+1 oy
377 göst.
Diğer kategorisinde (4,700 puan) tarafından
Kızlar ya benim oğluşum emzik hiç almadı kolik bir bebekti zaten bir gün bile tutmadı kızım şimdi 4 aylık 2-3 gün önce verdim hemen tuttu malum benim oğluşum da 27 aylık iki tane emzik var birini bu sefer kendi almaya çalışıyor ortadan kaldırıyorum kızımınkini aliyo ama damak ve diş sağlığı için hiç iyi değil bütün gün ağzında değilde tabi aklına geldikçe 2 dakikalığına ağzına aliyo emziği sizce napiyim 

40 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne biberon tuttu ne emzik hicbirseyi agzina sokmadi zaten emiyodu sorun olmadi benim icon
(4,700 puan) tarafından
Ya benim de emiyolar da kızım 4 ay atağına girmişti gece uyumuyodu emziği verdiğimden beri gece çok güzel uyuyo
-Reklam-
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Ben verdim philips avent air di hemen aldı iyiki de verdiö somra kendisi bıraktı 
(4,700 puan) tarafından
Ne kadarlikken bıraktı
(3,148 puan) tarafından
8 9 aylıkken bırakıverdi bir günde
(4,700 puan) tarafından
Tam iyi vakit bakalım bizimki de öyle olur inşallah
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Hastanede ladi ağzına ismi hamzayken hemzik oldu :) dışı çıkmaya başladığında acıttı galiba tükürdü attı bı daha almadı 
(4,700 puan) tarafından
Ay ne güzel :) kendi kendine bırakmış bende çok vermeyi istemiyorum ama şimdi çok hoşuma gitti
0 oy
(676 puan) tarafından
Ilk 3 ay tuttu sonrasında ne yaptıysam almadı şuan 6 aylık oldu
(4,700 puan) tarafından
Bizimde 4 aylıkken tutmuş oldu bakalım ne zaman birakacak
(676 puan) tarafından
Fikir olsun diye soruyorum sence emzik vermek iyi bişey mi
(4,700 puan) tarafından
Ya oğlum da çok vicdan yaptım ya acikirsa anlamasam diye ama kızım daha çok süt ister oldu bide uykuya geçişi çok kolay oluyor sallanma falan istemiyo ben oglumda gece boyunca beş dakika uyumadigimi bilirim ama bu sadece süt içmeye kalkar oldu 4 defa süt içer emziği veririm uyur
(676 puan) tarafından
Benimde bebeğim gece aglasa asla uyumaz emmeden keşke bırakmasaydı emzigi ve geceleri taş çatlasa 5 kere uyanıyor
0 oy
(916 puan) tarafından
İlk oğlum 3 buçuk yaşına kadar emdi dışleri inci gibi korkma :) ikinci de inadına hiç emmefi
(4,700 puan) tarafından
Hadi ya valla oğlumun korkusundan kızıma vermiycem ama o kadar tatlı oluyo ki emzikle :) bide uykusuda düzene girdi arafta kaldım
(916 puan) tarafından
Ben bu da emsin isterdim çünkü geceleri beni emzik yaptı :)))
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Ben verdim kizimada oglumada
(4,700 puan) tarafından
Oğlumda birazda vicdan yapıyodum başta ya aciksa emzikle kendini kandirsa diye :) şuan kızıma emzik veriyorum daha çok acikiyo gibi
(3,853 puan) tarafından
Yok kiz sen 3 saatden bir besle  tok olduguna emin olucaksin.sonrasida ne kadar emmek isterse emsin emziyi bos ver biliyorsun ya tok migdesi diye
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Ben verdim ama almadı :) 2 yaşında şimdi 21 ekimde pipetle içmeyi yeni öğrendi :) 

(4,700 puan) tarafından
:) benim oğlum da öyle yeni ogrendi
0 oy
tarafından
Kızıma vermedim oğluma veriyorum
(4,700 puan) tarafından
:) ya bide çok tatlı oluyolar
0 oy
(534 puan) tarafından
Oioi kullanıyoruz damaklılardan almadı . Farklı görüşler var ya ben de çok araştırdım ama güvenli uyku sağlıyomuş sanırım bişeyler vardı şimdi uzun uzun yazamicam . ben sadece uykuya geçişlerde kullanıyorum emziği bide yalan yok iki dk sussun diye veriyorum . 
(4,700 puan) tarafından
Ya bir bakayım bende yine çok arada kaldım
0 oy
(27,337 puan) tarafından

