0 oy
727 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

kizlar mutfağimda surekli bu bocekten goruyorum bunlar yavru bide bunlarin az buyukleri var sari siyah karisimi bi renktler eve tasinali daha 4-5 ay falan oluyo ilaclama yaptirdim dip kose hergun olmasa da haftada 3 kere kesin silip supururum. Mutfağimda goruyorum hep bazende banyomda ne boceği bunlar isiği kapatinca cikiyolar acinca gidiyolar napcam ben ya 

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
alman hamam böceği (kalorifer böceği) diye de geciyo bende de cikiyo  jel ilaç etki ediyormuş ona denemedim henüz ama ondan deniycez baklm 
tarafından
İlaclama firimasiyla konustum karantinam bitince jel ilaclama yapacaklar
-Reklam-
0 oy
(256 puan) tarafından
Hamam böceği ne benzettim bn biraz.bnm banyomdada var bunlara tablet satiliyo al ondan.cok hızlı kaçar bunlar
(256 puan) tarafından
Yavrulamistr o zaman . Azda yavrulamıyor bunlar
tarafından
Ben cok huyalaniyorum bide bocekten sabah 8 de gordum hemen gittim temizlik yaptim dip kose yeni bitti işim valla yildim artik ya
tarafından
yavrulamak miii neyyy vallahi yandim bennn sabaha kadar uykular yok bana hemen bocek ilaci almam lazim
(256 puan) tarafından
Benim oturduğum apartmanda biraz eski genelde eski apartmanlarda oluyor. Ne kadar temizlik yaparsan yap illa bir deliklerden giriyorlar genelde giderden havalandırmadan falan giriyorlar.
tarafından
Benim binam daha 7 senelik ama giris bahce katinda oturuyorum bide şey mutfak dolabimin altindaki zemin yarisi fayans yarisi beton ufak tefek catlaklarda var acaba oralara mi yavruladi ki
0 oy
(257 puan) tarafından
Gümüş böceğine benziyo cnm benim banyodada görüyorum ben arada bunlardan 
tarafından
Yok canim gumus boceginin ne olduğunu biliyorum bu oyle degil
(257 puan) tarafından
Adını bilmiyorum o zman ama bizim evdekide aynısından bunlar çabuk çoğalıyormuş ve dedigin gibi daha büyükleride var acaba çözümü var mı insallah bilen çıkar
tarafından
İnşallah ya artik iflahim kurudu temizlikten
(257 puan) tarafından
Aynen cnm bende òyle sürekli süpürüyorum siliyorum içim tuhaf oluyo.bòceklerden bi yerde görünce sanki heryerde var gibi geliyo
0 oy
(10 puan) tarafından
Aaa iki yıldır bunlarla aynı evde yaşıyoruz:) bi ara tuz dökmüştüm halının altına 1 yıl gözükmediler kış geldi geri geldiler yine . Zarar vermiyorlar ama insan rahatsız oluyor tabi. Ben hergun süpürürdüm bitsinler diye ama sonra anladım ki süpürmekle bitmeyecekler vazgeçtim
tarafından
Bitmiyolar gercekten bitmiyolar ben cok huylanirim bocekten vs her gordugumde mutfagin altini ustune getiriyorum ama yok bitmiyo daha yeni tasindim bide evide ilaclattim ilk tasindigimda
(10 puan) tarafından
Internetten bakmıştım ben yabancı isimleri var aklında tutabileceğim bi değil nemli yere geliyorlarmış halıyı kaldırır kaldırmaz kaçıyorlar zaten . Benimkiler uzun zamandı yoktu 10 gün falan oldu geri gelmişler
tarafından
Bende yazin gormedim ama kis gelince geldi pislikler
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Net bi bilgim yok ama yeniden ilaclatin canım. 
tarafından
Oyle yapicam ablacim karantinam bitsinde cocuğu alip anneme gidiyim evde kalsin 3 gun ilacli bi sekilde
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Hamam böceği 
(10 puan) tarafından
Hayır hamam böceği değil
tarafından
Sanmiyorum bunlar kucuk
(1,703 puan) tarafından
Yavrulqmislat
tarafından
Yandim ben yandimm
0 oy
tarafından
Ya canim korkutmak istemem amma cok cotu yavruluyor.eski evde vardi daha yeni tasinmisdim kisdi ev doluydu.inan 1 bucuk yil ugrasdim.tasinamiyordumda.esim razi gelmiyordu.inan yemek yapiyirdum bir bakiyordum tavandan icune dusdu yemek cop.hemen ilaclat kökünü bul.
tarafından
Ayy of yaa tesekkur ederim hemen karantinam bitsin ilaclatcam
tarafından
Neme daha cok gelirler.birde yagli falan hir sey birakma.senden once ev nasildi temizmiydi.esasen pis eve gelirler komsularda falanda varsa.benden once erkekler iturmus temizlememis ondan bocek basmis.bende tasindikdan sinra oyrendim
0 oy
(818 puan) tarafından
Hamam bocegi cnm hemen ilac al koy mutfak dolaplarina cekmecelerine 
tarafından
Hamam bocegi bu kadar kucuk olmaz ki
(818 puan) tarafından
Yavrudur cnm benim evde de vvikti mutfakta ilac koydum tablet gibi
tarafından
Aldim bende koyucam
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Bunlardan kaynnamin evinde vardı böcek için evi tasiidlr eşyalardan o evede gittiler eczanede bir ilaç aldık borik asit diye haşlanmış patatesle karistirdik onun üstüne gelmediler
tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(10 puan) tarafından

