0 oy
215 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından

Kızlar ilk doğumum  sezeryan buda öyle olcak neyinden kokuyorsun demeyin çarpıntım  tutuyo :D 

İlkinde de vardı zor nefes aldım korktum e zaten panik atak başlangıcı için ilaç kullanmıştım bu hamilelikten önce şimdide  genel anestezi yapmıyorlar 4 ay kaldı yine Bi korkular sardı bedenimi :D bide makinelerde kalp sesi geldikçe daha korkuyorm ilk hastane özeldi sagilsun hemşireler falan çok ilgilendi kafamı dağıttı. Şimdi doğum ücretleri çok yüksek devlette gidiyorm 6 binden başlıyor maalesef. Dua ederim bol bol başka neler yapabilirim sizden fikir istiyorm  nasıl rahatladınz çarpıntı artarsa orta kik diye gider mi insan :D 

Ay ne uzun oldu ama okuyun artık. :D

12 Cevaplar

0 oy
(14,027 puan) tarafından
Canım tedirgin olduğunu görünce uzman biraz daha arttırıyor dozu oda seni uyutuyor tecrübeyle sabit :D ben sözde belden oldum bir an panik yaptım canım yanıyor diye bağırdım önce koldan bir iğne yaptı sonra ağzıma hava taktı sonra uyumuşum ameliyat bitince uyandirdilar :D 
(2,423 puan) tarafından
Hahahah ay ben basta soylim kesin bağırırım diye :D devlet hastanesi siye salmasınlar beni Bi köşeye :Dshshs
(14,027 puan) tarafından
Benimki de devletti ya korkma gerçekten anestezi uzmanı iyi oluyor genelde baktı sen panik oldun hop hemen havayı takıyor iyi uykular :DDDD
(2,423 puan) tarafından
Ay iyi bakalm e ya o zmana çarpıntı başlarsa  :D
(14,027 puan) tarafından
Soylicen işte uzman zaten hep başında duruyor o hemen müdahale eder
(2,423 puan) tarafından
He tamam ben baştan diyimde  :Ddd
-Reklam-
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Ama görün şu poncik postu:D
tarafından
Korkma beybiiiiii. Bende sezaryen oldum iki bucuk sene once devlette. Basimda anestezi dr vardi surekli benimle konustu. Tabi ben surekli agliyorum korkudan o benimle sohbet ediyo. Anestezi tknsyn cocuk vardi surekli bana oksijen ver diyodum oksijen veriyodu ahahha panik atak felan var bende de aslinda nefes darligi vs ama hic bisey olmadi. Ama olsaydi da uyutucaklardi bosuna her dk basinda beklemiyolar yavrum. Bide ben surekli yok boyle oluyo normal mi soyle oluyo normal mi usuyorum normal mi diyodum asiri pinpirikliyim bekarken metpamid alerjisi yuzunden perisan oldugum icin her seyden korkuyodum yine oyle olursa diye ama cok sukr guzel gecti. Belden yapilan igne de acitmadi pek yani acisini hatirlamiyorum bile, canim yansa hatirlardim kesin. Korkudan agladigim icin sakinlestirici vericeklerdi aglamicam tamam dedim vermediler ahahahah oyle boyle dogurdum iste. Yani anlayacagin be bi tane dogurdum annem kaynanam eşim kiz kardeşim anestezi doktoeu teknisyeni 9 dogurdular Ama olsun :Dddds
0 oy
(12,994 puan) tarafından
Ahaha panik atağa bak ya ☺️ 
(2,423 puan) tarafından
Ay sorma şimdiden sardı:D
0 oy
tarafından
Söyle oradakilere panigim var de eskisi gibi değil artık devlet hastanesi çalışanları Allah iyisine denk getirsin bende ilk doğumumu devlette yaptım korkuyordum roman havası açtı ebeler oynaya oynaya çocuk normal doğum yaptım .. sen derdini söyle yeter ki onlar nasıl mudahale edeceklerini bilir hem muhabbet ediyorlar anlamıyorsun bile zamanın nasıl geçtiğini inşallah iyilerine denk gelirsin 
(2,423 puan) tarafından
İnşallah kuzumm teşekkür ederim :)))
0 oy
tarafından
Oncesinde insan korkuyor olacaklari bildigi icin ama sedyeye koyup aneliyathaneye giderken geciyor korku cnm. Hele belinden birde igne vurunca hic birsey anlamiyorsun. Doktora dedim galiba tam uyusmadim uyusmafan sakin kesmeyin dedim:) doktor kestim bile dedi:))
(2,423 puan) tarafından
Evet geçiyor çabucak inşallah  :)
0 oy
(539 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun geçer merak etme normal doğuranlar napsın 
0 oy
tarafından
Bundan 7 yıl önce genel anestezi ile bir ameliyat oldum. Ve bende de panik atak başlangıcı vardı. Anesteziyi verdikten sonra yavas yavas etraftaki sesler uzaklaşıyor ya o an panik yaptım. Ne oluyor niye böyle oluyor derken gitmişim ama asıl uyandıktan sonra başladı hersey çünkü gercekten panik atak hastası oldum. O korku daha sonraki yıllarda ataklar gecirmeme neden oldu. 1.5 sene önce de normal doğum beklerken sezeryan olacagını söylediler o an eski yasadığım sey geldi aklıma ve o gün atak üstüne atak gecirdim. Bayılacaktım artık. O zamanlar cok da arastırmadığımdan spinal Anesteziyi de duymadım. Doktor belden uyuştrcam komple uyumayacaksın dedi. Gercekten mi dedim ya hiç bu kadar sevinmemiştim. Kendimde olmak istiyordum komple uyumak istemiyordum zaten. Sezeryan sırasında daha önce yasadığım ataklardan dolayı tansiyonum düşüktü ama Çok şükür sezeryanım da çok iyi gecti. Şimdi ikinciyi Olcam yine belden uyuşturmalı olacak. Gözlerim açık kendimde olacam ya sanki muayeneye gidecek gibi hissediyorum 
(2,423 puan) tarafından
Benmde belden kuzum ilkinde öyle oldu bende tamamen bayılırsam belki daha az korkarım dedim ama o daha zor sanırım.  İnşallah ikimizde sağ salim kavuşuruz evlatlarımıza :)))
tarafından
Komple uyutulmak bana zor ve korkutucu geliyor. Ameliyat bitene kadar kendimde olayım bebeğimi falan göreyim iyi mi değil mi içim rahat etsin sonra uyurum diye düşünüyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun canım güzel düşün güzel olsun hersey :)
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ben anılarımı anlatim sana da oku tüp bebek yaptırdım çok korkuyordum yumurta toplamada tamamen uyuttular sonra anestezi Dr koluma vurdu uyan hadi diye bende dur azdaha uyim dedim adama yok uyuyamazsın diye zorla kaldırdı sonra dinlenme alanına aldılar 5 dk sonra beni Bi gülme tuttu eve gidene kadar güldüm. Sonra doğumda da sezeryan de yarım uyuşturdular doğumdan sonra beni odaya aldılar ve iki gün küfür ettim hemde görümce in yanında aklıma geldikçe hem utanıyor hemde gülüyorum anlıcanız narkoz bana göre değil :))))) 
0 oy
tarafından
Korkma kız uyuycan uyabican bebiş yaninda
0 oy
(7,246 puan) tarafından

