+1 oy
378 göst.
Diğer kategorisinde (4,700 puan) tarafından
Kızlar ya benim oğluşum emzik hiç almadı kolik bir bebekti zaten bir gün bile tutmadı kızım şimdi 4 aylık 2-3 gün önce verdim hemen tuttu malum benim oğluşum da 27 aylık iki tane emzik var birini bu sefer kendi almaya çalışıyor ortadan kaldırıyorum kızımınkini aliyo ama damak ve diş sağlığı için hiç iyi değil bütün gün ağzında değilde tabi aklına geldikçe 2 dakikalığına ağzına aliyo emziği sizce napiyim 

40 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Emzik postu görünce kafamı dağlara taşlara vurasım geliyo :D 18 buçuk aydan sesleniyorum emzik ver, memem aventin emziğini geçti :D 
(4,700 puan) tarafından
Haha :)) veriyim o zaman
-Reklam-
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Sürekli emmek isteyen bir bebek olduğu için verdim ben aldı, tereddüt etmiştim ama rahatladım, sürekli emmek isteyen bir bebek olmasaydı vermezdim. 6 aylık şu an alıyor ama umarım büyüyünce unutur :)
(4,700 puan) tarafından
Benim de kızım resmen elini komple ağzına bırakıyor oğlum da ettim etmedim tutmadı kızım verdiğim gibi tuttu
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Ben verdim 17 aylıkken birden bıraktirdim. Aslında daha erken bıraktı da uzun yola gittiğimiz için yolda durmayinca tekrar vermiştim. Senin olayıni bilmiyorm ama 2 3 dk ağzında tutmasının bir zararı olacağını sanmıyorum ilgi çekmeye çalışıyor olabilir kardeşini kiskaniyor olabilir çok üstüne düşme emziği aldığı zaman görmezden gel öylece bırakır bence 
(4,700 puan) tarafından
Öyle yapıyom da bakalım inşallah vazgeçer
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Ne emzik ne biberon tutmadı... 14 aylık oldu valla biberon tutmadigi içim süt kefir vs veremiyorum bardakla çok zor oluyor uyurken hiç veremiyirum
(4,700 puan) tarafından
Oğlumu bende bardağa alıştırdim ne emzik ne biberon tutmadı
0 oy
(360 puan) tarafından
Benim oglum hiç emzik tutmadı ben vermek istedim o almadı :d
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Hiç emzik vermedim 
(4,700 puan) tarafından
Oğlum tutmadı ama bu çok meraklıydı belliydi
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Nasil.tuttu emzigi deliricem 2bucuk aylik denemedigim emzik kalmadi tutmuyor tutmuyor uyumuyor allahim timarhaneye yatacam bu gidişle
(4,700 puan) tarafından
Valla boşuna deneme canım bak oğlum acentee kadar 4-5 emzik degistirdim asla tutmadı biberonda aynı şekilde ama kızım 4 aylık verdiğim saniye aldı
(1,253 puan) tarafından
Biberonu tutuyor emzik tutmuyor philips aventin emzigini al dediler onu kesin tutar dediler onuda denedim bakkal emzigide. Denedim yok tutmayan cocuk tutmuyor cidden
0 oy
tarafından
Benimde daha hamileyken  emzik aldım sonra hastanede verdim tutu eve geldim tutmadı bir gün dışarı çıktım iki aylıktı kızım emdiği verdim tutu 13 aylık halada veriyorum biberonla 3 aylıktı verdim meme redi yaşadığım  için biberon  verdim dahada memeyi tutmadı öyle pişmanım o biberon verdiğim için 
(4,700 puan) tarafından
Yok biberon vermiyom anne sütü alıyor biseyler içmeye başlayınca da oğlum bardakta alıştı bunda da öyle yapacam
0 oy
tarafından
Ama içini ferah  tut iti yapmışın emdiği verek karnını doyur emdiği ver ağzına çok rahat  uyur benim kızda kolikti 
(4,700 puan) tarafından
Valla devam o zaman sanki ya
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Kızım emzik tuttu şimdi 24 aylik hala emzik kullaniyor ama sadece uyuyacaği zaman veriyorum 
(4,700 puan) tarafından
Bende öyle yapıyom aslında uykuya geçişi çok rahat oluyo
(3,167 puan) tarafından
Aynen cnm uykuya çok çabuk geçiyorlar bide ağlqdimi ağzına veriyorum susuyor benim kurtarıcım oldu diyebilirim
0 oy
(156 puan) tarafından

