0 oy
94 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

image

resmen bir ay boyunca yiyip içerken hep aklıma geliyordu çoğu şeyi yiyemiyordum korkudan :) ama bugün şeker yükleme testi yapıldı sonuçlarım çok iyi çıktı

Size bir tavsiye striple asla şekeriniz baktırmayın yanıltıcı sonuç veriyor açlık şekerime hem kanls hem strip ile bakıldı kanda 75 çıktı stirp ile 84 çıktı 

3 Cevaplar

0 oy
(4,584 puan) tarafından
Strip ne oluyor canım? Hayırlı olsun bu arada =))
tarafından
Şu şeker hastaları günlük ölçüm yapıyor ya canım şeker aletine takılan şey var ya onun adı stirp ben sabah açken hem strip ile bakıldı hem kan ile strip 84 çıktı kan 75
Teşekkür ederim canım inan yemek yerken korkuyordum şimdi canımın istediği her şeyi yiyeceğim :)
(4,584 puan) tarafından
Anladım canım sağ ol açıklama için. E hadi gözün aydın o zaman :)
-Reklam-
0 oy
(774 puan) tarafından
Gözün aydın canım 
tarafından
Sağol canım :) ❤️
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Degisir zaten o cnm bir dakika snra yeniden kan versen onda da farkli sonuc cikarirdi strip 1 2 deger daha yuksek cikarir ama asagi yukari aynidie ve degisir surekli kanda da ayni 1 dkika arayla kan versen 3 5 deger farkli cikar gozun aydin bu arads
tarafından
Evet öyle ama bugün yapılan değer arasında 9 fark var neredeyse o gün yapılan 96 çıkmıştı açlık 9 geri sayarsak yine değer normal çıkmış oluyordu 1 2 aydır çok korkarak yemek yiyordum iyiki yükleme testi yaptırdım kafam nasıl rahatladı :)) sağol canım rabbim şifa bekleyen herkese şifa versin inşallah :)
(1,763 puan) tarafından
Sekerde 9 10 deger cok onemli degildir cnm yani kan verdin ya bir dakika arayla versen oda farlli cikar yada ard arda striple olc oda farkli cikar o yuzden 9 degeri cok fazla takma kafana oyle bir rahatsizligin daha oncesinde varsa kronik seker hastaligin filan striple dahi olsa olcmeyi birakma yani yoksa egerki rahat ol lan degerlerin guzel cikmis zaten
(1,763 puan) tarafından
Birde farkli gunlerden bahsediyorsun galiba bacim bir gun once yedigin yemek bile ertesi gunku seker degerlerinie etkiler o ilk testinde bir gun oncesi sekerli karbohidrat filan aldiysan yuksek cikar ben kan verdim bir gun once cikolata yemistim 180 cikti sekerim 50 gr seker yuklemesinde 5 gun snra endokrinolojiye gittim 12 saat aclikla 75 yukleye 112 gibi birsey cikmisti:))
tarafından
Muhakkak doğrudur canım ama ilk yaptırdım da sadece açlık de tokluk olarak bakıldı bana ve doktorumun gece 12 den sonra bişey yeme tavsiyesini dinleyip yaptırdım ilkini dün ikinciyi yaptırmadan gece büyük porsiyon meyve yedim :) güvenemedim ben stripe bilemiyorum gittiğim doktorda zaten striple olmaz kanla ve yükleme testiyle bakılır dedi :)
(1,763 puan) tarafından
Yok dogru kan daha dogru sonucu verie ama striple arasinda cok buyuk bir fark olmaz bende hemsireyim bazi hastanelerde saglik ocaklarinda striple bakiliyor asagi yukari aynidir 3 5 deger kanda da oynar hicbir zaman ard arda iki kan versen ayni deger cikmaz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 220 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 410 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 155 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde M.emirbebekk (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 444 göst.