+1 oy
181 göst.
Aile kategorisinde (135 puan) tarafından
19 aylık bir oğlum ve 25 günlük bir kızım var, oğlumla iletişimim çok kuvvetliydi benleyken kolay kolay başkasına gitmezdi ama bir haftadır benimle eskisi kadar vakit geçirmek istemiyor babaannemiz bakıyor, bendeyken bile sürekli babaannesine gidip oyun oynamak istiyor, ben kızımı sadece emziriyorum kalan vaktimi oğluma ayırmaya çalışıyorum ama Benin uzaklaşmaya başladı bu durumu yaşayan arkaslar ne tavsiye edersiniz 

6 Cevaplar

0 oy
(119,275 puan) tarafından
bebegi kiskandi demekki hediye al ogluna
(135 puan) tarafından
Oyuncak falan alsam bu kalıcı bir çözüm olur mu ya da tekrarlar mı acaba daha neler yapabilirim
(119,275 puan) tarafından
oyuncagi al bunu sana kardesin almis onun hefiyesi de zamanla aliscak bebege
-Reklam-
0 oy
(1,154 puan) tarafından
2 yaşında ve 27 günlük 2 oğlum var büyük oglum gelip vurmaya bebeği isirmaya çalışıyor devamlı kendini yere atıp ağlıyor ben yanaşınca kızıyor babası yanaşınca birşey yok babası da küçüğü hiç almıyor kucağına senden uzaklaştı benden de uzaklasmasin diyor ve yenidoğanın çok gazlı kolik bebek bende düşünüyorum nasıl ısınacak tekrar bana diye ama alıştıkça ısınır konuşuyorum devamlı evde iş yapmıyorum sadece çocuklara bakıyorum Allah sonumuzu hayretsin 
(348 puan) tarafından
Yukarıda yazdığım yorumu siz de uygulayın faydasını göreceksiniz :)
(1,154 puan) tarafından
Ben neler neler denedim doğum çantamda oyuncak vardı eve gelince kardeşi verdi en sevdiği şeyleri kardeşi veriyor gibi yapıyoruz konuşuyoruz oyunlar falan ama gelip 2 öpüyorsa 1 vuruyor hoş o da bebek bir şey de diyemiyorum kardeşe vurma bak ağlıyor yapma diyorum ama işte alışacaklar bir şekilde
0 oy
(348 puan) tarafından

O da daha bir bebiş olduğu için kardeşini kıskanmış :) onun anlayacağı bir dilde " Biz babanla birbirimizi çok sevdik evlendik sonra sen doğdun sevgimiz arttı, şimdi kardeşin doğdu ve sana olan sevgimiz hiç azalmadı daha çok arttı" şeklinde açıklama yap. Sonra bebeklerle bir oyun kurun ve bunu bir de bebeklerle canlandırın. Oyunda bundan sonra neler olacağını, kardeşiyle nasıl oyunlar oynayacağını da canlandırın. Bir de çok seveceği bir oyuncak alın ve "Kardeşin seni çok sevdiği için gelirken sana bu oyuncağı almış " deyip hediyesini verin.  Ve küçük bebişi birlikte bol bol sevin. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta bir süre bebişe 1 iltifat yapılıyorsa abiye 2 iltifat yapılacak :)

0 oy
tarafından
Bizimde aralarında 19 ay var 2 ay oldu doğum yapalı 40 gün sonra tamamen oğlum kardeşine alıştı üzerine gitme kendi haline bırak yatılı kimseye gönderme sürekli evde zorlansanda bir arada olmaya çalış 
0 oy
tarafından
Emzirirken ona da teklif edin.
0 oy
tarafından

Bence biraz daha sabret küçük bir yaşına yaklaşmaya başlayınca beraber oynuyorlar. Şimdi evdeki bebeği istemiyordur ondan babaannede alıyordur soluğu orada daha çok ilgi görüyordur. Benimkiler böyle şimdi birbirine takışiyor küçük büyüğün peşinden ayrılmıyor 

image

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 149 göst.
8 Aralık 2021 Aile kategorisinde 12345678 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 65 göst.
9 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 142 göst.
0 oy
2 cevap 90 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,003 cevap

34,835 kullanıcı

...