0 oy
675 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Depreme dayanıklı mi kizlar bide çıkıyor mu hemen

15 Cevaplar

0 oy
(119,338 puan) tarafından
hic memnun olan yok tokiden
tarafından
Neden ki canım
(119,338 puan) tarafından
eskisehirde bizim tanidiklar ses cok geviriyo banyo vs su akitiyo binalar heo dandik diypdu
tarafından
Ya öyle mi:/
(136 puan) tarafından
Biz de tokide oturuyoruz dediklerine tamamen katılıyorum. Üst komşum duş alsa sanırsın bizim evde alıyor duşu o derece ses. Hele banyonun su akıtması ayrı bir konu . Dışardan felan güzel ,içi de güzel ama işte böyle teknik  sorunları da var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Artık binalar deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılıyor cnm sağlamdır bence
tarafından
Anladım canım peki hemen çıkıyor mu acaba
0 oy
tarafından

toki olduğu için sağlamdır  birde devredilmeden önce  tüm testlerden geçiyor diye biliyorum herşeyine bakıyorlar 

annemlerin virüsten önce  çıkmıştı daha yeni geçti anahtar ellerine yapılması ve pandemi süreci ile canm 
tarafından
Yani hemen vermiyorlar öyle mi kuzum
(6,047 puan) tarafından
Testten geçse ne olacak ki kötü bile olsa devletin elinde olan birşey herşeyi Kayıran testte geçmeyen şeyleri de geçirir .
tarafından
aynen dediğim gibi canım 2 yıl oldu normalde daha erken alacaklardı ama dedigm gibi pandemi dediler virt dediler zirt dediler daha yeni aldilar
tarafından
bilemem annemlerin su tesisinde sıkıntı çıkmış tespit edilmiş halledildikten sonra verildi bu tarz seyler test edenlerin insafına bağlı isini düzgün yapan denk gelirse kime ne nasip olacak nasıl olacak kimse bilemez hakkımızda hayırlısı herşeyin
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Kentsel dönüşüm den yapılmadığı sürece sağlam oluyor canım biz kentsel donusumle almistik ev 2 yıl sonra dökülmeye başladı resmen banyo mutfak fayanslar kabardi duvarlar şişti falan ama söyle düşünmek lazım sen tokiyi çok uygun alacan satmak istesen çok kar edersin burda yeni yapılan toki var adamlar 10 bin verdikleri hisseleri 80 90 a satıyor şimdi daha evlere yerlesilmedigi halde böyle bi kar 
tarafından
Hemen çıkar mi acaba kuzum
(1,621 puan) tarafından
Eşimin arkadasi yazılmıştı yapılacağı zaman ilk kurada cıktı onların yapılan varsa yazilin başka türlü basvurulmuyor sanirim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kirsehirde teslim edildi cnm arkdasim aldi 130 bin tl ye 20 bin pesinat 900 900 odemeli de halk bankasindan kredi cekmisler zaten halk bankasida ev yapanlardan oldugu icin krediyide veriyorlarmis
tarafından
Hemen mi çıktı kuzum
(1,763 puan) tarafından
Vallaha o kadar bilmiyorum kuzum konusurken ev aldik dedi ama iki ay oncesinde konustugumuzda evleri yoktu yani ev tasiyoruz dedi bundan 10 gun once durumlarida pek yoktu nasil aldiniz dedim halk bankasi toki yapto dedi sifir mi dedim evet dedi 130 bin dyincede sasirdim hatta cunku evler 500 bin filan nasil verdiniz parayi dedim 20 bin pesin verdik kalani 900 900 oduyoruz dedi ev biraz kucukmus bide biraz sehrin disindaymis yani iki ay once konustugumuzda ev aldik dememisti 2 ay snra ev aldik tasiniyoruz dedi kuzum
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Şuan tokideyim depreme bizim burdakiler dayanıklı kışın oldu da çok az sallandik. Konumdan dolayı da olabilir ama bu. Hemen çıkma meselesi şöyle bizim burda hak sahipleri 30 bin veriyorlarsa çekiliş için bekleyip bekleyip cikacagi sıra devir ediyor mesela başkasına o kişiye çıkıyor veya kişiye çıkıyorsa başkasına satıyor hakkını öyle de kısa yollu alıyorsun. Ama çıkıyor elbet 
tarafından
Çıkma meselesini anlamadım kuzum ya
(13,019 puan) tarafından
Yani hakkini devir veriyor diyim kısaca ☺️
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kağıt gibi duvarları varmış hiç sanmıyorum 
tarafından
Öyle mi hepsi mi öyle acaba:(
(13,202 puan) tarafından
