0 oy
711 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bebeğimi kaybettim 8 haftalık düşük yaptım acaba ahirette kavuşurmuyum bari bunun tesellisi olsa icimde çok psikolojim bozuldu 22 gün oldu abartıyorum diye kendime kızıyorum ama hep ağlıyorum kavuşuruz degilmi bunu bilen varsa bana bişey söyleyebilir mi

27 Cevaplar

+1 oy
(7,411 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Üç çocuğu ölen, Cennete girer) Oradakiler, (İki çocuğu ölen de mi?) diye sual edince Peygamber efendimiz, (İki çocuğu ölen de Cennete girer) buyurdu. (Bir çocuğu ölen de öyle mi?) diye tekrar sual edilince, (Allah’a yemin ederim ki, çocuk düşük de olsa, annesi sabredip sevabını Allahü teâlâdan beklerse, annesini Cennete götürür) buyurdu. (Taberani) 

Bak canim kalbi atip canlanan cocuklar dusukte olsa sefaat eder insaAllah. Insan tabiki uzulur ama bu kadar yipratma. Benimde 2 cennet kusum var insaAllah onların sayesinde cennete gideriz❤

tarafından
Haklı olabilirsiniz herkes başka bişey diyor kafam çok karışiyor Allah bilir artık
(7,411 puan) tarafından
Hangi alimler acaba? Farkindaysaniz kaynagi ile hadisi serif paylastim Efendimiz Aleyhisselam buyurmus. Daha önemli bir kaynak olabilir mi?
tarafından
Bakın anne rahminde değil..  sen sadece hadis bile kaynaksiz gostermissin burda bilgisi olan konuşsun daha iyi derim.. olan budur dünyaya gelecek bebek blu çağına kadar vefat ederse anneyi bekleyecek..keşke öyle olsada kayiplarimiz hep bizi beklese
(7,411 puan) tarafından
Farkindaysaniz hadisin kaynagi yaziyor en sonda. Arastirsanizda  fikih aliminin nakil ettigi sahih hadislerden.  Ama siz kaynak göstermeden yorumluyorsunuz. Daha kapsamli arastirirsaniz eksik bildiğinizi görecekseniz.
tarafından
Surda bilgili hanimlar var ramnin kulu  gibi mesela ama ben hala savunuyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bilmiyorum ki canım Rabbım sana sabır versin inşallah bende 9 haftalik kalbi durmuştu mecbur kürtaj oldum :-(
tarafından
Aminn canım teşekkür ederim rabbim sizede sabır versin:(
tarafından
Allah razı olsun kuzum :-(
0 oy
tarafından
Kalbi  atışını duydun mu
tarafından
Duymadım ama ekranda doktor göstermişti o çok bağladı beni cuma kalbinin attığını gördüm pazar kaybettim
tarafından
Üzülme başka çocuğun var mi
tarafından
Hayır ilkti olsa ona sarılırdim tesellim olurdu
tarafından
Bnde bebeğimi kaybetim kürtaj oldum ilk cocugumdu çok ağladım eşim yanımda değildi görevdeydi ama Allah'a sığındım tekrar çocuk sahibi olcagim biliyordum sen de düşünme eşine sarıl zmanla çocuğunuz olur ins
tarafından
İnşallah çok teşekkür ederim
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Cennetin kapısında seni bekleyecek tir bence Rabbim senden daha çok sevmiş ki yanına almış Allah sabır versin kuzum ❤️
tarafından
Allah razı olsun inşallah
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Basın sağolsun cnm 
tarafından
Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Tabi kuzum iki aylıkmis bebegin o cennet kuşu oldu rabbim sizi orda kavuşturacak:) 
tarafından
İnşallah canım okadar iyi geldiki yorumlar Allah razı olsun
tarafından
Amin cumlemizden kuzum ❤️
0 oy
(534 puan) tarafından
Allah sana sabır versin canım ♡♡
tarafından
Aminn canım
0 oy
(14,052 puan) tarafından
Annem ve babam olmadan cennete girmem diyerek kapıda bekleyeceğini duymuştum ♥️
tarafından
Evet bende duydum
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Bende 5 ay 9nce 8 haftalikken düşük yaptım hiç ağlamadım üzüldüm evet ama nasip değil mis yiyecek ekmeği yokmuş dünyada bunda da car bir hayr dedim Allah en iyisini bilir dedim üzmedim kendimi diğer dünyada gorurmuyuz Allah bilir canlı şekilde dogmadigi için şefaatçi olmaz ama karşımızda taşıyıp sıkıntısı çektiğimiz için sevabi tabiki var
tarafından
Anladım teşekkür ederim ben niye böyle oldum okadarda anlayışlı bir eşim varki hep destekcim inançlı biri oldugumuda düşünüyorum ağlıyorum ama isyan etmedim hiç acaba ben cokmu güçsüz biriyim yada yeterince inançlı değilmişim :(
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Ya tabiki Rabbim kavuşturur sizi kalbi atan bir canlı olmuş oda.

