0 oy
985 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar 5 litre sıvı yağ ne kadar gidiyor bana 2 ay gidiyor börek falan çok yapmadığım için sanırım hamur işi sevmiyorum :D

53 Cevaplar

+1 oy
(530 puan) tarafından
1 ayda bitiyor benim 
-Reklam-
+1 oy
(2,244 puan) tarafından
Bunları okuyunca ben mi çok yağ kullanıyorum ne 1 1 buçuk ayda bitiyo ki arada zeytin yağı da kullanıyorum 
(1,580 puan) tarafından
Kek poğaça ve kızartma yapmayınca bitmiyor. :)
tarafından
Kızartma değil ama kek pasta tatlı olmadan eşim durmaz asla
(1,580 puan) tarafından
Ben hamileyim ve kendim de yerim diye zaten yapmıyorum ona da. Normalde de ayda 1 max yapardım. Kek, pasta iyi bir şey değil yaşınız gençse ilerde şeker vs çıkabilir allah korusun.
tarafından
Bende aşırı düşkünlük yok canım çayı kahveyi bile şekerli icemem eşim tatlısız çay jcmeye oturmaz çünkü alışmış yediginide yakıyor zaten işi geregi 3 ayda bir sağlık muayenesi var inan yediği nereye gidiyor bende anlamiyorum yani ben yapmasam disardan tatlı alacak en azından benim yaptığımda katkı maddesi yok
(1,580 puan) tarafından
Alışkanlıklar zor bırakılıyor, yapacak bir şey yok. :)
+1 oy
tarafından
5 litrelik eşimle yalnızız 1 ay+ bir hafta gider hatta bu defa daha erken bitti tatlı haftada bir iki defa yaparım eşim sever diye yemek desen istisnasız her gün en az 2 çeşit ee ne yapayım dayanmıyor. Her pazar kahvaltısı kızartma krep pankek börek o yüzden çabuk bitiyor.
0 oy
(2,067 puan) tarafından

5litre yağ bana 7, 8 ay rahat yeter hatta belki daha da fazla. :ermm:

(2,860 puan) tarafından
Penelepoe kadım yazık durumum yok diyor sen dolma sarma diyon ne hayret insansın ya
tarafından
Bazı şeyler içinde kalsin bacım lütfen ya kadın belkide üzüldü herkes sever zeytinyağı börek çörek yok diyorsa yoktur
(2,472 puan) tarafından
Bana da 5 litre yağ en az 4 ay gidiyo ben zaten ayçiçek yağı sevmiyorim yemeklerde tereyağ kullanıyorum hamur işi nadir yaparım ki geçen açma yaptım onu da tereyağlı yaptım ne var ki bunda tercih meselesi
tarafından
Beratcinar hicbirsey soylemiyceksin o yazık bu yazık derler sonra kek yaptım bprek yaptik kahvaltilarima buyrun diye atanlara ay canim afiyet olsun eline sağlık derler çok çelişki içindeler hepimizin durumu bir değil evet ben şehrimde olsa verirdim ne olcak bende varsa veriyorum allahta bana veriyor köyde olanlar gene sebzesi meyvesi hep geliyor surda eliyle sayilidir oyle yemek yapan kadının durumu kötü hadi bu yorum yapan bende dahil atsın ibanini hepimiz 50 Tl göndersek 5 aylik yag alır varsa benim gibi yürekli olanlar atalim
(2,067 puan) tarafından
Bu olayı bu kadar büyütmeyin. Geldi geçti Allah razı olsun kırıldım evet ama geçti birşey olmaz..
0 oy
tarafından

5 litrelik almıyorum hiç hep 1 veya 2 litrelik alıyorum kek tatlı filan çok yapmasam 1 litresi bana 3 ay gidiyo

