+1 oy
99 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (458 puan) tarafından
Neler yiyonuz kızıma diyabet teşhisi kondu 2 yaşında şeker ölçüm cihazı verdiler bugün takip edicem doktor diyetisyene yonlerdirdi 3 gün sonra randevumuz şekerli şeyler yemesin beyaz ekmek pirinç pilavı falan meyveler hakkında bişey demedi 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canim ne şikayeti vardı anladınız 
(458 puan) tarafından
Başka sebeple acile gittik ateş öksürük falan kan almışlardı şekeride yüksek çıkmış öyle sonra endokrine gittik diyabet çıktı
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnsülin direnci vardı bende diaformin 1000 kullandım. Ekmeğin içini yedirme kesinlikle hatta az ekmek yedir pirinç pilavı,  makarna , abur cubur meyve suları bunlardan uzak tut ve bolca su içir. Sebze ve et ağırlıklı beslenin. Akşamları meyve yedirme . Bir meyve yedir bir kac meyveyi aynı anda yemesin. Cok geçmiş olsun canım. Et süt ürünleri tüketsin
tarafından
Diyetisyen sizi daha iyi biliclendirir. Rabbim şafi ismiyle şifa versin. İnşallah geçer kurtulur prenses ❤️
(458 puan) tarafından
İnşallah canım 3 gün var randevuya  ondan canım sağolasın
tarafından
İnsülin diyabetten önce oluşuyor kontrol altına alınmazsa diyabete dönüşür. 25 yaşındayım ve tatlı ihtiyacım hiç bitmiyor.
(458 puan) tarafından
Bize direk diyabet dediler valla hala inanamıyorum geçmiş olsun canım sanada
tarafından
Teşekkür ederim kuzum. açlık ve tokluk kan şekeri yüksek mi çıktı
0 oy
tarafından
İnsilun direncim var benim canım bak liste paylaştım sabah belki fikir olur size de
(458 puan) tarafından
Bakayım canım sağolasın
tarafından
Rica ederim canim
(458 puan) tarafından
Pilav makarna patates  ve tatlı şeyler dışında pek bişey yemeyen bebisime nasıl yemek yedirecem bakalım sizede geçmiş olsun  canım
tarafından
İyiliği icim dikkat et canım insallah düzelir yavrum Rabbim bol bol şifa versin
0 oy
(963 puan) tarafından
Rabbim sabır versin öncelikle bnde iki bcuk yıldır diabet çıktı ilk çok üzülmüştüm kaldiramadim hatta yani kabullenemedim ama zamanla deneyerek yiyerek ne yükseltio ne indirio.anliosun sonrada alışiosun zaten zamanla . Takip edecek sensin annesi çok iyi araştır Instagramda yaz tip1 diabet diye postları oku gerçekten bana fayda sağladı gece yatırmadan küçük bı ara öğün yapıp yatır meyveyi gündüz yedir moraliniz i de bozmayın herşey Allah'tan geliyor.. 
(458 puan) tarafından
Evet canım alisacagiz bakayım canım sağol Allah razı olsun
0 oy
tarafından

Çok ufakmis:( 

Rabbim tez zamanda şifa versin . Diyetisyen onun sağlığı için güzel.besleyici seyler.hazirlayacaktir. düzenli tkp.ile.ins bu süre kısa zamanda biyer 

0 oy
(303 puan) tarafından
Bende 7 yasında diyabet oldum şuan 24 yasındayım canım hiç korkma bu bi hastalık değil saglıklı yaşam biçimi biz öyle deriiz kendi aramızda

Meyve de yarım porsiyon tükettir canım öğünlerde boll yeşillik sebze yemekleri etsel ürünleri aşırıya kaçırmamaya çalış en önemlisi de bol su tükettir inşAllah kuzum 

Yaş itibariyle zor bi süreç olabilir ama inan o yaşta bebekler daha kolay alışıyolar Allah ın izniyle 
0 oy
(178 puan) tarafından
Makarna,patates,beyaz ekmek,üzüm,karpuz,kavun,reçel,,çikolata,limon aklıma gelen bunlar kuzum çok geçmiş olsun

İlgili bir soru bulunamadı

378,002 soru

11,314,198 cevap

34,753 kullanıcı

...