0 oy
622 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından

Merhaba. Bir aylık bebeğim var. Kayınvalidemlerle altlı üstlü oturuyoruz. Yeme içme birlikte yapıyoruz. Ama tabi bebeğimin şuan kırkı çıkmadığı için onlara gidip yemiyorum ama eşim orda yiyor. Neyse benim bebeğim enfeksiyon kaptığı için bir hafta küvezde kaldı ve antibiyotik aldı. Bu yüzden de şimdi kimseye vermek istemiyorum bebeğimi. Özellikle de kayınvalideme. Önceden yaşanan bazı tatsız olaylardan dolayı böyle hissediyorum. 2 yıllık evliyim ve çok kavgalarımız oldu eşimle de ailesiyle de. Çünkü bizi bize bırakmıyorlar hiç. Hep bi elleri üzerimizde bu yüzden de eşim çok sorumsuz. Ailem uzakta bu arada bir yıldır göremiyorum onları da. Kaynanam şimdi gelmiyor yanıma eşime de demiş çok kırıldım bundan sonra gelmiyorum size. Bebek sizin bebeğiniz falan demiş. Benim tutmamı bile beğenmiyorsunuz siz daha iyi bilirsiniz demiş. Eşim de geldi gece kavga ettik. Boşanalım bile dedi.. Ama bebeğin sadece kıyafetlerini alabilirsin dedi. Ben iyice bunaldım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Benim de hatalı olduğum yerler var ama ben onlara daha çok kızıyorum.. Bizi bize bırakmadıları için. Eşimi hep hala çocuk gibi gördükleri için ve evimizde herşeye karıştıkları için. Bizim yuva olmamıza izin vermedikleri için. Boşanmak gerçekten istiyorum çünkü 2 yıldır hiç yol alamadık evliliğimizde ama eşimi de çok seviyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. 

5 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Canım hemen boşanma falan deme inan uzuluyorum burda yeni doğan bir bebeğin var . Eşinin ailesiyle konuş veya başka bir eve gidin. Bir tatile çıkın ne blym esine sen yemek yap oraya çıkmasın. 

Seviyorum diyosn neden ayrılacaksin? Herkes iniş çıkış yaşıyor inan ki. Hemen boşanalim demekle bosanilmiyor emin ol. Sen buraya yazdığın gibi eşinle konuş. Umarım o da seni seviyordur o zaman anlar illa ki. Sevgi her şeyi düzeltir eğer karşılıklıysa

(1,379 puan) tarafından
Madde bağımlısı demiş canım paranın nereye gittiği beli
tarafından
Böyle düşünürsen olmaz tabi. Namazını kıl duani yap derim neler düzeliyor bu da duzelirb
(5 puan) tarafından
Namazımı kılamıyorum şuan lohusa olduğum için.  Onun da huzursuzluğu var. Bir bebeğim bir de Rabbim var başka kimsem yok burda.
tarafından
Peki ailenle neden yıllardır gorusmuyosn neden onlar gelmiyor onu da merak ettim
(5 puan) tarafından
Çok uzaktalar canım gelemiyorlar yanıma. Hamilelik girdi araya derken gidemedim.
-Reklam-
+1 oy
(1,379 puan) tarafından

2 yıldır bu kadar problem vardı madem neden goz gore gore çocuk yaptınız  bu hale gelecektinzde belliymis  ortam zaten enfeksiyonu da çocuğa kaynana niz mi bulaştırdi niye sakiniyorsunuz çocuğu ve neden siz evde yemek yapmıyor sunuz 

(5 puan) tarafından
Çünkü birbirimizi çok seviyoruz. Düzeleceğine inandım. Düğün borçları bitmedi daha onları ödüyoruz ve eve yemeklik malzeme alamıyoruz. Daha doğrusu eşim ailesine güvendiği için aldığı maaşı havaya harcıyor.. Aslında bebeği herkesten kıskanıyorum. Kimseye vermek istemiyorum. Ama kayınvalidemden soğuduğum için ona hiç vermek istemiyorum.
(1,379 puan) tarafından
Madde bağımlısı dediniz galiba çocuğunuz büyüdüğünde ona çok dikkat edin çocuğun genetiginde madde mevcut ve o tarafa eğilimi çok fazla olacaktır bulug çağında devamli peşinde olmalısınız Allah yardımcıniz olsun öyle bir adamla
(5 puan) tarafından
Evet maalesef biliyorum. Yaşadığımız şehirdeki en iyi psikiyatra da götürdük ama doktor den bırakmayı istemiyorsun Bi daha bunun için gelme dedi. Önce kafanda bitireceksin dedi ama bitirmiyor. Allah razı olsun.
(1,379 puan) tarafından
Böyle devam ederse esinizi şikayet edin polise gizli ihbar gelip alsınlar tedavisi yapılsın zor bir durum ama
(5 puan) tarafından
Ben öyle bişey yapamam. Eşim epilepsi hastası ve onu yalnız bırakamıyorum ben. Poliste kaydı var zaten bu yüzden denetimli serbestliği vardı bitti.
+1 oy
tarafından
Kuzm aranizda sorun ne bilmiyorum ama bebegini babaannesinden mahrum etmemelisin, farkli gorgu, orf, adette büyümüş biri hic bilmediği gorgu kurallar iicnde olan bir aileye gelin geliyoruz, ilk zamanlar her evde bu tur sorunlar yasanabilir, senin sogan kavurman farklidir kaynananin farkli, bu sebepten bizi uyarmalari kadae normal birsey yok, çünkü onlar bizim adetlerimiz uzerine gelmez, biz onlarin adetleri uzerine gideceğiz, demem o, olmus bazi tatsız konular, kin gutme, eşin iniyorsa sende in, bebegini ver kaynananin kucagina anne sen bak ben sofrayi kurarim de, o deli ise sen deli olma, sende deli olursan ondan farkli bir yanin olmaz, yine buyukluk erdemlik sende olsun, herseyin uzerine bir cizgi ciz, esin ve bebegin için, biraz alttan almaya bak, insallah kisa zamanda duzelecektir.ben esimi cok seviyorum, kaynanam 68 yasinda, bazen istemsizce kalbimi kirdigi oluyor ben yaşına veriyorum  bakiyorum 2 4 ayni tekrarladi, anne üzülüyorum boylr diyince diyorum, artik dememeye ozen gösteriyor, ben annemden ayirt etmem, saygi da buzamana kadar hic kusur etmedim, bu gun esimle kavga etsek, oglundan cok bana destek verir, insanin kiymet degeri insanin elinde,  ben ve etrafımdakiler 4+4luk değiliz ama hatir icin insan bazen bazi şeyleri yutuyor emin ol kazanan sen olursun, Allah yardimcin olsun
(5 puan) tarafından
Yorumun için çok teşekkür ederim canım.. İnan kin gütmemeyi istiyorum ama unutamıyorum da.. Hep bana oluyor. Evden dışarı çıkmıyorum çünkü laf ederler diye. Doğru düzgün Bi arkadaş edinemedim. Evde akşama kadar kafamda kurmaktan başım ağrıyor sürekli. Ağlamadığım bir günüm bile yok. