+9 oy
454 göst.
Diğer kategorisinde (907 puan) tarafından
Yani anlayamıyorum gerçekten ! Hepimizin evlatları var ve bizde evlatlarımız için varız doğal olarak.Kur artıyor her ay zam üstüne zam geliyor insanların alım gücü düşüyor ! Herkes çocuğun hakkını korumak ister kizabikir isyan edebilir demi ? Peki siz neden uyarı atiyorsunuz, dolariniz mi çok )))

Şimdi sabah marketlere git malzeme bulamazsın fiyat gunceleyecekler,şeker yağı bulamıyordum bakalım daha neleri bulamayacak bu kuş dussede bu fiyatlar öyle kalacak, doğalgaz,elektrik,benzin....gıda....saymakla bitmez((( ne olacak pekim solim koca bir hiç,biz yanacaz zengin daha zengin fakir ise daha fakir olmaya devam edecek

14 Cevaplar

+6 oy
(2,014 puan) tarafından
Uyarıda Yazdığı cümleye bak ya, Allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah,  sizin yüzünüzden ülke bu halde. Hala ülke karıştırıcılar diyo biz ülkeyi sevdiğimiz için ayaklanıyoruz siz ne bk yiyorsunuz. Bu ülkeye düşman olan birileri varsa onlar sizlersiniz. Bu hükümeti savunanlarrr
tarafından
O uyarıyı veren bi ekmeğe bu süte muhtaç olurda anlar inşallah açın halinden!
(10,487 puan) tarafından
Neydi kizlar uyarı
tarafından
Ülkeyi kızıştırıcılar sizi yazmis tuzu kurunun biri
(2,014 puan) tarafından
Boş boş konuşuyorsunuz ülke karıştırıcılar sizi yazmış
(10,487 puan) tarafından
Biz mi karistir misiz evet devleti de biz yönetiyoruz
-Reklam-
+4 oy
tarafından
düzenlendi
Tartışmaya açık konular olduğu için . Şahsen ben okudukça geriliyorum.Dolar sadece bir para birimi değil.  Hükümetlere yapılan saldırı biçimi. Burada ekonomiyi doları baz alıp yorumlarsak ekonomiyi hiç anlamamış demek. Bu durum sadece 20 yıllık ak parti hükümetine has bir durum değil. Ecevit, Erbakan, Özal hükümetleri de dolarla kirbaclandi. Burada dolar adı altında kin nefret kutuplaşma gördukce insan geriliyor. Hepimiz bu vatanın evladiyiz Allah devlete zeval vermesin. Sükunet zamanı ha hükümet değişikliği istersin seçim zamanı değiştirirsin. Bazı yorumlarda darbe isteği görünce dehşete düştüm. Darbe olması demek bi ülkede ne demek o ülkenin 100 yıl geriye dönmesi. Bilen de bilmeyen de konuşuyor. Böyle postlar açarak birbirimizi görmekten başka bişey yapmıyoruz. Allah hepimize yardım etsin. 
tarafından
Ekonomi siyasetle içli dişli tabiri caizse karı koca gibidir. Bunun örnekleri var. Su an da global bı kriz var dünya genelinde. Bu da ülkemize yansıyor. Bu sistem 2. Dünya savaşı zamanında kuruldu ve bı ülkeye aba altindan sopa gostermenin en bariz örneğini ülke ekonomimiz yaşıyor ve hepimiz etkileniyoruz. Başa a ya da b partisi kim gelirse gelsin bu dalgalanma olacak. Güçlü devletler ayakta kalacak. Zayıf devletler yok olacak.Dünya küresel bı degisim icerisine giriyor. Bu resmi iyi görmek gerek. Faiz yukselsin dolar düşsün ekonomi bu kadar basit bi olay değil. Faiz yukselirse savunma sanayi durur. Bu soyledigim bi boyutu.  Başka bi örnek boyutta Trump başkan iken attığı twette var. " Türkiye benim harika ve emsalsiz mantığım çerçevesinde sınırı aştığını düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini tamamen yok ederim. (Daha önce yaptım!)”. Yani demem o ki başta kimin olduğunun bı onemi yok . Dolar bı yaptırım aracı. Burada ülkemize sahip çıkmalıyız. Sağcısı solcusu. Hepimiz cocuklarimizin geleceğini düşünüyoruz.
