0 oy
171 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (802 puan) tarafından
Vaktiyle birbirini çok seven iki kardeş varmış.Büyüğü Halil.Küçüğü ise İbrahim...

Halil, evli çocuklu.ibrahim ise bekârmış.Ortak bir tarlaları varmı Ne mahsul çıkarsa, iki pay ederlermiş.

Bununla geçinip giderlermiş...

Bir yıl, yine harman yapmışlar buğdayı.ikiye ayırmışlar.İş kalmış taşımaya.Halil, bir teklif yapmış İbrahim kardeşim Ben gidip çuvalları getireyim. Sen buğdayı bekle.

Peki, abi demiş İbrahim

Ve Halil gitmiş çuval getirmeye O gidince, düşünmüş İbrahim Abim evli, çocuklu. Daha çok buğday lazım onun evine demiş ve Kendi payından bir miktar atmış onunkine...

Az sonra Halil çıkagelmiş.Haydi İbrahim. demiş, önce sen doldur da taşı ambara.Peki abi İbrahim, kendi yığınından bir çuval doldurup düşer yola.O gidince, Halil düşünür bu defa Der ki:

Çok şükür, ben evliyim, kurulu bir düzenim de var.

Ama kardeşim bekâr.O daha çalışıp, para biriktirecek. Ev kurup evlenecek.Böyle düşünerek,Kendi payından atar onunkine birkaç kürek.

Velhasıl, biri gittiğinde, öbürü, kendi payından atar onunkine.

Bu, böyle sürüp gider. Ama birbirlerinden habersizdirler.Nihayet akşam olur.Karanlık basar.Görürler ki, bitmiyor buğdaylar.

Hatta azalmıyor bile.Hak teala bu hali çok beğenir.Buğdaylarına bir bereket verir, bir bereket verir ki.Günlerce taşır iki kardeş, bitiremezler.

Şaşarlar bu işe Aksine çoğalır buğdayları.Dolar taşar ambarları.Bugün Bereket denilince, bu kardeşler akla gelir.

Bu bereketin adı: Halilİbrahim bereketidir Evinizden Halil İbrahim Bereketi eksik olmasın inşallahhhhhhhh.. Hayırlı günlerimiz olsun değerli dostlarım kıymetli arkadaşlarım Mutlu akşamlariniz  olsun....

6 Cevaplar

0 oy
(802 puan) tarafından

En İyi Cevap
Dua edenlerimiz, amin diyenleriniz çok olsun♥️
-Reklam-
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Ayy çok güzelmiş ya hiç bilmiyodum neden öyle dendiğini sayende öğrendim kuzum tşkler :) 
(802 puan) tarafından
♥️♥️♥️
0 oy
tarafından
Hayırlı mutlu akşamlar canım ne güzel aminnn cümlemizin inşallah kardeşimin ismi de Halil İbrahim 
(802 puan) tarafından
♥️♥️♥️
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Sen fesatlik yapma Allah fazlasıyla verir

Cok guzel bi kıssa canim

Allah razı olsun 

Amiiiin <3

(802 puan) tarafından
♥️♥️♥️
0 oy
tarafından