Dis sagligi bilmem ama biz annemle doğumdan hemen sonra verdik ebe kizdi dokturumda karışmayın iyi olur emzik emem bebek benim ikizleri zor dursugumdan biliyorum emzik emen cocuk iyi konsur demisti maşallah oglum 11 aylik anne baba dede mama anne gel mama ıg fln gayet iyi diyor yani bilmiyorum gerisini:D

(4,700 puan) tarafından
Hadi ya :)
0 oy
(119,298 puan) tarafından

vermek isyedim ama tutmadi akilli bidigim :D

(4,700 puan) tarafından
:) benim oğluşum da tutmadı sevdos kız bebekler daha uysal oluyo valla
0 oy
(44,636 puan) tarafından
Ben kızımda oğlumadada hastenede verdim tuttu kızım 3 yaşında tiksindi kendi bıraktı oğlumda uykuya geçerken tek ariyo emzigi ama baya kurtarıcı bişey valla
(4,700 puan) tarafından
Dimi ya devam o zaman
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ben kizima sadece uyurken veriyorum ona kalsa gun boyu agzinda olucak
(4,700 puan) tarafından
Ben de öyle yapıyorum aslında uykuya geçişini kolaylaştıriyo
(1,297 puan) tarafından
Aynen oyle valla cabuk daliyo uykuya
0 oy
(410 puan) tarafından
Kızım 3 aylıkken emzik tuttu sonra meme reddi yaşadık bıraktık şuan 6 aylık olacak neredeyse diş kaşıntısı için veriyorum eline 
(4,700 puan) tarafından
Bizimki de dört aylık verdiğim gibi aldı valla oğlumdan dolayı endişe ediyorum oda ona bakıp istiyor
(410 puan) tarafından
Şimdi büyüğü alışmasın diye küçüğe de vermemen gerekiyo yada sadece geceleri ver ki görmesin yoksa alışır o da
0 oy
(721 puan) tarafından

Ben hastanede verdim hemen tutdu hemişirelerde gidib gelib aa ne gùzel bu çocuk hemen emzik tutdu diyorlardi :)

(4,700 puan) tarafından
Ben o zaman çok vermek istemedim Ama şimdi baktım elini falan çok emiyo veriyim dedim hemen de tuttu
(721 puan) tarafından
Bi tek uyurken veriyorum canim uyudukdan sonra kendisi bup diye emziyi atiyor :D
0 oy
tarafından
7 aylık kaç defa denedim almadı CNm emziği
(4,700 puan) tarafından
Almayan çocuk imkanı yok almaz benim oğlum da öyleydi
tarafından
Aynn cnm şimdi de emzik siz duruyoruz
0 oy
tarafından

Ben verdim emzik hala veriyorum bebem 7 aylık 

(4,700 puan) tarafından
Bakalım bizimki ne kadar tutacak
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Benm kizimda 4 aylik dogdugundan beridir emiyor avent markayı bıraktı damaklıyı sevdi. Benim ortanca sıpamda 3 yaşinda oda aliyo ağzından kendi ağzına sokuyor cok uyariyorum oyun oynuyo benle gunde kac kere yikiyorum emzigi haddi hesabi yok. :)) göğsümüde gosterip emmicem diyo şaştim  2bucuk yaşina kadar emdi kendiside
(4,700 puan) tarafından
Ben hamile olunca doktorum emzirmeyi bırak dedi 16 aylıkken birakti emmeyi ama hiç emzik almayan çocuk kardeşinin diğer emziğini kendi emziği bellemis aklına geldikce ağzına birakiyo
(1,335 puan) tarafından
Merak ediyorlar değisik geliyor onlara oyun yapiyolar ya :) Allah bagislasin yavrularini❤

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 701 göst.
0 oy
1 cevap 70 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 778 göst.
16 Nisan 2020 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 420 göst.

379,709 soru