+5 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (48,505 puan) tarafından
Ya Rabbi! Kızım ... oğlum ... hiçbir dahlim olmadan bana emanet ettin. Hiçbir dahlim olmadan Sen onları hıfzet.

Ya Rabbi! Beni onlarla imtihan etme.

Ya Rabbi! Onları açık, gizli hertürlü fitneden muhafaza et.

Ya Rabbi! Onları kitabını hıfzeden, dinlerini samimi yaşayan, ibadetlerine azami dikkat eden, güzel ahlakla bezenmiş salih kullarından eyle. Dünyadaki en mutlu ve azdırmayan bolluk, ferahlık içinde yaşayan insanlardan olsunlar.

Ya Rabbi! Onları helallerinle haramlardan muhafaza et ve fazlınla Senden başkasına muhtaç etme.

Ya Rabbi! Kitabını muhafaza ettiğin gibi onları da şeytanın şerrinden muhafaza et.

Ya Rabbi! Onları en hayırlıların sohbetleriyle, en temizlerin ahlaklarıyla ve sana tevekkülle rızıklandır.

Ya Rabbi! Kalp ve beden hastalıklarından onları koru. Havlinle, kuvvetinle onlarla ilgili hayırlı muradımı nasip et.

Ya Rabbi! Hayatımda beni onların iyilikleriyle nimetlendir ve öldükten sonra da hayır dualarıyla beni mesut et.

Ya Rabbi! Kalbimden birer parça olan çocuklarımı gözümle göremediğim bir yerde Sana emanet ettim. Ama herşey Sana âyan. Azametine, yüceliğine yakışır bir şekilde onları muhafaza et, koru.

Ya Rabbi! Yavrularımızı her türlü kötülükten, kötülerden, kötü anlayışlardan muhafaza buyur. Onlara İslâmi şuur nasip et. Kendine kul, Râsulüne ümmet eyle…

Ya Rabbi! Zihinlerini her türlü boş şeylerden arındır. Akıllı ve ferasetli davranmalarını inayet buyur.

Ya Rabbi! Nefislerinin ve arzularının*****n isteklerine uyduklarında, onları doğru yola ilet.

Ya Rabbi! Kaldırıp götüremeyecekleri imtihanlarla sınama. Son nefeslerine kadar dinin üzere yaşamalarını nasip buyur.

Ya Rabbi! Anneye, babaya ve tüm Ümmeti Muhammed'e iyilik yapma ve hayırlı olma gibi güzel huylar nasip eyle..

Ya Rabbi! Son nefeslerine kadar yolundan ve rızandan ayırma.

Ya Rabbi! O, incecik kalp ve gönül dünyalarına bulaşmak isteyen şerlerin, şerirlerin kötülüklerinden “Hafiz” isminle muhafaza eyle.

Ya Rabbi! Kardeşler olarak aralarındaki sevgiyi, muhabbeti, samimiyeti, yakınlığı arttır.

Ya Rabbi! Son nefesleri dahil imana ve Kuran’a hizmetten ayırma.

Ya Rabbi! Bilip söyleyemediğim, düşünüp dile getiremediğim inayet ve ihsanlarının en güzelini, bütün kardeşlerimizin çocuklarına ve benimkilere de nasip eyle…

Ya Rabbi! Sen onları üzecek, kıracak, inciteceklerin şerrinden emin eyle. {amin elfi elfi amin…

Ya Rabbi! Fereç, mahrec nasib et. Haklarında hayırlı olacak istekleriyle rızıklandır.

Salatu selam insanların en hayırlısı Efendimiz (asm), âl ve ashabının üzerine olsun. 

Amin

12 Cevaplar

+1 oy
(2,323 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammed in ve Ala Ali Seyyidina Muhammed ❤️❤️

Amin amin inşaAllah. Rabbim kabul buyursun. 
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
(2,323 puan) tarafından
Rabbim tüm hasta bebeklere ve çocuklara da şifa versin inşaAllah. Özellikle sma hastası ve özel çocuğu olanlara Rabbim hayırlı şifalar versin yardımcıları olsun inşaAllah.
(48,505 puan) tarafından
aminnn sibosum❤️
-Reklam-
+1 oy
(8,553 puan) tarafından
Aamiiin amin amin. Rabbime emanetler♥️
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Amiinn amiinnn ümmeti müslüman içinde hepimizin çocuklarını ve bizede hayırlı anne babayı olmayı nasip etsin. Hayırlı olmalarını nasip etsin inşallahh.
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(2,241 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun inşaAllah
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Amin amin amin... Rabbim Salih Saliha kullardan eylesin inşaAllah.. 
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Elfu elfi amiin. Allah razı olsun canım benim 
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(774 puan) tarafından
Amin allah razi olsun canım sayende güzel dua ettik 
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
(774 puan) tarafından
, ❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Aminn inşallah
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Ne guzel dua ellerin dert gormesin kocaman aminnn ❤️❤️
tarafından
Valla yok :) tekim :) 2 dogumdan sonra da tektim, ameliyatlar hastaliklar yine tektim, ise basladim yine tekim :)))
Esimin is saatleri benden fsrkli o gunde 2-3 saat destek oluyor, iste oglenleri uyudugunda biraz calisiyorum, biraz aksamlari vs esnek saatlerde isimi tamamliyorum yani.
(48,505 puan) tarafından
büyüğü kac yasinda. Allah kolaylık versin canim
tarafından
Buyuk 12, ergenspor :) okul dersane onun kosturmasi apayri
(48,505 puan) tarafından
oo bayagi büyümüş o masallah ☺️simdiki cocuklar ergen doguyo zaten ☺️hadi yat sende burda sabahlican ☺️
tarafından
Heheh walla ya gidip yatim sabah tempo yogun ,,☺️☺️
Haydin eyi gecelerrr ❤️❤️
0 oy
(26 puan) tarafından

Aminn Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallahh <3 sizdende Allah razı olsun gece gece güzel dualar ettik. 

(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Allah razi olsun canm sayende güzelce dua ettim evlatlarım için iyi hayırlı geceler
(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından

aminnn saolasin:)

(48,505 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 198 göst.
30 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 594 göst.
12 Ocak 2021 Aile kategorisinde Semramiran (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 704 göst.
8 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 125 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Doga_DVM (4,095 puan) tarafından soruldu

378,357 soru

11,325,002 cevap

34,777 kullanıcı