+1 oy
353 göst.
Aile kategorisinde (117 puan) tarafından
Arkadaşlar ben 3 aylık gebeyim bebeğim 3-4 aylık olunca bebeğime kayınvalidem bakicak haftanın beş günü okula gidicem hemşirelik okuyorum bebeğime iyi bakicagindan eminim ama korkum şu annesi olarak onu bilirse çok üzülürum onunla durur mu bilmiyorum nasıl olur ilk gebeliğim pek bilgim yok size sormak istedim yoksa bırakmak için çok mu erken....

15 Cevaplar

0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bu sizin vereceğiniz bir karar ama daha çok küçük gibi geldi bana dondurup en az bir sene sonra bırakma gibi bir durumu var mı? Bir de emziriyor musunuz
(849 puan) tarafından
Daha 3 aylık hamileymiş
(117 puan) tarafından
Daha doğum yapmadım emziricem çok bilgim yok ondan sordum
(5,108 puan) tarafından
Gebeyim yazısını görmemişim ama yazdığım yazı hala geçerli :) Hakkınızda hayırlısı olsun o zaman ne gösterecek bakalım
tarafından
Benim oğlum 4 aylık eskisi gibi cok emmiyo daha uzun süre tok tutuyo eğer sağıp dolaba koyarsaniz olabir
-Reklam-
0 oy
(534 puan) tarafından
Azıcık daha bekleme şansın varsa bekle derim en azından 5 6 ay kadar . Annesi olarak bilmez tabiki ama çok da küçük 3 4 aylıkken :')
(534 puan) tarafından
Aşkım dönem uzat o zaman yapcak bişey yok bence o şekilde yap danışman hocalarınla falan görüşsen aslında vize final girip çıksan imza konusunda yardımcı olurlar belki benim arkadaşım öyle yaptı
(117 puan) tarafından
Okulla görüşeyim o zmn teşekkür ederim yorumunuz için
(534 puan) tarafından
Öyle yap bence notları da alırsın birilerinden
(117 puan) tarafından
Tamamdır teşekkür ederim
(534 puan) tarafından
Rica ederm
0 oy
tarafından
Çok küçük canım yaaa
(117 puan) tarafından
Evet doğru haklısınız
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Canım okulu donduramaz mısın dediğin gibi çocuk ona alışır hem emzirme durumu var yazık emsin kız ne kadar emerse yani 
(117 puan) tarafından
Ona alısirsa diye kötü oluyorum o yüzden kafam fena karıştı
(2,126 puan) tarafından
Aynen canm bana kalırsa dondur okulu zaten hep virusten uzaktan oluyor seninde öyle değil mi
(2,126 puan) tarafından
İnan evlat gibisi yok bu duyguları tatman lazım tecrübe etmen lazım eşinde calisiyrodur şimdi durumun iyiyse devam etme
(117 puan) tarafından
Bizim uzaktan değil maalesef
(117 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
tarafından
Bu biraz Kayinvalidene bağlı 

Ben bırakamam mesela benim yok dediğimi hep yapacağı için 
(117 puan) tarafından
Benim yok dediğimi asla yapmaz giki çıkmaz onun da iste kafam karıştı
0 oy
(2,014 puan) tarafından

Bunu düşünmen için daha çok erken canım, çocuğunun durumuna göre hareket edersin. 

