0 oy
212 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Oglum 17 aylik işe başladım annem de kaynanamda yni sehirdeyiz. Annem temizlik hastasi nerdeyse evi cami gibi derler hep. Kaynanam haftada 1 anca supurur banyo desen hep kirli mutfakta bulasik var. Ustelik sigara iciyor oyle ki yatalak bir kızı var onu doktora goturduk doktor filme baktk bana dediki cok sigara iciyor hocam yatalak ne sigarasi dedim yaninda içilmiş o zaman dedi. Ama Allah var kayinbabam ogluma cok duskun onun hatrina haftada 2 gun onlara 3 gun anneme birakayim diyorum. Zsten 9 dan 1 e kadar calisacam sadece. Ama esim bazen 3 gun oraya 2 gun sizr birakiriz dedi. Ama yapmak istemiyorum. Corona dönemi ne kayinbabam ne kaynanam disardan gelince elini bile yikamiyor 2 senedir korona var evlerinde simdiye kadsr ne kolonya ne dezenfektan gormedim. Anneme biraktigimda cocugumu annem ben gidene kadar kahvaltisini yaptirmis 2 de corba tarzi yemek yapmisti. Bugun kaynanama biraktim onu bildiğim icin evde biraz yedirdim ama sabah pek yemedi. Corbasini yogurdunu meyvesini hazirlayip koydum. Saat 11de daha kahvalti yedirdi corba meyve hep onlarda kaldi oyle esime nasil anlatacam bunu kırmadan 

6 Cevaplar

+1 oy
(795 puan) tarafından
direkt soyle kuzum iyi ilgilenilmesi lazim bebek bu sonucta benim kaynanamda senin annen gibi masallah ben isimi halledip gelene kadar banyosunu bile yaptırmış uyutmus oluyor yemekleri hazirlamis yedirmis icirmis elinden meyveyi eksik etmiyor diger turlu yazik olur çocuğa 
(2,252 puan) tarafından
Keske oyle olsaydi kaynanam. Inan hic umursamazdim onlarin da torunu sonucta. Ama malesef temizlik cok onemli.
(795 puan) tarafından
hasta olur cocuk o evin icinde Allah korusun ne yap et guzelce anlat esine
(2,252 puan) tarafından
Deneyecem bugun bakalim :(
-Reklam-
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Buraya  anlattığın  gibi  anlat  canım  ben olsam  hiç  birakmam  mikrop yuvasina   
(2,252 puan) tarafından
Ah keske oyle bir sansim olsa. Ama cok sıkıntı yasadik onlarla simdi hic birakmasam daha da sıkıntı olacak yeni duzene oturmuşken
0 oy
tarafından
Anneniz kabul ediyorsa ona surekli olarak birakin, "çocuğun duzeninin olması cok onemli, 2 gun orda 3 gun burda cocuk helak olur" diyin. "Zaten bakima muhtac hastası var, yuk olmayalim" dersiniz. Cocuk haftasonu sizdeyken ziyarete gidin.
(2,252 puan) tarafından
Kardesim de universite sinavina hazirlaniyor oglum ordayken etkiliyor malesef. Bir de söyledim abla var diye yok diyor kayinbabam ben bakiyorum zaten diyor. Kayinbabam sıkıntı cikartiyor
0 oy
(612 puan) tarafından
Ben olsam açık açık söylerim ama senin eşin buna ne tepki verir bilemiyorum. Eğer açık açık söyleyemem dersen şey diyebilirsin annenin zaten bakması gereken bir sorumluluğu var 17 aylık bebek sürekli ilgi ister ikisine birden yetişemez çok yorulur boşuna yormayalim kadını diyebilirsin
(2,252 puan) tarafından
Annesi bakmiyir zaten bunu herkes biliyor. Esim de annesinin ne oldugunu biliyor. Ama babasına cok duskun malesef o yuzden birakiyor
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Valla kuzum eşinin kendi annesinin huyunu az çok biliyor olması lazım. Ama anladığım kadarıyla bilmiyor. Ne gerek var ki 2 gün oraya 3 gün şuraya. Hem yazık yatalak gorumcen varmış anneme zor olur kendi anneme bırakalım sigara içiyor zararı dokunur falan de bakalım 
(2,252 puan) tarafından
Kaynanami esim degil tum sulale biliyor. Ama esim babasina cok duskun. Kayinbabsm da ogluma cok duskun o yuzden esim birakmak istiyo
0 oy
(907 puan) tarafından
İyide canım haftanın beş günü annen bakar mı ? Yoksa oda bir süre sonra beni yoruyor işlerim kalıyor tarzında sikayetlenmesi mümkün.boyle bir durumda önce kayinvalideni beğenmeyip sonra mecbur kalmayın.
(2,252 puan) tarafından
Haftanin 5 gunu demiyorum canım. Pazartesi çarşamba cuma annem baksa. Sali persemve kayinbabam diyorum. Esim de bazen 3 gun bizimkilere birakirz diyor. Ben bunu istemiyorum. 2 gun bile zor birakiyrum icim gidiyor
(907 puan) tarafından
Ozaman senin söylediğin çok daha mantıklı canım, sigarayı balkonda içerse inan pis olmasında önemli değil.

Ben oğlumda o hatayı yaptım 10 aylık olana kadar hergun sildim supurdum oturduğu yeri ayrı serdim, eşim dışardan gelince hem ayak hem el yikattim.Disari çıkar çıkmaz ilk biz korana olduk (( Oğlumda zor altaltyi cunki ne mikrop almıştı nede girip olmuştu ozamana kadar, fazla özünde çocuğu mahfediyor, ondan sonra bizim bahçe vardı yaz boyunca götürdüm kuma toprağa attım alsın dedim mikrobunu )) doktoruna bana çok kızmıştı, neden bu çocuk bağışıklık kazanacak nedir bu temizlik takıntısı diye neyse canım sonuç o ki pis yerde olmasında ara ara iyi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 72 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yagmurlu (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 84 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayaller (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
27 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,852 puan) tarafından soruldu

377,951 soru

11,312,837 cevap

34,746 kullanıcı

...