Bebeğinin mis kokusunu hayal et napıcağını nasıl karşılayacağını sezeryanı bilmiyorum normaldi benim sancıdan panik yapıcak vaktim ve halim yoktu 

0 oy
(1,368 puan) tarafından
Canım ikinci sezeryanimda ben bayilcam galiba kötü oluyorum demistim. Anestezi uzmanı hemen istersen uyuyabilirim diye sordu ben istemedim. Öyle panik atak ta çarpıntıda filan uyutuyolar öyle o halde devam etmiyorlar. Bi de niye korkuyosun korkma benim ilk sezeryanim çok zordu bende korktum ama ikinci o kadar kolay oldu ki herşey inşallah senin de öyle olur
0 oy
(979 puan) tarafından
Valla bnm 2.ci apar topar sezeryan ettiler halbuki nrmal olacaktı. Kolumdan tuttu kurbanlik koyun gbi gotrdler ameliyathaneye  neye ugradgmi şaşırdım nasıl ağlıyorum bi görsen zangır zangır titriyorum.  Belden uyuşturdu ama olmadi. Sonra koldan igne yaptı yuzume hava makinesi tuttu derin nefes al dedi bni  gor o korkuyla nasıl nefes alp veriyorm.  Nefes açıcı makine sandım ondan snra bi baktım hop gttim . Tek hatrladgm odaya çıkınca o ebelerin bagirma  yeter artık ddigi.. Hala çok sinirliyim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 67 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 161 göst.
26 Mart 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde mrcn06 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 138 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 139 göst.