Çok çabaladim tutmadı iykide tutmamış

(4,700 puan) tarafından
Bende mi vazgeçsem daha alismadan acaba
(27,337 puan) tarafından
Valla ilk çok çaba ettim ama sonra iyiki almamış dedim
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Ben vermedim. Kaynanam izin vermedi daha doğrusu.
(4,700 puan) tarafından
O niye karıştı ki
(5,557 puan) tarafından
E gel de söyle
0 oy
tarafından
Malesef canım evde koleksiyon kürdüm ne yaptıysam tutmadı benimki 
(4,700 puan) tarafından
Ya kıyamam benim de oğlum öyle oldu 4 tane emzik aldık hiç birini tutmadı
tarafından
Vallahi canım çok istedim tutsun ama tutmadı sağlık olsun şimdi de diyorum iyiki de tutmadı bas parmağını emiyor artık öyle uyuyor
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Çok isterdim emsin çeşit çeşit alırım diye hayal ediyordu fakat emmedi gece çok uyanıyor beni emzik yerine kullanıyor emse bu kadar kalkmazdı şuan 8 aylık :(
(4,700 puan) tarafından
Bende işte o yönden çok rahat ettim şuan kafam karıştı iyice alismadan vazmigecsem diye ama sadece 3-4 sefer süt içmeye kalkar sonra emziği veririm uyur oldu
(2,244 puan) tarafından
4 aylıktan sonra gece kalmasa da sorun yok diyo uzmanlar bence rahatlık ver gitsin
0 oy
(868 puan) tarafından
ben verdim 1 haftalikti o sira avent tuttu hemen. 16 aylikken biraktik emzik bitti annecim.dedim bitti. Ama çok bağımliydi emzige birden birakmasina zorlanmamasina şaşırdım Elhamdülillah
(4,700 puan) tarafından
Maşallah inşallah bizimde öyle olur
0 oy
tarafından
Emziği geçtim biberon dahi almadı almıyor denemediğim şey kalmadı 
(4,700 puan) tarafından
Benim oğlum işte o :)
tarafından
Kaşık mamasiyla büyüdü sıpa askm kauçuk emzik biberon denedinmi
(4,700 puan) tarafından
Kız oğlum oldu 27 aylık kızım da ilk verdiğim emziği aldı :)
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Ben verdim hemen almadı tabi ama vazgeçmedim anca 3aylik fln olunca iyice alisiyorlar ztn  3,4yasina kadr emdiler sonra ikisi bir aynı anda birakti
(4,700 puan) tarafından
Diş yapılarında bozulmw olmadı mı 3-4 yaş bir tık büyük ya
(2,330 puan) tarafından
Süt dişlerine oldu ama döküldü yenileri çıktı ztn okula başlayınca
0 oy
(1,314 puan) tarafından
15 aylik hâlâ veriyorum emzik dislerini gicirtiyor emzik veriyorum 
(4,700 puan) tarafından
Benim de oğlumdan dolayı olmasam bu kadar takmiycam da oğlum 27 aylık küçükken emzik almayan çocuk kardeşi aliyo diye ondan aliyo
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Benimki doğduğunda 2 günlükken tuttu emzik çok rahatım onunla uyuyor en azından
(4,700 puan) tarafından
Ben başta vermedim şuan 4 aylık hemen aldı
0 oy
(932 puan) tarafından
Ben ilk hafta verdim sorun yaşamadım canım
(4,700 puan) tarafından
Bizimki de 4 aylık oldu deniyim dedim hemen tuttu
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Ben verdim emzik ilk haftada 1 yaşına kadar kullandı henüz dişleri çıkmamıştı ablamlara yatıya gittim emzigi evde unutmuşum 3 gün emziksiz kaldık hiç istemedi de unuttu gitti sonra eve gelince verdim kendisi çıkarıp attı ama çok rahatlıkdı benim için emzik
(4,700 puan) tarafından
Devamke diyon yani :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 695 göst.
0 oy
1 cevap 69 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 776 göst.
16 Nisan 2020 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
0 oy