Hepsi öyle odalar ince profil vardı adını unuttum onla levha ile bölünüyor
(416 puan) tarafından
İç duvarlar ince ama dış duvarlar kalın ve sağlam ama
(13,202 puan) tarafından
Eşim malzeme veriyordur
0 oy
tarafından
Hangi sehirdesin canim
tarafından
Ankara kuzum yakacık da yapılacakmış yarın başvurular başlıyor bizde niyetlendik ama bakalim
tarafından
Alin  canim kacirmayin . Elazigdayiz biz  cogu kisi ev sahibi oldu . Depremden sonra tokiler yapildi baya yerde halen yapiliyor
0 oy
(87 puan) tarafından
Tokide yaşayana allah sabır versin ne sesi ne gürültüsü biter yukarda konuşulanı bile duyarsın duvarları incecik sorunu hiç bitmez duvarları küflenir hergün evi çekersin bi hazne dolusu toz pislik çıkar ben bişey anlamadım kendi evimizi yapana kadar tokide oturmak zorundayız 2 sene var nasıl dayanıcam bilmiyorum sanki eve hergun toz pislik yağıyo hiç derdi bitmiyo 
(87 puan) tarafından
İnanki bi evde yasanabilecek en kötü seyleri yasıyosun ust katın banyosundan su akıyo siyah siyah seyler dökülüyo ya ne diyimki daha aklıma gelmeyen bi ton sey girdik gireli bi gun rahat etmedim
(247 puan) tarafından
Resmen benim evden bahsetmişsin canim mecbur bende 1 sene oturcam bizim evin inşaatı bitene kadar
(87 puan) tarafından
Hepsi aynı pislik iste kuzu :(
(247 puan) tarafından
Aynen valla ya
0 oy
(416 puan) tarafından
Sağlamlığına sağlamdır ama TOKİ tam bir pişmanlık her 6 ayda bir zam gelir yönetici yoktur mesala bizim burda 500 daireye TOKİ'nin atadığı yinetici bakar ne düzgün ilgilenir ne birşey en çok aidatı sen ödersin bu 4. Parayı alıp kaçan yönetici bizim hiç bir şeyle ilgilenmezler ve biz girdiğimizde 86 bin tlydi evin tüm borcu o kadar odemisiz şuan hala 100 bin borcumuz var nerdeyse 10 yıl faiz oduyosun dusmuyo ana paradan imkanın varsa başka yerden al pişman olma satmak istesen devredebiliyosun tapu olmadigi için oda alan adam ödemese icra sana geliyo uzaktan bakılınca dar gelirliye yapılmış ama alakası yok başka ev alıp kredi cekseydik bitmişti borcu evin dış malzemesi kaliteli kullanıyorlar ama iç malzemesi dokuluyo 
0 oy
(247 puan) tarafından
Kiradayim ama cok pişmanım ama mecbur  1 sene daha oturcam  konuşma sesleri duş sesleri  üsten alta su akmasi deli ediyor beni 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Onu bilmem de aidat larçok fazla tokide
0 oy
(16 puan) tarafından
Söyle söyleyim canım ben üniversite de okurken tokide oturmuştum ve deprem olmuştu şuan şiddetini bilmiyorum ama o zamanlar bazı evler de hasar olmuştu ama tokilerde bir çizik bile olmamıştı şuan da da tokide oturuyorum ses yalıtımı yok ama ısınma olarak çok ama çok memnunum sadece iki odamız yanıyor oda üç ve dört arası birde banyo ev sıcacık yazlıklarla geziyoruz ara kat tabiki onun da etkisi vardır ama ben memnunum yani 
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Vandaki depremde tokilere hicbirsey olmamıştı şehirde yıkılan onca bina olmasına rağmen
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Şu an yapılan bütün binalar depreme dayanıklı olmak zorunda yönetmelik var bunlara TOKİ de dahil canım. Hemen çıkar mı çıkmaz mı şartları var. Emekli engelli önceliği var Ankara yazmışsın çok talep var üstelik hemen de taşınamazsın. Ve TOKİ'nin ödemeleri yıllık tüfeyle artar belli bi miktar borcun yoktur belli bi yıl borcun vardır. Yani sana şöyle anlatıyım bu yıl 1000 TL ödemeye başlarsın borç yılın 120 ay hesapladığın zaman 120 bin ödemen olacak gibi düşünüyorsun ama seneye tüfe enflasyon vergi ödemen hop 1500 TL oluyor ama borcun azalmıyor kredi gibi değil yani

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 514 göst.
9 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
8 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 135 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Meleksss (4,663 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 665 göst.