(907 puan) tarafından
Bizi bu şekilde kutuplastiran siyasiler oldu canım.60 karda olduğu gibi, 80 lerde olduğu gibi.Gozlerini iktidar hırsı bürümüş bariretsiz koltuk sevdalısı insanlar bu ülkede hicc bitmedi her zaman varlardi.Tek suclusuda yine biziz malesef. Sagciyim saga veririm, dinciyim Allah diyene veririm, solcuyum sola veririm,...bla bla bla say say bitmez, tabi bu gören uyaniklarda bizi her zaman en zayıf noktamizdan vurdu , kimse kızmasın Akp li diye , bu diğer partilerde var, ölümüne partizanlık.Bastaki adam resmen dalga geciyor bizimle yada ruh sağlığı bozuk bir kişi tarafından koskoca ülke yönetiliyor, adam küfrediyor alkış )) niye biliyormusun makuss ölümüne partizanliktan.
Ne zaman ki ayrımcılık yapmayı biz bırakırız, ne zan ki koltukta kalmak yada koltuk sahibi olmak için bizim duygularimizla oynayamazlar , ne zaman ki ekonomik ve sosyal yetilerine bakıp yapamadığı da al aşağı ederiz ozaman cocuklarimiz için bir gelecek anılır.
Eğer daha erken uyanmazsak eskiden olduğu gibi çocuklarımıza verebilecek tek şey savaş kardeş kanı ve açlık olacak ve bunun tek suclusuda bizler olacaz.Gec olmadan el ele verelim
(907 puan) tarafından
Heisenberg yaklaşımınız bir yere kadar doğru ! Ama burdaki durum sadece dünyadaki global ekonomik krizle alakalı değil malesef ! Yani dünyadaki bir çok ülke faiz arttırımına girdi ! Neden girilir biliyormusunuz faiz arttırımına ! İnsanlar yatırımı kendi parası üzerinden bankalara faizle versin , yani kendi parasinim değerini koruyabilsin diye.Siz yapmazsanız bu konuda inat ederseniz böyle bimba gibi paylaşınız.Yani olan herşeyi kalkıp global ekonomik krize bağlarsanız sadece biraz traji komik olur.Belli orana kadar zorluk kabul edilebilir ama bu gidisatla dünya ekonomik olarak hafif sallanırken biz açlıktan ölecek bu basiretsizlik değilde nedir ya
tarafından
Canim siyaset çok kirli bi mecra. Ekran önünde vekiller kavga ediyor arkada can ciğerler. Burada senin benim gibi insanlar birbirine düşüyor yeri geldiğinde ağza alınmayacak laflar sayiyorlar. Ben siyaseti hiç sevmiyorum uzak durmayı tercih ediyorum. Benim tek derdim biz çok güzel bi milletiz kutuplasmadan  her toprağı kanla kazanilmis bu  vatana hayırlı vatandaşlar olalim . Allah ta başımıza hayırlı yoneticiler getirir inşallah.
(907 puan) tarafından
Kesinlikle canım, inşallah herkes bizim gibi düşünür , inanın herkes fikir ayrılıklarını güzelce konuşabilir , tartisabilir bir birini bile ikna edebilir ama sosyal medyada bakıyorum hakaretler küfürler çok üzücü ya ! Gerek yok aslında biz bir birimize güzellikle yaklassak hayat ne kadar güzel olacak
+1 oy
(3,534 puan) tarafından
Onlar koyun olmaktan mutlu onlar kul hakkına girmekten mutlu Allah yedirmesin hala sağır taklidi yapıyorlar .
(2,014 puan) tarafından
Koyun sürüleri ya bunlar yüzünden ne hallere düştük. Utanmıyorlarda. Ben bu ülkeyi düşündüğüm için ayaklanıyorum, ülke karıştırıcı oluyorum böyle bi zihniyet olabilirmi ya. bunlar neyi sineye çekiyolar ben anlamıyorum. Bittik battık artık bu kadar kör olunmaz ya. Bi insana bu kadar körü körüne bağlanılmazz ya yeterr artık. Kendi çoluklarını çocuklarını düşünmüyolar. Bizim çocuklarımızın geleceğini mahvettiler
+1 oy
tarafından
Su uyariyi yazanla ayni havayi soludugumuz icin yazik gercekten. 

