0 oy
792 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Kızlar 35haftalik hamileyim ve çok rahatsızım artık eşimin ilk evliliğinden bı oğluda var benimle hiç ilgilenmiyor hep onunla ilgileniyor biraz tartıştık ve artık yanımda bile uyumuyor onun yanında yatıyor ben bu durumdan çok sıkıldım beni ve karnimdakini takmıyor bile varsa yoksa o çocuğu bende ilgi istiyorum rahatsızım ondan birşey isteyince şiddet bile uyguluyor bağırıyor kızıyor yapmıyorum diyor ama oğluna gelince bir dedigini iki etmiyor ben ikisinden de sıkılmışim artık psikolojim bozuk resmen ne yapabilirim bu durumda lütfen.

22 Cevaplar

+2 oy
(868 puan) tarafından
evladı sonuçta buradaki temel sorun eşinin çocuğunu benimseyememis olman
-Reklam-
0 oy
(119,456 puan) tarafından
hormonlarin verdigi yetkiyle oglunu kiskanmissin gecer zamanla
(3 puan) tarafından
Kıskanma demiyelim de hamile kalmadan öncede zaten aşırı bı bağımlılık var ona karşı ben hep uzaktan bakan kişi oldum bana karşı ilgi olmadı hiç ne hamileyken nede öncesinde hep şiddet gördüm ne yapacağımı bilemiyorum ayrılmak istiyorum ama bebeğim olacak nasıl olur bilmiyorum
(119,456 puan) tarafından
simdi dogum yapmadin icin sana farkli geliyo inanki evlat bambaska esden daha degerli gercekten insan bagimli oluyo evladina karsi siddet konusunda diycek bisim yok hani balik bastan kokarmis allah o konuda yardimcin olsun
0 oy
(351 puan) tarafından
Oglu dedigin cocugun yerinde ya senin cocugun olsaydı aceba ne düsünürdün bide böyle düsün empatı yap 
0 oy
(7,442 puan) tarafından
bence oglunu kıskanmısın ısallah duzelısınır sıdet uygulaması kotu bısey tabı bu konuda haklısın
0 oy
tarafından

Bence yanlış yapıyorsunuz minnak çocuğu kıskanıyorsun resmen hiç hoş tavır değil. 

Siz çocuğuna mesafe koyuyorsunuz ki demek ki esinizde size bu mesafeyi çiziyor. Nasıl.karninizdaki bebeği düşünüyor iseniz lütfen o yavru yada aynı ilgi alakayi gösterin.  

Siz o sevgi ve özeni gösterir iseniz esinizde size aynı sevgi şefkati gösterecektir. 

(3 puan) tarafından
Ben çok yaptım ama yok benim kadınlara karşı olan tavrım budur dedi ben oğlunu hiç bı zaman dislamadim ama o böyle yapınca malesef bende bıraktım ilgiyi
tarafından
Anne olmak kolay değil sabırlı olman lazım.esini de kazanman için.  Sen bu tavırda olursan esin ile arana duvar örersin.
Yavrunun kucağına aldığında daha iyi anlayacaksın. Unutma sen dogurmamis olabilirsin ama oda can oda evlat ondanda sevgini esirgeme..
tarafından
Merve ne güzel yazmışsınız farzetki annesi sensin o çocuğun annesi yok babası yanında başka biriyle evli ve kadın hamile o çocuk inan düşünüyordur bunları babası onunla uyusun canım ne olacak can o sen onu  Allah rızası için sev bak herşey ne güzel olur
0 oy
tarafından
Bir cocuga sorun demek hoş olmamis.

Keske benimseyebilsen o cocugu da.

