+1 oy
533 göst.
Diğer kategorisinde (913 puan) tarafından
Kızlar Prima külot bez kullanıyoruz gece uykuda hep çiş sızıyor sabaha karşı uyanıyor oğlum bakıyorum ıslak devamlı usutcek die çok korkuyorum suyu çok içiyor oğlum 27 aylık çok çiş yapıyor var mı bunun bı yöntemi? Tecrübeli anneler yardımcı olun

22 Cevaplar

+2 oy
(265 puan) tarafından
Üzerinde yazan kilolara bakmayın. Biz de sleepy kullanıyoruz. 3 kere sizdirdi şikayet ettim aradılar. Dediler bir numara büyük kullanin. Ben de kilosuna uygun kullanıyorum zaten dedim. Telefondaki görevli çok çiş yapan bebeklerde bir numara büyük öneriyoruz size bir paket bir numara büyük hediye yollayayim deneyin dedi. Gerçekten öyleymiş bir numara büyüğüne geçtik sızdırma olmadı. 
(14,032 puan) tarafından
Aynen oğlumun da böyle. 12 kilo normalde 5+ oluyor ama sızdırma yaptığı için 6 numara aldım şimdi sızdırmiyor
tarafından
Aynen bi numara buyuge gecin bende ilk dogdugunda sleepy 1 numara almistim bi kac gune sızdirdi ben bez iyi deyil sanıp yine 1 numara aldırdim buyuk numaraya gecmek aklima gelmemisti cahillik :)
-Reklam-
0 oy
(119,342 puan) tarafından
bez dar geliyodur buyuk al 1 numara
(913 puan) tarafından
Dar gelmiyor 5 numara kullanıyoruz 12-17  kg aralığı oğlum 12.5 kg zaten yani
(2,323 puan) tarafından
Küçük geliyordur işte. Benim kızımda 12 kilo civarı ben 17-25 kilo kullanıyorum bez büyük ve bol ama hiç sızdırma yapmıyor.
(119,342 puan) tarafından
o yazan kiloya bakma bez dar gelmistir
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Bende oğluma kullandım ama hiç oyle bi sıkıntı yaşamadım belki sıkmaya baslamıstır yada kucuk geliyodur 1 beden buyugunu dene istersen 
(913 puan) tarafından
Dar gelmiyor 5 numara kullanıyoruz 12-17  kg aralığı oğlum 12.5 kg zaten yani
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Evet çok sıvı tuketiyosa birde yüz üstü yatiyosa hangi bezi kullanırsan kullan cikiyo malesef
(913 puan) tarafından
Evet çok su içiyor ve yüzüstü yatıyor of nasıl olcak ya
(44,696 puan) tarafından
Bende aynı dertteyim gece iki üç kez değiştireyim komple üstte değiştiriyom çoğu zaman Prima hariç tüm bezleri denedim valla
(913 puan) tarafından
Zaten zor uykuya dalan bı çocuk bnde düşündüm gece alarm kurup değiştirmeyi ama
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bizde.oyleyiz cnm 9 aylik artik gece 3 saate bir degsitiriyorum sizmasin diye buyudukce idrar miktarlarj artiyor onceden bir beze 3 4 kez cis yapiyordu sizmiyordu simdi beze ikinciyi yapinca tasiyor 
0 oy
(13,021 puan) tarafından
Maalesef bizim de öyle ya sabaha kadar  patlayacak gibi oluyor gece değişmiyor da 
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Tek çare bir beden büyük bez almak yoksa aşırı sızma oluyo 

(14,032 puan) tarafından
Abla ben lazimlik aldım yavaş yavaş anlatıyorum alışsın diye şuan 19 aylık acelem yok tabi ağırdan aliyorum. Mesela soruyorum tuvaletini nereye yapıcan diye elimden tutup götürüyor beni gösteriyor. Bazen aklına geliyor gidip oturuyor kalkıyor ama tabi birşey yapmıyor bezi de altında oluyor
(2,698 puan) tarafından
Canım kendini iyice hazır hissetsin Yusuf 3 yaşına 4 ay kala faln başlatıcam çişe onuda
(14,032 puan) tarafından
Abla Nisan da 2 yaşına girecek oğluşum yazın denemeyi düşünüyorum inşallah kolay olur ya öyle sikintiliyim ki şu tuvalet konusunda :D
(2,698 puan) tarafından
Yazın dene şu anda kış artık üşür biliyon gırip salgını var bir yakalanırsa asla geçmiyo bitiyo geri geliyo
(14,032 puan) tarafından
Bilmez miyim 15 gün atlattık bizde nerdeyse 1 ay hastaydik oğlumla iğrenç ya tam bitiyor yine başa sarıyor
0 oy
(99 puan) tarafından
Bez küçük geldiğinde genelde sızdırma yapıyor 
0 oy
(868 puan) tarafından
benim kızımda öyle çok su içiyor mecburen gece bi kere altını açıyorum 
0 oy
tarafından
Cnm cok cis yapiyordur. Mecbur gece kalkip degistir bende bir donem oyle yaptim. Sonra duzeldi
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Benimki de oyle maalesef hep siziyor sleepy kullaniyorum. En buyuk boy gene de sızıyor 
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Primadan bimin bezine geçtik cok mutluyuz :D hic sizmiyor
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Benim oğlumda 26 aylık bizim de oyle. Molfix kullanıyoruz. Yuz üstü  yatıyor  haliyle hep ön  doluyor doluyor  kasik bölgesi  göbeğine  kadar çiş  oluyor. Benimki de cok su iciyor. Bir de erkek olunca önü  daha cok dolduruyorlar. Kizimda öyle  bir sıkıntı  yaşamıyordum.
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Benim oğlumda çok su içiyor A101 bezi kullanıyorum yatarken bi takarım sabah uyanınca alırım hiç sızmaz (emmeye bile çok kalkar yani gece 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Küçüktür o bez üstünde yazan kiloya göre uymuyor bezler büyük alman lazım bence 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Uyutucagim  zaman  hep yeni  bez  takıyorum  bir kere  bile  çiş  yapmışsa uyutmadan  değiştiriyorum  taşma  olmuyor 
0 oy
(539 puan) tarafından
Biraktir artik bezi
0 oy
(48,690 puan) tarafından
gece normal bez dene bide 
(913 puan) tarafından
Cırtli mi yani?
(48,690 puan) tarafından
evet kilot bezin kalibi dar uyo
0 oy
(800 puan) tarafından
Cnm onlarğn çışı artık çok kaç ho kullanıyorsun sen

Ya 6 o da kurtarmaz 7 kullanman lazım 

Kızım 2 yaşında 5 sabaha tam dolu oluyor ama sızdırmıyor hiç
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Uzerinde yazan kilolar degisken olabiliyor bebege gore bez kalıpları kiloya gore alma benim kiziminda sizdiriyordu bir numara buyuk kullanıyorum sızdırmiyor kayma vs olmadigi sürece

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 158 göst.
22 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
0 oy
16 cevap 754 göst.
6 Mart 2020 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu

380,102 soru

11,378,954 cevap

34,864 kullanıcı

...