+1 oy
453 göst.
Aile kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Kızlar ekonominin durumu malum biliyorum mutlaka bu platformda konuşulmuştur bu konu ama ben birkaç gündür girmedim nasıl görüyor sunuz geleceği beni bir umutsuzluk kaplıyor bilen varmı ne yapılırsa dolar duster herşey normale döner sizce?çünkü çok bunalıyorum hergun zam hergun bisey burda bissürü kadın var zor durumda olanlar şimdi napıyor nasıl geçiniyorlar ki

27 Cevaplar

0 oy
(4,061 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sorma vallahi ağlama tuttu bugün haberleri izlerken okadr kötü oldum ay dedim kızım seni ne biçim Bi dünyaya getirdim Bn nasıl güzel hayatın olucak senin nasıl ypicm bunu duye ağladım vallahi durum vahim dahada kötüye gidiyor - 
-Reklam-
+1 oy
(916 puan) tarafından
Kendimi geçtim çocuklarını bu ülkede okutmak yaşatmak istemiyorum. Umarım okurlar yurtdışına giderler . Bu ülkede gelecek yok artık. Hiç bir şey ucuzlamaz da düşmez de daha . Ramen devalüasyon oluyor 
(1,298 puan) tarafından
Almanyada ikinci dünya savaşı sonrası olmuştu sanırım bu durum düşün kadın bir sepet para buluyor paraları döküp sepeti alıyor çünkü paranın hicbir değeri kalmamış
(916 puan) tarafından
Bizde kaç kere oldu devalüasyon şu an olan da tam bu . Markete gittim bugün baktım yağ yok neden yok merak ettim. Toptancılar vermiyormus . İki gün önce 25 TL'ye aldığım şeker 32 TL olmuş daha neler neler
(1,298 puan) tarafından
Aynen durdurulamaz bir ateşin içindeyiz hanı çok bahsettikleri ve övündükleri yağ tüp kuyruk larını kaldırdık diyorlardı ya kalkmadı bir aya hortlayaçak bak gör
(916 puan) tarafından
Millet bir TL ucuz diye belediye ekmeği kuyruğuna giriyor ne yapsın
+1 oy
(2,545 puan) tarafından
Yani bence ülke dısardan mal alım yapımı çok yapıyor bu trendyol gibi sitelerde ordan bize satıyorlar. Yurt dısına esas ülkeye sattıkları gibi satsalar para girer diye düşünüyorum. Bitmedi gitti indirim reklamları hiç normal değil. 
0 oy
(8,581 puan) tarafından

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Durum kritik:'(

(1,298 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun başkası yardım edemez çünkü
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Yok canım Avrupa bizi kıskanıyor sonuçta ne kaygısı 
(1,298 puan) tarafından
Yakında yağ şeker kuyruğu başlayacak zaten az kaldı
0 oy
tarafından
Bunla ilgili bugun cok post acildi hangisine fikrimi yazsam linclendim sonra post kapandi falan.

Soyleyebilecegim tek sey Allah yardimcimiz olsun. Muhtemelen bunlar daha iyi gunlerimiz.
(1,298 puan) tarafından
İnşallah geçer biran önce
0 oy
(578 puan) tarafından
Gelecekle ilgili tek düşüncem ahlaki yönden benim kızlarım büyüyene kadar neler çıkacak nasıl olurlar diye 
0 oy
tarafından
Allah kabul etmesin diyorum ve susuyorum bacım 
0 oy
(83 puan) tarafından
Bugün bir kahve paketi aldım 13tl iicm gitti ikinci cocgu yapmamaya karar verdim tek çocuğa bir gelecek vermem.lazim ki iknciyide düşüneyim ama.bu şartlarda zor iki çocuk 
0 oy
tarafından

Rabbim hepimizin yardımcı olsun yhaa ev sahibide kiraya zam yapacak zam üstüne zam yhaa biz bittik vallaha maaş asgari ücret bile değil zar zor geçiniyoz herşeyden kısıyoz birikim yapalım diyoz ama değil birikim para yetmiyo bile 

