durumumuz aynı seninle. Çocuğun düzeni değişti huysuz uykusuz. Tam uykuya dalıyor bi ses gürültü uyanıyor. Kaç kere uyardım sessiz olun uyanıyor diye yok. Emziriyorum pat odama giriyor başımda duruyor. Tam uyutuyorum pat odana giriyo konuşuyo çocuk açıyo gözünü. Sinir krizine sokacaklar beni. 3 gün sonra gidecekler gün sayıyorum resmen. 
(86 puan) tarafından
Aynı benimki de öyle pat odama giriyorlar oy kuzum vay kuzum orda da seviyorlar  kapı çalma müsait misin cocuk uyuyor mu bunları düşünen hiç yok.
0 oy
(9,897 puan) tarafından
Ya iki aylık bebeğin nesini seviyorlarmış  sevmelik zaman değil uyurken bakarsın izlersin koklarsın o kadar yani
(86 puan) tarafından
Ben de ona şaşıyorum insan dokunmaya kiyamaz
(9,897 puan) tarafından
Allah sabır versin ben bu konuda ailesiyle kötü düşmem ama eşimin başının etini yerim ailesine söz geçirsin de kendi çocuğunu düşünsün az
(86 puan) tarafından
Amin sag ol Vala:/
(630 puan) tarafından
Ah bi düşünseler . Uyarınca da kötü gelin oluyoruz
0 oy
tarafından
Malesef canım çözüm yok aynısını yaşıyorum her tatilimizde hani buraya gelmiyor musunuz çocuğu getirin bırakın bize az daha büyüsün ben alırım bu çocuğu daha 9 aylık

Oğlum 5 günlüktü sezaryen oldum çok hareket edemediğim için kayınvalidem yapıyordu çocuğun her şeyini bir kere eşim anne burakta bir kere de annesi değiştirsin üstünü alışsın siz gidince o yapacak dedi bize yapmadığı kalmadı heves bırakmadınız çocuk sevecek diyor gün geçtikçe çocuğun biraz dillendi gülmeyi öğrensin daha tatlı gelecek onlara daha çok bağlanacaklar bu bence iyi günlerin

Sevsinler ben de isterim çocuğum babaannesi dedesi tarafından değer verilip sevilmesii ama çocuğun uyku ihtiyacını anne baba sevgi ihtiyacını unutuyorlar bazen 
(86 puan) tarafından
Aynen öyle canım hele ki büyüsün ben alırım siz tekrar dogurun demeleri çok yok mu ... çok saçma sanki kendi çocukları.
(86 puan) tarafından
Benim annem kaldı yanımda 40.gunden fazla.  Ben annemi istedim annem de bir süre sonra bana bıraktı cocugun üstü başı isini herhalde diğer türlü olsa kafayı yerdim.
0 oy
tarafından

Bebek uyuyoken uyandırılırmı yhaa 

0 oy
(1,850 puan) tarafından
Tamam şimdi buraya yazdıklarını onlara ve eşine söyle 
(86 puan) tarafından
İnşallah söyleyebilirim
0 oy
(48,955 puan) tarafından
sesini cikar tepkimi koy

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 193 göst.
26 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asbt (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 406 göst.
12 Eylül 2022 Aile kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 576 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 264 göst.
27 Mayıs 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu

384,769 soru

11,509,526 cevap

35,167 kullanıcı