0 oy
249 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından

Herkese merhaba 7 seneden sonra tup bebekle hamile kaldim rabbime sukurler olsun ama biliyorsunuz ki tup bebek stresli bir surec ve ben surecte herseyi icime attigim icin kendimde panik atak ve ansikite bozuklugu olusturdum simdi de 20.haftadan sonra cikan tansiyonumdan dolayi hamileligim korkuyla ve hastanelerde geciyor cunku panikliyorum hamileligimin tadini cikaramiyorum ama etrafimdaki insanlar beni daha da uzuyor tavırları sanki saniyorlar ben nazlaniyorum bilerek yapiyorum ama ben korkuyorum evladima birsey olcak diye zaten seneler sonra oldu onlara soylemesi kolay benim elimde olan birsey degilki bende isterdim keyifli keyifli hamilelik yasamak mutlu olmak ama korkumdan yasayamiyorum bile duygularimi sanki birsey olcakmis gibi geliyor surekli icime sıkınti giriyor nefes almak zor oluyor aglama istegi nbilim beni sadece benim durumu yasayan bilir surekli dua ediyorum evladima kavusmak icin zamanında saglikla alabilim kucagima bana dua edermisiniz bu yolda rabbim var yanimda o beni biliyor goruyor kalbimi biliyor zaten sadece dua ya sigindim ama sizinle de dertlesmek istedim uzun oldu kusura bakmayin hakkinizi helal edin 

11 Cevaplar

0 oy
(7,098 puan) tarafından
Rabbım saglicakla kucagina almayı nasip etsin bebeğini senin içine de ferahlık versin inşallah 
(24 puan) tarafından
Amimn canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aşko başlık olmadı yıne tüp bebek ıle ılgılı sorum vs yazman lazım içerikle ilgili olması gerekıyorrrr
(24 puan) tarafından
Yaaa bir turlu yapamiyorum su baslik olayini insanlarla dertlesmek istiyorum baslik dusunmekten onu bile yapamiyorum
tarafından
O postuna da yazmıştım cıhazlar  var karnına tutuyorsun bebegın kalp atışı gelıyor bende sureklı kaybedıcem dıye panık ayak olmustum ebe vermıstı bana sonra gerı verdım tanı ama alabılırsın korktukça dınle karnını
0 oy
(7,266 puan) tarafından
Bol bol kuran oku canım huzurunu hissedeceksin sadece allaha sığın verende o sağlıcakla kucağınada almak nasip olur inşallah 
(24 puan) tarafından
Amin canim.benim insallah
0 oy
tarafından
Rabbim korktuguna ugratmasin insallah sag salim kucagina al insallah  kaba bi tabirle bekara kari bosamak kolay bisver sen etrafindakileri duyma gorme nazlancan tabi bu her hamilenin hakki 
(24 puan) tarafından
Keske nazlansam canim zoruma gitmez dedikleri ama neyapiorsam korkumdan yapiyorum keyfimden nazlanmak olsa keske tansiyon dan dolayi korkuyorum bebegime birsey olcak diye surwkli hastaneye gitmek zorunda kaliyorum
tarafından
Hic takma iste nazlansan bile hakkindir diyorum stres yaptigin icin panik atak olusuyo istemsizce tansiyon cikiyo normal
(24 puan) tarafından
Ilac kullaniyorum tansiyon icin ama ona ragmen hala cikiyor okuduklarimdan dolayi daha da cok korkuyorum
0 oy
tarafından

Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

(24 puan) tarafından
Amin canim.benim
0 oy
(683 puan) tarafından
Canım yaşadığını yaşamadığım için anlayamam ama zor olduğunu tahmin edebiliyorum hamilelik hormonlarının da etkisiyle böyle hissetmen normal. Kendi kendine telkinler ver sakin olmaya çalış. Seni kimsenin anlamasını bekleme anlamayacaklar daha çok üzülürsün. Ser seccadeni rabbime anlat en güzel dost en güzel cevap orda. 
(24 puan) tarafından
Zaten beni sadece tesbih cekmek rahatlatiyor sifam rabbimden
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Sana şimdi cok basit 2 3 cümle söyleyeceğim kardesim, öncelıkle hayırlı olsun, sen hamilelik dönemini nasıl geçirirse öyle bir bebeğe sahip oluyorsun, 1.kızımda her gün ağlar herşeyi sorun ederdim eşimin basının etini yerdim hiç keyifli geçmedi hamileliğin kızım desen doğdu ama nasıl kolik nasıl zor gecti ilk 1 5 sene, 2.kızıma hamileyken de o kadar rahattım ki hiç bişi takmadım ağlamadım içime atmadım, kızım doğdu 9. ayına kadar emzir koy yatagına uyusun bi bebek ti, o kadar mı uslu olur, bak nasıl cocugun olmasını istiyorsan öyle hareket et o seni her şekilde hissediyor veren de Allah alanda Allah sen Allaha teslim ol kuran oku kuran dinle kafanı bişe olcak ıs şeyleri ile yorma tatlımı ye meyveni ye gez Toz eğlen canın ne isterse yap bebek birazcık kısıtlayabiliyor çünkü
(24 puan) tarafından
Oyle tabikide ama iste insanim kendime hakim olamiyorum ki
0 oy
(19 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bende tup bebekle hamile kaldım çok zorluklar yaşadım şimdi düşünüyorum da hamileliğim hiç rahat olmamışım hep bi korku vardı şimdi çok şükür oğlum 15 aylik kök söktürür keşke biraz daha kalsaymis  karnımda
(19 puan) tarafından
Daha önceki postlarina baktım adanaliymissin nerde yaptırdın tup bebeği bende adanada yaptırdım da
(24 puan) tarafından
Evet adanaliyim canim gokhan ciragilde yaptirdim klinigi ayriydi ama butun islemlerini acibademde yapiyor
(24 puan) tarafından
Bende o korkularimi atamiyorum ustumden kendime hemen bir hastalik olusturuyorum burda biri bu basima geldi yazsa sanki bana da aynisi olmus gibi oliyorum
0 oy
tarafından
Seni burada en iyi anlayacak olanlardan biriyim 