tarafından
Ee kuzum patates kizartirken bitiyor zaten
tarafından
1 ay değil kuzum 3 ay gidiyo hatta daha fazlada gidiyo ben yağ hiç kullanmıyorum kendi yemeklerimde eşimle kızımada çok az kullanıyorum ve patates kızartmasını çoğunlukla fırında yapıyorum daha sağlıklı hem eşime hem kızıma tavada kızartsam bile az yağda kızartırım
(6,047 puan) tarafından
Valla 1 lt sıvıyaği o kadar uzun süre yettirebilene helal olsun
(1,244 puan) tarafından
Evine hiç eş dost akraba misafirde gelmiyor. Geliyorsa sade çay ikram ediyorsunuz o zaman
tarafından
Ne alaka Rümeysa misafirim geliyo gayette güzel ağırlıyorum ikramlıklarımla yemeklerimle yani yağı az kullanınca ne oluyo kötümü oluyo
0 oy
(12,968 puan) tarafından
2 ay felan galiba 
0 oy
tarafından
1 buçuk ay falan 
0 oy
(436 puan) tarafından
Valla en son belki yaklaşık bir sene önce babam getirmişti anca bitiyor :D kızartma pek yapmam yemeklere de sıvı yağ kullanmam 
tarafından
Hahahhaa kız ben şok valla hayretle okudum yorumları yukarıdan aşağı bu ne anamm biz mi çok müstifiz :)
tarafından
Bilemiyorum artık ama ben gerektiği Gibi kullanıyorum yağı yemeğine göre mesela taş çatlasın 4 ay bir sene ne demek Van çok fazla geldi ya yağın litresi çok alınmıştır ozaman babam aldı ne diyorya indan diyorum
tarafından
Aklımda ki soru sıvı yağ yemeklere koymak için kullanılır hanım yemeklere kullanmıyorsa neden almış yağı ayy kafamda deli sorular :)
tarafından
Bende anlamadım yazar belki öğreniriz ben israf eden bir insan değilim mesela iki kaselik çorba yanına 6 tane karnıyarık iki kaselik salata yaparım Ö gün biter  yemeklerin
tarafından
Biz kalabalığız canım 5 kişi biziz annemde var birde ablamlar falanda gelir kalmaya ordu gibiyiz hele ablam gelince benim çocuklar ona liste yapar kek börek tatlı isterler hep :)
0 oy
(7,699 puan) tarafından
Zeytin yağı kullanıyoruz kızartma veya kek börek tarzı şeyler için alıyoruz oda 4 5 ay gidiyor 1 buçuk litrelik bakalım geçen gün 5 kilo aldım ne kadar gidecek 
0 oy
(5,301 puan) tarafından
1 buçuk ay filan gidiyor bazen daha fazla bazen daha kısa belli olmuyor. Getirden indirimden yag aldım şimdi 7 litre yağ oldu kendimi zengin hissediyorum :) :) :) :) 
0 oy
(612 puan) tarafından
Ben sadece zeytinyağ kullanırım mutfakta.  Börek, kek , kızartma yapmam hiç. Beş litre bu şekilde dört beş ay gidiyor. Ve asla yemeklerin yağından kismam ona rağmen böyle
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yemeklere zeytinyağı ve tereyağ kullanıyorum ayçiçek sadece kek pastaysa kullanıyorum o yüzden hiç bilemiyorum ya ayda ne kadar yağ yiyoruz
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Hiç bakmadım hesaplamadım valla merak ettim şimdi bende ne kadar kullanıyorum acaba diye 
0 oy
tarafından
5 lıtre bana 5-6 ay gıder heralde saymadım hıc ama patates köfte falan bunları fırında uzerını yaglayarak yapıyorum ben 
(5,272 puan) tarafından
Canm mesela bi tebcere yemegine ne kadr kullaniyordun bn dikkat ediyorum da bazen ysgli oluyor yemegim onun icin sordum
tarafından
Kız cok göz kararı atıyorum ama çeyrek çay bardağı diyim :)
0 oy
(1,455 puan) tarafından
4-5 ay gidiyo bana. Patates kızartmasını çok tüketiyoruz ama  actifry var onda yapıyorum baya iyi oluyo
0 oy
(44,603 puan) tarafından
1 ay gidiyo.      
(44,603 puan) tarafından
Yok kim okuycak tek tek sjsjsjs nolduki
(15,922 puan) tarafından
5 litre yag icin 5 6 ay dayaniyor 1 yil dayaniyor demisler :D
(44,603 puan) tarafından
Tuhhh her yemeğe demek 1 yemek k.koyuyolar kızartma hamur IŞİD'e yapmiyolar demek ayy keşke banada öle dayansa aylık alışverişe 12 gün var daha benim 5 kilo yağdan hemen hemen bir kilo kadar kaldi
(15,922 puan) tarafından
Diyorlar misafir gelmez kek börek yapmayız. Ama yine dayanmaz o kadar bence
(44,603 puan) tarafından
Bilmiyom buraya aklım bazen errmiyoo emoş:D
0 oy
(1,601 puan) tarafından
1 ay gidiyor çocuklara patates kızartması yapıyorum bazen börek kek yapıyorum 2 litrelik alıyorum 
(1,601 puan) tarafından
Gelen gidenim fazla olmuyor bu arada
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Eskiden 1 ay zor dayanirdi artik 3 ay falan zorluyom anca lyle gidiyor kek pasta yapmiyom tabi bide
0 oy
tarafından
Valla 1 ay bile dayanmıyor ama bizim ev kalabalık kek börek çok yaparım çocuklar seviyor 
0 oy
(12,490 puan) tarafından
1.5 ay gidiyor bana da 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 182 göst.
12 Temmuz 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Asel Linam (966 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 283 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
14 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 138 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Eylulunannesiiiii (402 puan) tarafından soruldu

379,095 soru

11,347,931 cevap

34,814 kullanıcı

...