+1 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (218 puan) tarafından
Kızlar arı mamayı sulandırıp gece biberonla kızıma vermek istiyorum gece arı maması aldım bazen akşamları muhallebi olarak yapıyorum bazende biberonla gece vermek istiyorum ama kıvamını bir türlü tutturamadım sulandırıp veriliyormuş  aranızda böyle yapan varmı

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Muhallebi için 2 kere kullandım 

Efsane gaz yaptı oğluma 
(218 puan) tarafından
Gaz yapmadı kızımda yedirdim çünkü önceden
-Reklam-
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben muhallebi yapıyorum  canım  onu pisiriyorsun  öyle direk verilmiyor  ben sütle  yapıyorum  biberon için  sen yaparken  suyunu  çok  koy öyle yap 
(218 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(1,414 puan) tarafından

Böyle şeyler hiç kullanmadım tavsiye de etmedim illa ki kullanan bilen biri çıkar.. Ben kendim yapıyorum muhallebisini yazıyım yapmak istersen..

2 çay bardağı süt

2 ölçek yulaf ezmesi

1 ölçek irmik

1 ölçek nişasta (bazen arpa unu katıyorum nişasta yerine)  karıştırıp pişiriyorum ılıyınca 1 tatlı kaşığı pekmez katıp yediriyorum..

Bunu yatmadan hemen önce yediği için gece sadece su içmeye uyanır bide 1 defa emer o da bu ara gece emmeyi bıraktı su içiyor sadece
(1,414 puan) tarafından
Rica ederim canım
(222 puan) tarafından
Ne kadarlık yavrunuz?
(14 puan) tarafından
Kaç aylık çocuğunuz
(1,414 puan) tarafından
Valla 6 aydan beridir veriyorum bunu.. 1 yaşa kadar su ile yaptım 1 yaştan sonra sütle.. şimdi yine yaptım bak bu kez 1.5 çay bardağı süt yarım çay bardağı da rezene demleyip onun suyunu kattım
(1,414 puan) tarafından
Şimdi 19 aylığız
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bi paket aldım sonra baktım kendim yaptım ama biberon ile hiç vermedm
(218 puan) tarafından
Ablam çocuklarına vermiş hep ama ben tutturamadım kıvamı işte ya  sağol canım
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Sicak suyla acabilirsin kalin olunca bende kullandım bazen oyle yapiyodum 
(218 puan) tarafından
Sıcak suyla açtım ama yine olmadi 2 yemek kaşığı çok geldi galiba 1 yemek kaşığı mu yapsam ki 150 ml biberonum
(1,663 puan) tarafından
Olabilir cnm onuda dene
0 oy
tarafından
düzenlendi

Bizim komşumuzun arı maması sulandırılmış vermiş pişirmemis sıcak su ile bebeğin hep.bagirsklari tıkanmış dr iyi ki çocuğa zarar gelmeden fark.ettiniz demis..pişmeye sıcak.su 9le.vermeyin. onlari oglu 9 aylık falandı.  Sonra geceleri mama vermeye başladılar bir daha . 

İmkansız var ise geceler mama kullanın dah sağlıklı arı mamada besin olarak birsey yok. Mamalarda vitamin takviyesi hersey var sağlığı ve gelişimi.icin daha sağlıklı.olacakayir

(305 puan) tarafından
Ben mama kullanmiyorum kendim yapıyorum da yazdığınız açıklayıcı olmamış belirtmek istedim pisirmeden sicak su ile mi vermiş ? Yoksa pişirdiği halde gece maması mi bağırsaklarını tıkamış o yuzden mi sıvı mama vermişler?
tarafından
Canim sicak şu ile sulandirma  yapmis vermiş.
Pişirip vermemiş. Pisirince sorun yok ama sıcak su ile karışım bebeği tıkamis demis.
(305 puan) tarafından
Anladım canim teşekkür ederim geçmiş olsun cok
(218 puan) tarafından
Pişirmeden vermem zaten mantıksız oluyor ALLAH bebeğe şifa versin INŞALLAH

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 70 göst.
10 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya_masal (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 162 göst.
4 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 141 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,378 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 59 göst.
8 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,298 soru

11,386,523 cevap

34,887 kullanıcı