5 sene tüp bebek denedik sayısız tedavi ilaç vs 2 kez transfer oldum negatif sonuç aldık hep

Sonra kendiliğimden hamile kaldım Rabbim 'e çok şükür oğlum şu anda kucağımda 8 aylık

Bende senin gibi çok korkardim her hafta kontole giderdim için asla rahat etmezdi birşeyi bahane eder giderdim 

Kucağına aldığında hepsi geçicek bunu düşün 

Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip eylesin inşallah canim 

Bebeğini sev onunla konuş karnını okşa bol bol sanada onada çok iyi gelicek 
(24 puan) tarafından
Yaaa neguzel rabbim bana da nasip eder insallah evladimi kucagima almayi zamanin saglikla
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Canım bende 2 düşükten sonra hamile kalmıştım bende senin gibi korkular yaşıyodum ama çalıştığım için odağımı hep dağıtıyodum sende lütfen başka şeyler düşünmeye çalış, tabiki yine dikkat et ama odağını değiştir mesela örgü ör, film izle, kitap oku. Ben hamileliği ne kadar rahat geçirirsen bebeğinde doğduğunda o kadar rahat olduğuna inanıyorum. Ben çok sakin geçirdim herşeyden mutlu olmaya çalıştım. İnan bana kızımda öyle sakin doğdu. Herkes bu ne biçim çocuk süs gibi ne ağlıyor ne sızlıyor diyor. Hiiç kafana takma herşey güzel olur yeterki sen kendini iyi hisset
0 oy
tarafından
Canım biliyorum elinde değil ama sakin olmaya çalış güzel düşün güzel olsun. Seni en iyi ben anlarım ilkini erken doğurup kaybettim 2. Dış gebelik geçirdim 3. Hamileligimi öğrendikten sonra hep bı kaygı korku her an tetikte olmaktan çarpıntı yaşıyordum kendi kendime hastalık çıkarıyordum. Doktor hamilelik gayet iyi gidiyor sorun yok desede ben korkuyordum. Şükür sorunsuz kucağıma aldım ama o 8 ay yaşadığım stres bebeğe yansıdı. Kolik oldu aylarca bebeğimin olmasına sevinemedim şimdide çok hareketli eşim yokken ne iş yapabiliyorum ne yemek. Sakin olursan bebeğin içinde iyi. Bu haftaya kadar gelmişsiniz hiç bişey olmaz inşallah sağlıkla gelir bebeğin
(24 puan) tarafından
Iste bende korkunca hemen carpinti oluyor tansiyonum cikiyor busefer nerem agrisa tansiyonuma bagliyorum hemen hastaneye gidiyorum doktorum senin tansiyonun yok desede inanmiyorum var diyorum hastanede yuksek cikiyor evde dusuk anlamiyorum neden bu sekilde
tarafından
İnan benimde öyle geçti elimden tansiyon aleti düşünüyordu akşama kadar ölçüyordum. Hiç de yüksek değildi. İdrarda protein çıktığı için korkmuştum bende. Bide ben hamileyken İzmir depremi olmuştu ondan sonra uykularımdan sallanarak kalp çarpıntısı ile uyaniyordum. Ben 30. Haftadan sonra biraz rahatlamıştım dogsada kuvezde kalır falan diye rahatlamıştım kendimi. Bide hamileliğim boyunca Progestan kullandım doktor gerek duymadı ama ben korktuğum için onu içince bişey olmaz diye düşünüyordum. Çok zor durumun anlıyorum kafanı dağıtmaya xalis hep
(24 puan) tarafından
Inanirmisin utanmasan doktorumun aklimdan suphe edecegini bilmesem doktorumdan progestan fitil bile istiyecem bi problem olmamsina ragmen tansiyin konusunda bende oyleyim aksama kadae tansiyonumu olcuyorum kendimi.kotu hissediyorum hemen tansiyonum cikti kesin diye geziyorum evde olcuyorum iyi cikior inanmiyorum ona bile

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 83 göst.
0 oy
14 cevap 256 göst.
0 oy
11 cevap 144 göst.
21 Mart 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 106 göst.

380,289 soru

11,386,183 cevap