0 oy
375 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (881 puan) tarafından

Kızlar cumartesi ankaradan ablamlar gelecek inş. Bugünde annemle babam geliyor ama ablamlar uzun zamandır gelmiyordu evime okul dershane falan derken fırsat bulamadılar. Cumartesi gelip pazar annemleri alıp dönecekler yemek olarak ne fikir verirsiniz? Uzun zamandır gelmedikleri için çeşit bol olsun istiyorum :) 

12 Cevaplar

+1 oy
(2,332 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Kuru fasulye

Pilav

İzmir köfte

Sarma

Rus Salatası

Mevsim Salata

Güzel olur bence :)

(881 puan) tarafından
İzmir köfteyi hiç yapmadım canm internetten bakayım hem denemiş olurum çok teşekkür ederim
(2,332 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından

canm normal yemegın dışında soguk yiyeceklerden cok yapardım ben olsaydım. salata salatanın yanına havuc puresi gıbı soganlı yogurtlu bı esıt seyler var humus var o tarz seyler hem sofrayı güzel gösterır hemde hafıf kolay :) Allah kolaylık versin canm 

(881 puan) tarafından
Amin canım allah razı olsun
+1 oy
(1,379 puan) tarafından

Lahana dolması  yada sarma börek poğaça meze çeşitleri yapabilirsin özellikle kis mevsimi suan kereviz Yoğurtlu havuç Yoğurtlu pancar yoGürltlu portakalli kereviz pirasa kuru fasulye zyatın yağlı fava aklıma gelenler şimdilik 

(881 puan) tarafından
Sarma var buzlukta canım diğer yazdıklarından bi kaö tane not aldım teşekkür ediyorum:)
+1 oy
tarafından

Sarma yao ama ben iki yerden aldm cnm.cekti dye iki yerdende yapraklar kart ve buyuk maakrna salatasida yapablrsn bn cok sk ypiyorm ve guzl gdyo

(881 puan) tarafından
Tamam canm çok teşekkür ediyorum:)
+1 oy
(247 puan) tarafından

Tepsi de fırında sebzeli tavuk pilav salata ıspanak lı börek mantı patlıcan közleme turp tursu fln da Varsa koyarsın sofraya guzl Bi goruntu olur tatlıda cevizli irmik helvası

(881 puan) tarafından
Tamamdır canm çok teşekkür ediyorum
+1 oy
(247 puan) tarafından

Tepsi de fırında sebzeli tavuk pilav salata ıspanak lı börek mantı patlıcan közleme turp tursu fln da Varsa koyarsın sofraya guzl Bi goruntu olur tatlıda cevizli irmik helvası.. 

+1 oy
(3,798 puan) tarafından

Hafta sonu bende kalabalık misafir davet ettim bekliyim bi kenarda cevapları  :)) 

(881 puan) tarafından
:))) Valla bizde bi 10 kişi olucaz galiba ailedende olsa uzun zamandır gelemiyorlar insan özeniyor
(3,798 puan) tarafından
Evet aynen öyle canm bende iki görumcelerimi davet ettim uzun zamandir gelmemislerdi konu görümce olunca insan düsünüyo ister istemez ;) bizde en az 10 kişi oluruz fazlasida olabilir dusunup duruyorum 2 gundur neler yapsam diye
+1 oy
(9,652 puan) tarafından

Annen gelicekmis onunla bi sürü şey yaparsınız canım börek çörek tatlı tuzlu neler seviyorlarsa.. 

+1 oy
(707 puan) tarafından

Bütün yemeklerin gideri var şuan okuyunca.

Patates çorbası 

Fırında köfte veya et steak  

Bulgur pilavı 

Yoğurtlu havuç salatası 

Haydari 

Salata 

Kuru patlican dolması 

Tatlı olarak da ben kemal paşa tatlisina bayılirim 

+1 oy
tarafından

Sarma sarablrsn

Güveç yapablrrsn 

Güzel bir corba

Salata

Tatlı 

Seni yorar bunlar yeter ağır yemekler zaten 

0 oy
tarafından

Annenle içli köfte yapabilirsiniz canım yanına güveç fırına verebilirsiniz toprak güveçlikte. Ortaya lahana sarması ve yoğurtlu bir iki şey. Kuru fasulye yada tavuk patates biraz günlük yemek gibi geliyor bana yapmazdım sanırım

0 oy
tarafından

Annemler ablamlar eniştem falan geldiğinde.ben şu menüyü yapmıştım :) 

Tarhana çorbası, Prinç pilavı, karnıyarık, biber dolması, yoğurtlu erişte bunları iki ayrı tabak yapıp ortaya koydum salata ve yoğurt.

Yedikten sonra da zebra kek annem için o çok sever benim kekiimi ablam için yaş pasta aldırdım erkek kardeşimde ekler sever aldı eşim ortaya karışık babamla eniştem de artık olanı yedi :) keyifle sohbet  muhabbet işte sonrası :) 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 444 göst.
5 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 242 göst.
16 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 275 göst.
5 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Meraklı annecik (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 519 göst.