Vallaha da billaha da yazik.
(907 puan) tarafından
Gün gelir onuda bulur Allah'ım adeleti bir gün tecelli eder ins
(2,014 puan) tarafından
O gün geldiğinde de ben hiç akpli olmadım der
tarafından
Der bunlar. Bunlar herşeyi der. Kadınlar sokakta yavruma süt alamıyorum diye ağlıyor. Ama kulak onları duyar mı DUYMAZZZZZ. Çünkü kulakları dolarla , gözleri Euro ile kapalı. Allah islah eylesin.
(2,014 puan) tarafından
Onlara sorarsan onu diyenler provakatör, bu ülkede evine ekmek götüremeyen yokmuş
tarafından
Bugun de ekonomik kurtulus savasindayiz aciklamasi yapildi.
En son 2 ay once ulke sahlaniyor diyorlardi. Ben mi yanlis hatirliyorum. Hangi ara sahlanmadan kurtulus savasina geldik?
İyice sasirdilar. İyicr igrenclestiler. Su beyan kurtulus savasina hakaretten baska birsey degil
+1 oy
(1,928 puan) tarafından
Artık sağcılık solculuk bitmeli. Ülke elden gidiyor halimiz ne olacak. Parası olan daha zengin olmayan ne yapsın. Hepimizin aldığı boğazımıza gidiyor el insaf.. Çok üzgünüm çok.. 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Tartışmaya açık sanirim ondan
(907 puan) tarafından
Canım neyi tartışmaya açık olacak, mantık basit aslında partizanligi bırakıp evladimiza ekmek vermeyene oy vermemek, önce kendimizi sevmeyi ogrenirsek bu başa gelenler bizi bu şekilde auistimal etmez
(7,654 puan) tarafından
Yorumlarda siyasi seyler yazılıyor ya ondan
Allah sonumuzu hayır etsin ama iyiye gitmiyoruz
Bilgimiz cok yok ama cok fikir sahibiyiz dolar niye yükselir faiz indirimi neden yapılır bunlari bi öğrenip araştırmak lazım
Doların artması ülkemiz için iyi degil bizim dünya bankasına olan borcumuz da artıyor
Insallah bu fiyatlara göre maaşlarda revize edilir yoksa geçimsizlik olacak millet birbirini öldürür
(907 puan) tarafından
Canım burdaki durum siyasi konuların ötesinde , bunu bilmek lazım öncelikle ! Bu yaşananlar bizim evdeki ocagimizi etkiliyorsa siyasi olmaktan çıkmıştır tamamen kişisel bir hakka döndü bu konu
(7,654 puan) tarafından
Kim kimin hakkını yiyorsa Allah b versin
(907 puan) tarafından
Ne diyelim canım, Allah'ım guzellikleri mahrum etmesin hiç birimiden
0 oy
(7,701 puan) tarafından
Uyarı verenlerin vardır bir kuyruk acısı 
(907 puan) tarafından
Kesin )) bence paraları ve dolarları çok ))
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Uyarı verenlerin cepleri dolar dolu. 
0 oy
(2,702 puan) tarafından