Melek olarak seni bekliyor annesi 

tarafından
İnşallah teşekkür ederim
0 oy
(1,856 puan) tarafından
İki aylık bebekten bahsediyoruz bebek görüntüsüne neredeyse kavuşmuş tabiki de
tarafından
İnşallah teşekkür ederim
0 oy
tarafından

Malesef bende 7haftalık kaybettim :(

(467 puan) tarafından
Evt cnm şükürler olsun rabbime 2 tane oğlum var biri 6 yaşında biri 11 aylık
tarafından
Allah bağışlasın canım ama ne olursa olsun o kayıp olan hep içimde yaradır
(467 puan) tarafından
Tabikide hep aklımdalar vallahi demekki nasip değilmiş
tarafından
Onlar bize diğer dünyada şefaatçi olacak inşalalh
(467 puan) tarafından
İnşlh
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Yanlış bir şey söylemek istemiyorum ama kavuşursunuz inşaallah. Allah sabır versin başın sağ olsun ❤️
tarafından
Allah razı olsun inşallah
0 oy
tarafından
Kalbi attıysa o artık melek ve seni ahirette cennet kapsinda omzunda testi ile beklicek cnm benim iki tane cennet meleğim var hayır abartmiyosun böylede düşünme ama şunu bil  ben hep kendime şunu derdim demekki burda ihtiyacım yokmuş ahirette ihtiyacım varmış meleklerime
tarafından
Çok doğru inşallah canim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bir melek annesi oldun canım. Seni cennet kapısında bekleyecek sen gidene kadar içeri girmeyecek .. üzülme Allah  sevdi aldi yine verir .. Allah sana da sabır  versin canım benim 
tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(665 puan) tarafından
Üzülme kuzum Allah yenisini verir inşallah ben doğum yaptım çocuğum 3 ay hastanede kaldı 3 yada 5 kere anca emzirdim ne kokusunu doğru düzgün alabildik ne koluna bacağına bağlı kablolardan serumlardan sevebildik geçirdiği 6 7 ameliyatta cabasi çocuğum neler çekti takdiri ilahi rabbim öyle yazmış eve hiç gelmedi hastanede doğdu hastanede öldü inşallah öbür tarafta kavuşuruz yawrumla sende sabret hiç üzülme hayırlısı buymuş inşallah Allahım sana hayırlı daha güzel yawrular nasip etsin...
tarafından
Çok üzüldüm çok acı rabbim sizede sabırlar versin banada inşallah Allah razı olsun bide kist var bende 10 cm uzun bir süre bebeğim olamayacak belki onla teselli bulurdum herşeyin hayırlısı olsun
(665 puan) tarafından
Olsun olsun üzülme rabbim vermiyorsa vardır bı bildigi her şerde vardır bı hayır vermiyorsa sonu güzeldir sen sabret...
tarafından
Tamam sabredicem çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
canim sonucta kalp atimi yabi ruhu vardi yasasaydi da cennetlik olacam derecede iyi biri olacakti o yuzden direk cennete gitti yanii elbette kavusursunuz
tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(120,085 puan) tarafından
kiyamam sana ben rabbim seni cennetinde kavusturur yavruna
tarafından
İnşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Ben cennette kavuşacağınıza eminim. 
tarafından
İnşallah Allah razı olsun
0 oy
(7,337 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin ömrü yokmuş kuzum tabiki o senin şefatcin olucak annemi babamı almadan cennete girmem dicek rabbim sağlıklı evlat nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın 
tarafından
Aminn canım inşallah Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 38 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 241 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde prenses.11.12 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde _Yagmurrr_ (17 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 806 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,013 puan) tarafından soruldu

385,067 soru

11,516,474 cevap

35,177 kullanıcı

...