0 oy
191 göst.
Diğer kategorisinde (39 puan) tarafından
Haberlerde Avrupa birliğinin 5-11 yaş arasında ki çocuklara asi onayı verdiğini gördüm. 

Yaş ortalaması bebeklere kadar inecek zamanla bu gidişle.

Ben kendime dahi yaptırırken korku yaşadım bebeğim için buna karar vermek kolay olmaz.

Siz yaptırır mısınız ?

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kendime yaptırmadım ki.kaldi ki çocuklarıma
(39 puan) tarafından
Hiç düşünmüyor musunuz eşim ve ben çift aşılıyız ama bebeğime düşünemiyorum
tarafından
Ben hiç düşünmüyorum eşim oldu ama
Ailem başka şehirde uçakla gidip gelmek sıkıntı oluyormuş asi olmayınca ona da aşısız nasıl olacak öğrenince tamamen kesinleşecek
-Reklam-
0 oy
(14,844 puan) tarafından
Daha kendime yaptırmadım. Bebeğime hiç yaptırmam.
(11,216 puan) tarafından
Masallah.Asi sanildiginin aksine bagisikligi yok eden birsey. Asisiz cocuk daha saglam saglikli olur :) insallah
(14,844 puan) tarafından
Inşallah canim. Burda genelde linc ediyorlar aşı yaptirmayanlari ;)
(11,216 puan) tarafından
Evet malesef toplum olarak bizimle ayni dusunmeyene pek saygi duymayi bilmiyoruz. Ama ben isvecteyim. Herhangi bir linc ve ters tepki almadim. Doktorlarda bu kararimiza gayet saygili ve anlayisli yaklasiyor :)
(14,844 puan) tarafından
Bende Almanyadayim bir süredir canım. Aşıların olması gereken dönemde Turkiyedeydik.  Turkiyede ilk dönemler çok baskı yaptılar ama sonradan vazgeçtiler. Kızım Almanyada okula gidecek. Aşı konusunda sorun yaşarsak mecburen yaptırmak zorunda kalacaz. Inşallah burda da sorun çıkarmazlar.
(11,216 puan) tarafından
Canim bende ilk kizimda turkiyedeydim. Milyon asi yapildi. Biz isvece geldik asi kartini gösterdim sok oldular. Ne cok asi yapilmis dedi. Burda o kadar yok. Okul icin asi sarti felanda yok.
0 oy
tarafından
Ben kendim yaptım da bebeğime bilmiyorum :-))
(39 puan) tarafından
Bir tedirginlik oluyor ister istemez :)
tarafından
Vallahi öyle canim kendime bile zor karar verdim
0 oy
(7,119 puan) tarafından
10 yaşında ki kızıma bile yaptırmam.  Kaldı ki bir bebeğe. Kendim bile asi yaptırmadim.
(39 puan) tarafından
Anladım..
0 oy
tarafından
Bebeklere göre  dozu ayarlanıyor  doktoru ne derse onu yaparim uygunsa  tabiki yaptiririm bende oldum
(39 puan) tarafından
Anladım..
0 oy
tarafından
Yaptırmam zaten bebeklerin bir çok aşısı oluyor bünyesine ağır gelebilir 
0 oy
(120,675 puan) tarafından
belcikada 13 yas altina yok suan turk aileleri bilmiyorum ama flamanlarin yuzde 98 i asili 
(39 puan) tarafından
Anladım..
0 oy
(968 puan) tarafından
Valla zorunlu oldum emzir dediler 4 5 saat emzirmedim sonra ishal oldum afedersin doktora soyledm yam etkisinde ishal varmis emzir dedi bebegm krizlere girdii o gun gece full agladi en son yorgunn dusup uyudu asla susturadim gece bi yatti sabah 8de kalkti 4.5 aylik bebek o yorgunlukla 10 saat uyudu Allah hepsini bildigi gbi yapsinn cok kulak cinlattm o gece benm 2 gun surdu emzirmedim bida oyle bseu olmadi ishalken emzirin daha cok diyorlar asla emzirmeyin
(39 puan) tarafından
Bilgilendirmen için teşekkürler bence çoğu hiç birşey bilmiyor
(968 puan) tarafından
Evwtt ben astim hastasiym ayni zamanda devlet hadtanesine gttm emzirdigim icin ilac vermeden bakmadan gonderdiler gogus haftaliklarina git dediler onaksam 3 ozel hastane gezdim kimse acilde mudahale etmedi nefes alamadan durdum sonra 1 doktor 8 saar emzirme deyip hava verdi ama kendileride ne oldugunu bilmedigi bi ilac emzirebilirsn dediler bu riski nasil aliyolar dicem de almiyolar imza aliyolar
0 oy
(798 puan) tarafından
Ben aşı olmamışım onlarada yapmam 
(39 puan) tarafından
Anladım..
0 oy
tarafından
Kendim olmadım ki daha küçücük çocuğuma yaptiriyim 
0 oy
tarafından
Kendime 1 doz biontech yaptırdım yan etkisi ağır oldu 2. Aşıyı yaptırmadım zaten okuduğuma göre covid geçirenlere 1 doz yeterliymiş çocuklarıma yaptırmam 
(39 puan) tarafından
Anladım bende de ağır oldu etkisi
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Kendim  2 dozu da yaptırdım ama  kızıma  yaptiramam büyük ihtimal 
0 oy
tarafından
Kendim olmadım çocuğuma asla yaotirmam

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,067 göst.
26 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Güneşş (680 puan) tarafından soruldu