(1,298 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun canım çok üzülüyorum ya
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Hiçbişey düzelmez bu memleket en iyi ihtimalle 20yılda belki toparlanır
(1,298 puan) tarafından
Deme deme çok uzun bir süre
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bu kaygiyi yasamayanin vardir bi birikimi serveti evi vs. Yada zengindir. Aksi halde kaygisiz oluncak gibi değil.
(916 puan) tarafından
Kız benim de evim çok şükür maaşım da var ama ben bile kaygılıyım çünkü önümüzü göremiyoruz çocuklar ne olacak onların hayatı nasıl olacak
(7,791 puan) tarafından
Ben öleyim o zaman :D ya iyi kötü evin oldugunda yine bi nebse rahatsin ki cocuklarinin kalcak yeri var tapulu. Kiraya Zam gelcek derdin yok..
İnşallah secim zamani duzen olusur.
0 oy
(701 puan) tarafından
Ağlıyorum başka hiç bişey diyemiyorum. Gerçekten belkide bunlar son iyi günlerimiz. Belki çok yokluk sefalet içerisinde olcak millet.
(1,298 puan) tarafından
Aynen öyle çok üzülüyorum
0 oy
(800 puan) tarafından
Bugün geri kalan hayatimizin en zengin günü. 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Zenginler daha zengin fakirler daha fakir oluyor gerçekten çok kötü dönemdeyiz geçici de değil bence Bulgar parası bile bizim 6 liramiz ediyor bir paraları yani her para bizim paradan değersiz alışverişe buraya geliyorlar mesela biz kendi ülkemizde zor durumdayiz Allah en çok ihtiyacı olanlara önce yardım etsin sonra hepimize inşallah 
(1,298 puan) tarafından
Bugün haberlerde izledin mı kadın sizin paranızın bir değeri yok ki burda herşey çok ucuz deyip deyip aşağılıyor du bizi bulgar bir kârı
(2,323 puan) tarafından
Evet izledim edirneye gelmiş alışverişe bizim paramız değerli sizin diyor kendi ülkemizde biz hariç herkes iyi
0 oy
(930 puan) tarafından
Yakında herkez hırsızlık yapcak napsın insanlar para yok bişey yok her kez zenginler fakirleri gözetse yardım etse insanlar ama nerde 
0 oy
tarafından
Şu anda bu global kriz atmosferinde ülkemiz de  faizin düşmesi etki etmez çünkü üretici değiliz, yatırım yapmıyoruz. Büyük ağa baba olan zenginlerin bu kur işine geliyor çünkü ithalatçılar. Bu sistem de fakir çok fakir zengin çok zengin oluyor. Kısaca Allah yardımcımız olsun.
(1,298 puan) tarafından
Amin bende düşeceği yönünde umutlu değilim zaten böyle büyük bir sihirli değnek lazım tabiri caizse
0 oy
tarafından
O yuzden ıkıncı cocugu asla dusunmuyorum. Hele kızımı sag saglım buyutup gelecegını elıne vereyım baska bısy ıstemıyorum
0 oy
tarafından
Madi acidan degilde su cinayetler serefsizz insanlar sucu olmayanlarin zarar gormesi suclularin gul gibi yasamalari haksizin hakliya ustun gelmesi falan bunlar dusunduruyo maddi bi sekilde rabbim darda koymaz ama manen insanlar seytanla yarisir oldu 
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Gelecek kaygısı yaşamıyorum yarına çıkacağımızi geçtim 1 saniye sonra ne olacağımız meçhul rabbim büyüktür vardir bi bildiği elhamdülillah bazen etrafıma bakıyorum herkes korkuyor sonumuz iyi degil diyor ama sorsan ne yapıyorsun öbür dünya için hiç boş yaşıyor keske herkes rabbime yonelse nereye gidiyor bu insanlar tek dertleri yağ şeker olmuş çok üzücü bi durum 
tarafından
Canım yanlış anlama da öbür dünyayla bu konunun ne alakası var öbür dünya var diye aç mı kalalım un yağ olmayınca taş mı yiyecekler? Kimin Allah' için ne yaptığını sen bilemezsin ki
(2,618 puan) tarafından
Ben etrafımdakiler için dedim ve arkadaş fikrimizi sormuş bende fikrimi yazdım  biliyorum diye biseyde yazmadım iyi geceler

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 69 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Beytnurrr2727277 (1,730 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 262 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde kimsebilmesin (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 526 göst.
31 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Kezbanmiranm (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 503 göst.
1 Ocak 2020 Aile kategorisinde The New ♚ ツ (2,102 puan) tarafından soruldu

380,044 soru

11,376,759 cevap

34,862 kullanıcı