UYARIYI VEREN KİŞİ HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK DI DEMİŞDİ BAŞDAKİ OLDUMU 

SİZİN GİBİLERİ GÖZLERİ AMAAAAAA OLANLAR YÜZÜNDEN DAHA BETER HALE GELİCEZ ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN SİZİ KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR 

tarafından
Ederim arkadaşım. Hayatta düşmanıma dahi beddua etmem ama bu zihniyete ederim. Yazıya bak ülkeyi karıştırıcı de demek . Nerede yasiyor bunlar kanarya adasında falan mi. Her gün dua ediyorum bu zihniyet kendi kendine boğulduğu günleri bizde gorucez
(442 puan) tarafından
Haklısın canım
(442 puan) tarafından
Canım ben iyi niyetimden yazdım haklısın düşünce de birşey diyemem
tarafından
Bende çok iyi niyetliyim mesela hiç bir yavru aç uyumasın. Hiç bir ana evladına ne yedirecek düşünmesin. Babalar evladına oyuncak alamadı diye intihar etmesin. Bende hep iyilik olsun istiyorum
(442 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah olur dediklerin olması gerekiyor zaten
0 oy
tarafından
Inanir misin dun alacagim urunu bugun trendyolda indirim olacak diye beklettim ve 800 tl zam olmus. Allah in belalari indirim yapmayin ama zam da yapmayin biktik artik yeter ya
(2,014 puan) tarafından
İnanırım. 3 ay önce tencere takımı favoriledim 400 tlydi. Şuan 1500 tl yaptılar ama sorarsan çok iyi durumdayız
tarafından
Karnimiz doyarsa sukredicez artik ekstra bisey almak luks oldu yazik ki ne yazik
(907 puan) tarafından
Onlar geçti canım, artık hiç bir şey inmiyor sepete attığınız herşey pişmanlıktan başka bir şey vermiyor (( keşke bir ay önce alsaydım diyorsun ,sonuçta uretmiyoruz ki herşey ithat, ürettiğimiz dede fayda yok, hammedesi ihtal )) gulsek mi aglasak mi
tarafından
Kiz keske 1 ay once olsa gam yemicm dun ya daha dun almak istedigim sey belki trendyol indirimiyle duser dedim bugun 800 tl zam olmus nasil alayim simdi
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ben snaa diyim mi nedenini bacım zoruna gidiyor onalr başı tutuyor dur da ondan dır sen haklısın vallahi sonuna kadr arkandayım k. B kimse görünen köy klavuz istemez bacım hersey ortada AP açık onlar görmek istemeyenler dır anladın sen benim ne demk istediğimi açık açık demiyi Bn şimdi bana dönerler bide 
(907 puan) tarafından
Gayet iyi anladım canım, bir post açılmış anam uyarı yağmuruna tutulmuş post )) yorumculara falan..şimdi burdada varlardi da nasıl olduysa kayboldular birden...kalabalık geldik herhalde
(4,061 puan) tarafından
Öyle galiba canm onlar anlicami anlar böyle susar burada kimin haklı olduğu aşikar zatn yanlış birsey yazılsa admin burada hemn kapatır demek yanlış bir durum yok ortada yalan bisi de yok canım
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Onlar rte cılar tuzları kuru tabi ulan batiyonuz ruhunuz duymuyo g,ötünüzde dön kalmayacak doooonnn burda uyarı vereceğine git te oyunu adam gibi birine ver 
0 oy
(436 puan) tarafından
Görmezden gelip hiç bişey yokmuş gibi yaşayanlara hayret ediyorum hiç normal şeyler yaşamıyoruz hiç..
0 oy
tarafından

Dediğin gibi onların dolarları çoktur

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 69 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde Yineyinesen (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 96 göst.
4 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sekerparemm (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
6 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
26 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,111 soru

11,348,186 cevap

34,812 kullanıcı

...