0 oy
409 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşi bitcoin oynayan var mı arkadaslar bitcoin helal mi harammı kafam karışıyor eşim bugün bitcoin oynadi ve bir kac saatte 60 tl kazandı içime sinmiyor pek helal degil gibi geliyor

18 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ayetler de şans oyunları haramdır yazarken helal olması mümkün değil bana göre canım. Buda bir şans oyunudur emek ve alın teri yoktur. Emek ve alin teri olmayan para sence helal olur mu
tarafından
Kesinlikle canım şükürler olsun az olsun temiz olsun
(1,334 puan) tarafından
Size dogru gelmemesi haram kilmaz tabikide hersey herkese dogru gelcek diye birsey yok ama size dogru gelmemesi bizim yanlış yaptigimiz anlaminada gelmiyor
tarafından
Araştırırsan görürsün doğruyu yanlışı.
tarafından
Ben kendi fikrimi dedim sende kendi fikrini kendi yorumunda söyleyebilirsin . Benim yorumum da ispatlamak zorunda degilsin. Helal parama haram katmam ben ispatı yok helal oldufunun.
tarafından
Bana bir tane helal dir diyen hakiki din adamı adı soylermisin madem haram değilse diyanet demiyorum ama Allah yolunda olan din adamı
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benimkide oynadı 36. Milyar kaybetti demek ki neymis haramda huzur ararsan huzur sana haram olurmuş
tarafından
Aynen canm
0 oy
(87 puan) tarafından
Benim eşim oynuyor benim param olsa bende oynarım :)  ya canım parasını Bi sanal para birimine yatırıyor yani parasını dolara yatırıyor gibi düşün zaten yakında bankalar bile coin alacak bilemiyorum yani geleceğin parası olacak 
tarafından
Hmm bilemedim
(87 puan) tarafından
Bende bilemiyorum eşin dikkatli olsun ama Bi kaç saat içinde 60 TL kazanır da kaybeder de benim eşim tam 3 ay ders gibi çalıştı videolarını izledi kafasını patlattı çözebilmek için alt yapısını grafiğini falan baya zor bişey anlayabilmek mantığını mantığı var çünkü
tarafından
Evet haklısın
0 oy
tarafından
Helal olup olmadığı muamma da ya giden zamana ne diyosun tel elinden düşmüyor bizimki söylemiyor kazanıp kazanmadigini ailene gönder dedim eğer kazanırsan onlar için para olsun da nerden geldiği önemli değil dedim bilmiyorum o yzden
tarafından
Kz benim esimin elindede düşmüyor telefon sinir olyorum
tarafından
Bende çok sinir oluyorum kavga bile çıkıyo ama yok elinde n yine dusmuyo sabır diyorum şimdilik
0 oy
tarafından
Eşimin amcasının oğlu yeni evli 2 yıllık düğün parasını yatırmış batmış toparlayım diye kredi çekmiş batirmis üstüne milletten almış onuda batirmis totalde 1 milyon kaybı var eski parayla 1 trilyon para. Eşi bıraktı gitti adam da intihar edecem diyip duruyo canı cehenneme olsun hem yuvası dağıldı hem ömür boyu borç ödeyecek 
tarafından
Aaa inanmiyorum yazik
tarafından
İnsan bir kez bulasinca cikamiyo cnm aman dikkat et
tarafından
Haklısın canm
tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından
Şuanlik mehruk diyorlar 

Ben karşıyım eşim de karşı 
tarafından
Eşim bi hevese kapılmış gidiyor hayırlısı
0 oy
tarafından
2 saatte 10 bin kazandiği günler oluyor bizim s.alağın
tarafından
Niye ***** diyosun kz :)
tarafından
Son postuma bak anlarsin cnm
tarafından
Baktım canm pislik ya başka küfürlerde hak ediyor o zaman
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Benim esimde oynuyor fakat haksiz kazanc elde etmiyoruz ki altina dovize para yatirmak gibi bisi bu altin alsan artinca bozsan gunaha mi gircen bide gecen esim bi hocayi dinliyordu ama kim oldugunu bilmiyorum oda haram olmadigini söylemişti
tarafından
Hm anladım canm
0 oy
(4,725 puan) tarafından

Kazanınca helal, kazanamayinca haram canım :D

tarafından
Hahahaha :)
(2,479 puan) tarafından
Heheh bu iyidi :))
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Emek vermeden kazanılan bir para sonuçta ne kadar doğru olabilir çıkar şimdi altına dolara ona buna da yatırıp faiz olunca haram değil diyenler altını mal olarak eline alırsan ve zamanı gelince bozdurup kar edersen evet ama altın hesabı yapıp elinde altın yok birşey yok para üzerinden kar elde edersen bu haksız kazanç 
tarafından
Tamm canm saol
0 oy
tarafından
Kardeşim oynuyo
tarafından
Celiskili bi durum helal mi haram mı
0 oy
(346 puan) tarafından
Oynuyordu şuanda oynamıyorum diyor ama bilmiyorum bence haram
tarafından
Dogru
0 oy
(583 puan) tarafından
Benim eşim de oynuyor. Faiz gibi sonuçta bence sakıncası yok dinen nedir bilmem ama parayı değerlendiriyor evde durunca ihtiyaçlar kendi kendine giderilmiyor valla bu devirde para lazım çocuk varsa hele askeri maaş zor yetiyor zaten kazansa bile ağız tadıyla yiyemiyoruz ki faturalar  kira ihtiyaçlar felan kötü yere gitmiyor para .
tarafından
Diyosunn
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Evet canim gayet iyi de kazanioz 
tarafından
Ne kadar mesela
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Eşim oynuyordu bütün düğün altınlarımı yatırdı 60 milyar gitti  kaldı 10 milyar ben giden 60 milyarı asla helal etmiyorum şimdi sen söyle helal mi haramı mı 00
tarafından
Haramm
0 oy
tarafından
Haram olduğunu oynayan herkeste biliyor ama para tatlı olunca kılıflar hazırlanıyor tabiki Allah bulastirmasin etrafımda oynayan varmı evet var ama biryerlerinden çıkıyor çünkü haramın binası olmaz 
tarafından
Dogru diyosun
(11 puan) tarafından
Haram olan para biterde helal ama bereketli para bitmez ev için kredi mecbur oluyor bı tane alıyorsan şartlar var bı tane araba alıyorsun korona var sart olması ihtiyaç günümüzün diğer türlü alnın terlemiyorsa o para haramdir bide elindeki helali de alıp götürür bereketli paranin ömrü uzun olur haram para pazartesi den pazara kadar tercih meselesi
tarafından
Evet canım krediye bile bulaşmadik yoksa geçen ay ev almıştık o evin içinde huzurum olmaz alsam bile Rabb'im helalin den nasıp etsin
(11 puan) tarafından
Rabbim inşallah en kısa zamanda nasip eder canim siz böyle düşündükçe eminim daha güzelleri nasip olur sonuçta budq nefsin savaşı Rabbim hepimize helal ve hayırlı olanı nasip etsin
0 oy
tarafından
Helal değil canım haram sanal para
tarafından
Saol canm
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Benim esimin altcoin var 13 bin lira yatirdi şuan 20bin olmuş o para. Ama bende sürekli düşünüyorum helalmi harammi diye hic içime sinmiyor
tarafından
Evet insan ister istemez düsünüyor

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 598 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde 34. (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 298 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 346 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 323 göst.
25 Şubat 2022 Aile kategorisinde Esra2121 (489 puan) tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,946 kullanıcı

...