Tam olarak bu böcekten mi bahsediyorsun 

image

image

image

tarafından
Yok canim bunlardan degil
(10 puan) tarafından
Benim evdekiler bunlardan . Kışın daha çok oluyorlar. Halıların altında dolaşıyorlar
tarafından
Benim eski evimde vardi banyomda ilaclatmistim bidaha cikmamisti
(10 puan) tarafından
Hangi ilaç ismini verebilir misin
tarafından
İlaclama firmasiydi kuzum ankarada oturuyom ben alo böcük yazinca cikiyor
0 oy
(410 puan) tarafından
Alman hamam böceği bu çok çabuk yavruluyup  çoğalıyor genelde nemli ortamlarda çok olur mutfak ve banyolarda çok görülür
tarafından
Eyvah eyvah yandim bennnn
(410 puan) tarafından
Niye yanasın ilaçları var al sık
tarafından
Böcek fobim var sabahtan belli midem ağzimda geziyorum yemek bile yapmadim bugun mutfak temizledim ustelik 7 aylik bebeğim var ben yanmiyimde kim yansin karantinam bitsin evi ilaclaticam
(410 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah. Ay bende de var o böcek fobisi sonradan oluştu.Allah yardımcın olsun
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Mobilya böceği bu 
tarafından
One kiz
(12,264 puan) tarafından
Mutfak dolapları nda olur genelde yada gömme dolaplar da
0 oy
tarafından
Hamam böceği bu canım 
tarafından
Yandin irem desene
tarafından
Olaylı böcek yemleri var canım kutulu al dolap altlarına at canım yapacak bir şey yok sürekli ürüyorlar demekki devamlı yavru çıktığına göre
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Alman hamam böceği yavrusu bu canım. Yazin bizde de vardı. İlaçlama yaptirdik ve jel yem uygulaması yaptı gelen kişi. 1 ay daha gördük ilaçlama sonrası sonra bittiler. Kaç ay oldu daha hiç görmedim. Gerçi 5-6 aya yeni tadilat olan lojmana taşınacağız ama ben görünce bile bir garip oluyordum. 
tarafından
Bugun aradim karantinam bitince bende yaptiriyorum canim
0 oy
(692 puan) tarafından
Rutubet böceği diyolar bizdede vardı evlerden irak bitmiyolar biz mutfağı sokmuştuk dolabın altindan yuvalark çıktı hepsini ilaçladik  jtti bi tane gorsuysen cok zor bitmesi ev taşıdığımız halde olmjstu bizim 
tarafından
Bitmiyolar gercekten o kadar temizlik yapiyorum yok yani
(692 puan) tarafından
Temizlikle alakası yok canım
tarafından
İnandim artik olmadiğina zaten
0 oy
tarafından
bunu bilmiyorum da bizim evde de cıktı hamam böceği kalorifer böceği fln dediler. bi kere Raid ilacladim baya öldüler ama bitmedi sonra başka ilaç getirdi eşim ertesi gün de onu yaptık 2 gün boyunca ölüyorlardı. sonra da Raid tablet alıp bıraktım. ve başka ilaç var onu da aldım jel gibi şimdi ölüleri bile yok orta da çok şükür ki.
tarafından
Adi neydi jel dediğinizin
tarafından
adini bilmiyorum bakmam lazım foto atarim isterseniz
tarafından
Lutfen zahmet olmazssa atarmisini,
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bizim burda kalorifer böceği diyorlar canım seni üzmek istemem ama bunlardan kurtulmak pek mümkün olmuyor halamın evinde vardı ilaçla falan baş edemedi çok hızlı uruyorlar evi değiştirmek zorunda kaldı  
tarafından
Yaaa ilaclatcam gene mi işe yaramaz
(1,105 puan) tarafından
İnşallah faydasını görürsün canım halamda kısa bir süre yoktu ama sonra yine urediler mutfağa girmistim bir gece hiç unutmam resmen kabusu yaşadım ışığı açmamla böceklerin kacismasi bir olmuştu
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Hamam böceği kız eğer yavrulamis sa işin var demektir ilaclamadan gitmezler bende ilk oturduğum evde mutfagim berbattı bunlar yüzünden evden tiksindim çıktım en sonunda ordan çünkü tüm binada herkesin evinde varmış 
tarafından
Bakalim karantinam bitince firma gelecek insallah biter
0 oy
tarafından

image

bunu al gider kısmına dezgah altına dolap arkalarına sık her yerde bulunmuyor 7   8 eczane gezdim yoktu en son bi zirai ilaç yerinde bulup aldım.
tarafından
Çok teşekkür ederim allah razi olsun. Kokusu var mi acaba bebeğim varda
tarafından
hayır canım kokusu yok kokusuz ben bunu kullandiktan sonra hiç bi şekilde etrafta görmedim çok şükür. Görümcem de aynı şekilde kullanmış o önerdi zaten. ortalıkta olmasin çocuğun erişemeyeceği yerlere yap canım buzdolabı arkası mutfakta kuytu köşe yerlere canım özellikle lavabo giderlerine
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Canım tanıştırayım kalorifer böceği bu arkadaş çok beter bir böcekkk. Bir gece 10.000 yumurta bırakır yavruları susama benzer sıcak yeri sever kapı aşiği bulaşık makinesinin kapağının alt kısmı vb sıcak yerlere yavrular normal ilaç bunda işe yaramaz jel ilaç alıp kapı köşelerine mutfak dolabının içlerinde köşeler falan sık kalorifer böceği ilacı dersen bukuruan şırıngada ni ilaç 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 242 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 542 göst.
29 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mizgn_01 (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 438 göst.
18 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Seher M&M (6,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 76 göst.
4 Haziran 2021 Aile kategorisinde Perii2345 (57 puan) tarafından soruldu

380,331 soru

11,388,008 cevap

34,891 kullanıcı

...