Ama siddetin affedilir bir tarafi yok ona hicbirsey diyemiyorum.
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Çocuğu soucta mecbur ilgilenicek... Ayrıca bu durumu çocuğu olduğunu bilerek evlendin ise şikayet etmemekisin sonuçta sende anne olucaksin ve evlat sevgisi herşeyin üstündedir 
(3 puan) tarafından
Çocuğuyla ilgilenmesin demiyorum ama benide görsün bende çocuğunun annesiyim anlatamıyorum galiba çocuğudur tabiki ilgilenecek
(1,000 puan) tarafından
Bunu kendi ile düzgün bir şekilde konuşmalısınız.. bende anlayacaktır
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım çocuğa sende ilgi ve şefkatle yaklaş bu tavrın çok rahatsız edici evladı sonuçta anlamaya çalış bu yüzden tartışmaya girmen bile hata 
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Oğlu diyorsun onun parçası. Dünyayı yakar insan evladı için dünyayı. Daha anne olmadım karnımda ama o bir yana diğer tüm dünya bi yana şuan. Evlatla kendini kıyaslama. Sende oğlunu evladın gibi görüp sevseydin oğlu sana davranışında babasına tepki gösterirdi.. Kendinide sorgula bu konuda 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Belki sen onun oğluna gerçekten bi sevgi göstermiyorsun diye sana öyle davranıyordır oturup bi konuşun. Ama şiddet uygulaması tabiki hiç doğru değil inşaAllah düzelir. 
(3 puan) tarafından
Yok bizim başka konuslardada öyle hemen şiddet gösterir vurur kırar döker çocuk oasada
(2,323 puan) tarafından
Anladım canım o zaman bi tedavi olsun bence şiddete meyilli bir insan
0 oy
(199 puan) tarafından
Benimde ilk evliliyimden çocugum var ama eşimin yok.  Bazen eşim bizi kıskanıyor iki yere bölünmüş  gibiyim. Ama napiyim oda benimle evlenirken çocugumun oldugunu  biliyordu. ALLAH  yardımcınız olsun...  peki üvey oğlunuzun  öz annesi nerede???
(3 puan) tarafından
Görüşmuyorlar daha doğrusu gorusturmuyorlar annesi de bı çabaladigini gormemisim
(199 puan) tarafından
Şimdi canım benim sen bundan bir netice çıkarmalıydın evlenirken.annesinin çabalamamısnı kenara koyalım görüştürmemek ne demek anayla evlat ayırılırmı hiçç. Bi araştırsaydın keşke ne üstünde  ayrılmış
0 oy
(346 puan) tarafından
Bak sende anne olacaksın bu konuda biraz iyi niyetli düşün onun evladı o tabiki ilgilenecek 
0 oy
tarafından
Evlılık eş bunlar bıter ama evlat bıtmez söyle dusun yarın senınle ayrılıp başka bırıyle evlense senın çocuğunu da karısına ezdirmeyecek bır adam var, sen bu çocuğu evlenırken bılıyordun, cok gunah onu böyle kıskanman ve kım bılır çocuğun doğunca ona da neler dıyeceksın kardeşler arasıda sorun olucak, çok üzüldüm cocuk adına cok 
(3 puan) tarafından
Hanfendi konuyu tam anlamadan konuşmayın lütfen kimse kiskanmiyor burda evladıdır ilgilenir ama bende eşiyim sonuçta neden beni görmüyor diyorum yoksa çocuğunu kiskaniyoeum diye bişey demedim ve o çocuk bende kalıyor ben bakıyorum bı karşılık beklemiyorum ama bı ruhum oksansjn yani hamile halinde
tarafından
Benımde annem babam ayrıldı babam 2.. evlılıgını yaptı cok şükür benım babamın eşi babamın yapmadıklarını bıle yaptı bana, sen yazında ıkısınden de sıkıldım dıyorsun cocuk sana ne yaptı da sıkıldın? Herseyı hissederler bılıyor musun, sen ona bellı edıyorsundur kendımı düşündüm de babamın esı cok ıyı olmasına rağmen babamın gözüne bakardım hep, benı daha çok sevsin dıye çocuktum çünkü o çocukta büyüyecek
0 oy
(3,588 puan) tarafından
Çocuğu olduğunu bile bile evlenmissindir tabiki cocugunabilgi gösterecek bence sende ilgi goster eşin büyük ihtimal çocuğuna anne baba ayrı diye daha fazla ilgi gösteriyor vicdanen kendini daha iyi hissetmek için yerinde olsam bende çocuğa ilgi gösterir sahiplenirdim kendi çocuğunu onun yerine koy düşün empati kurmaya çalış seni suçlamıyorum yanlış anlama eşininde sana şiddet uygulamasını hiç mi hiç onaylamiyorum ama evinde huzur istiyorsan huzur vermeye çalış
(3 puan) tarafından
Bnm huzurum birine bağlı mi olacak peki
0 oy
tarafından
Annesi neden almamış merka ettim ayrıca kadın bişey dememiş hamile insan ayrıca ilgi bekliyor çocuktan mi kıskanicak 
(3 puan) tarafından
Yani bukadar şiddetci bı eş heralde cekiniyordur bilemem
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Kusura bakma da ilgiye muhtaç olan zaten o çocuk. Ne demek bende ilgi istiyorum. Umarım bu gereksiz kıskançlığınin sebebi değişen hormonlarından dolayıdır. Ve yine kusura bakma benim çocuğumu sevmeyeni kiskanani bende sevmem. 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Hamilelikten oncede boyleydiyse en bastan bitirseydin madem. Yada az cok belli cocujku adamin nasil olacagi. 

Ve çocuk bambaskadir anne olunca anlarsin :) kocam ilgilenmiyo vs derdin dahi olmuyo koxayi takan muyo ki varsa yoksa cocugum.
0 oy
tarafından
Ama bak canm çocuğun yerinde olduğunu düşün. Annen ayrı babandasin.  Baban başka bir kadının yanında uyuyor sen odada teksin.  Çok kötü hissederdim ben . O çocuğun ilgiye ihtiyacı var sabret geçecek bugünler de . 
0 oy
tarafından
Lutfen çocukla rekabete girmeyin genelde bu sorun ikinci evliliği olan insanlarda hep var çocuk ya yazık düşünsene annesinin evine gidiyo çocuk bir yabanci babasının evine geliyo bir yabancı olan en çok çocuklara oluyo doyasıya sevilmeleri bile sorun. Bu arada sakın yanlış anlamayın sizi yargılamiyorum ve detayı bilmiyorum geneld n bahsediyorum Hamileymişsinz daha hassassinzidir. Siz onun çocuk olduğunu kabul edin ve sizde aralarına katılın 
0 oy
(2,360 puan) tarafından
Biraz empati yapmalisin o cocuk babasindan ayri kalmis zaten ozluyodur babasini ve bunu bile bile neden evlendin o zaman 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 85 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 437 göst.
+1 oy
54 cevap 2,656 göst.
0 oy
0 cevap 56 göst.
20 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Baharyagmuru00 (1,072 puan) tarafından soruldu

380,883 soru

11,403,646 cevap

34,942 kullanıcı

...