0 oy
13,483 göst.
Diğer kategorisinde (6,360 puan) tarafından

Dogum yapali 13 gun oldu nazar süresi  ayetel kursi okuyabilir miyim

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Ben de geçen bir kadın bize geldi bebegin kilo alıyor bu beşikte falan dedi o gittikten sonra benim bebeğim iki gün boyunca beşiğe koyamaz oldum uyumuyor sürekli ağlıyordu ... Onu yatağa alıyordum yanımda yatiriyordim .... Sonra eşim nazar olmuş olmasın dedi bende dualar okudum ayetel kürsü nas felak fatiha ihlas sureleri okudum ve ufledim ondan sonra çok şükür oğlum içinde uyudu haaa benim oğlum da 38gunluk şuan 

-Reklam-
0 oy
(638 puan) tarafından

Hayız ve nifas hâlinde olan bir kadının, namaz kılması ve Kur'an okuması haramdır. Peygamber Efendimiz (asm) hayızlı, lohusa ve cünübün Kur’an okuması ile ilgili şöyle buyurmuştur;

“Hayızlı kadın ve cünüp olan kimse Kur’an’dan bir şey okuyamaz."(Tirmizi, Taharet, 98; İbni Mace, Taharet, ,105; Darakutni, Sünen, 1/117)

(1,204 puan) tarafından
Ben hocama sordum kuran da geçen süreler okunamaz ama kuran dışındaki süreler ezbere ağız kımıldmadan okunur dedi
(638 puan) tarafından
Hangi sürelermiş onlar ? Bütün sureler kuranı kerimde gecmiyor mu hocanız yanlış bilgi vermiş sanki
(6,137 puan) tarafından
Subhanekeden kunut dualarına kadar kuranda geçmiyor. Onlarda sure değil dua diye geçiyor
(1,204 puan) tarafından
Işte bende bunu söylemeye çalışıyorum mesela:  rabbi yesir kolaylik duası nazar dausı felan var onları dedn
0 oy
(206 puan) tarafından

Ezbere biliyorsan Ayetl oku du niyetine oku 

0 oy
(43 puan) tarafından

Kurandan hic bir sure okunmaz salavat tevhid besmele ve dua edebilirsiniz sadece

(382 puan) tarafından
Aynen bende öyle yapıyorum bol bol salavat getiriyorum Ayetel kursiyide açıp dinliyorum dinletiyorum ogluma
0 oy
tarafından

hic dua bilmiyorsan arap alfabesini oku diye okumsutum bi yerde sonucta dualarda arap alfabesinden kurulmus ben illa okurum 

0 oy
(1,048 puan) tarafından

Kayınpederim tecrübeli ve iyi bir imamdır. Sorduğumda. 

Dua niyeti edip okursun gayet dedi .

Fatihayı bile dua niyetiyle okuyabilirsin dedi bana. Ben okuyorum şahsen . 

0 oy
(523 puan) tarafından

Dua okuyabilirsin canım ancak Kur an okuyamazisn yani Benim bilgisini Fatiha hem dua olarak hemde Kur an da bir süre olarak geçiyor o yüzden mesela Fatiha yo dua olarak okuyabiliyoruz tabi konunun erbabina sormak gerek 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 4,217 göst.
18 Kasım 2020 Diğer kategorisinde iklimaa (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,784 göst.
0 oy
10 cevap 322 göst.
0 oy
2 cevap 372 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Berivan022 (3,527 puan) tarafından soruldu

374,648 soru