Benim kızım sakindi mesela ben 6 aylıkken işe başladım ama bi arkadaşımın kızı kolikti işe başlayamadı kimseye bırakamadı. Ama başka bi  arkadaşım 3 aylıkken bırakıp işe başladı, hemde yurtdışlarına falan gitti öyle düşün hiçte sorun yaşamadılar. İnsan çok vicdan yapıyor ama mecbur olunca alışıyorsun. Ama dediğim gibi daha bunları düşünmek için erken, hele bi bebiş doğsun onun durumuna göre bakarsın ne yapacağına
(117 puan) tarafından
Çok faydalı oldu fikriniz durumuna göre bakmak en mantıklısı çok sağolun Allah razı olsun:)
0 oy
tarafından
Ben olsam bırakmam anne bebek ilişkisi için önemli bir ay
(117 puan) tarafından
Haklısınız
tarafından
Doğunca bu kararı vermelisin bence daha iyi anlıyacaksın bizi
(117 puan) tarafından
Kesinlikle teşekkür ettimm herkese
0 oy
tarafından
Okumak zorunda değilsin ama bebeğine bakmak zorundasın
(117 puan) tarafından
Mesleğimi elime almak istedim ne yasicagimi bilemiyorum ilerde bebek oldu istemiodum ama hayırlısı buymuş
0 oy
tarafından
Cok kucuk anne kuzusu ya ben kiyamazdim benim bebegim 9 aylik ben benim kadar iyi bakacagina guvenmedigimden kimseye emanet edemem anne sevgisi ayri bence benim de marmara universitesinde kaydim var ama bebegimden dolayi gidemiyorum 
(117 puan) tarafından
Anladım çok çok haklısınız
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım sütünü sağar bırakabilirsin .Okul sonrası vakit geçireceğin için kaynananı annesi bilmez.Bebekken bıraktın bıraktın .Bir bir bucuk yaşına gelince aklı eriyor senden ayrılmak istemiyor.
(117 puan) tarafından
Daha iki sene var bitmesine yandım ben ya offf Allahım yardım et
(7,935 puan) tarafından
ama şimdi bırakırsan kaynananı yabancılamaz bir -bir bucuk yaşına geldiği zaman rahat kalır.
Şöyle anlatayım .Ben de çalışıyordum .Hamile kalınca patronum zor olur dedi .Hamileliğimin 5.ayında annemi kaybettim.32haftalık hamileyken işi bıraktım.Doğumdan sonra kimseye güvenemediğim için bebeğimi bırakıp iş bulup çalışamadım.Kaynanam köyde olduğu için ve kayınbabam hasta olduğu için bakamadı.1-1bucuk yaşındayken kız kardeşime bırakıp kuaföre falan gittim daha önce benden ayrılmadığı için ağladı , durmak istemedi.Şuan 28aylık Şimdide aynı.
0 oy
(603 puan) tarafından
Valla senin yerinde olsam kesin giderim yıl kaybetmemek önemli ayrıca emanet ettiğin kagınvaliden üstelik 7 gün 7 gece değil okul da bebeğinin geleceği için bunu yapmalısın 1 sene sık dişini bir ömür ye ekmeğini anne olarak da onu bilmez gece koynunda uyutur emzirirsin derslerin biter bitmed eve gelirsin
(117 puan) tarafından
Kesinlikle onun geleceği için okuyorum keyiften değil zaten ilerde ne yaşarım bilemem ekmeğimi elime almam gerekiyor okul 5 gün hafta sonu yanında olucam
(603 puan) tarafından
Bence kesinlikle devam et 1 yıl gidicen bitecek sabret canım
(117 puan) tarafından
:( 2 yıl var
(603 puan) tarafından
Son sınıfta dersler daha az staj daha yoğun olur ayrıca her zorluğun bir kolaylığı da olur yıl 12 ay gitmicen ya kuzum 3 ay yaz tatili 15 tatil devamsızlık hakları birçok fırsatın olacak merak etme ben hem senin hem bebeğinin ilerdeki mutluluğu için bir abla olarak söylüyorum
(117 puan) tarafından
Allah razı olsun abla tamam çok sağolun
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Bence kimseye güvenme bakıyorsa da sizin evde baksın eve de gizli kamera koy ama koydugunu kimse bilmesin 
0 oy
(517 puan) tarafından
Bende aynı şekilde okudum canim benim çocuğum da 2 aylıktı annem baktı ben okula gidip gelirken çok şükür mezun oldum. Eve süt sahip bırakıyordum birde ben sadece bir dönem okudum  Ama oğlum tabi 1 yasina kadar anneme daha düşkündü. Hatta anneme anne demeye başlamıştı ne kadar da olsa üzülüyordum ama annem her seferinde benim annesi olduğumu bebeğime işledi şimdi 2 yaşında çok şükür hâlâ annemi çok sever ama bana çok düşkün Allah annemden de razı olsun bu arada  . Burada kayınvalidenin tutumu çok önemli bebeğini aşırı benimserse senden bile kıskanabilirdi. Sen iyi düşün taşın karar  ver çok zor bir durum 
(117 puan) tarafından
Tamamdır kafam çok karışık iyice düşünücem
0 oy
(7,641 puan) tarafından
Ben anneme bırakıp gidiyorum. Annemle çok iyi kalıyorlar ama bana naz yapıyor diğer günler. Yemek yemiyor mesela. Bir yaşında şu anda
0 oy
(603 puan) tarafından
1 dönem dondur canım. Asla annesi olarak bilmez merak etme. Beni de babanem büyüttü ama anne olarak bilmem :) ama mesleğinden asla vazgeçme dünyanın birbirine türlü hali var. Oku al mesleğini eline. 
(117 puan) tarafından
Doğru öyle abla teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 146 göst.
0 oy
7 cevap 496 göst.
11 Ocak 2019 Diğer kategorisinde Acelya nın annesii (247 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Gulchan1-12 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 66 göst.
2 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,988 soru

11,313,845 cevap

34,752 kullanıcı

...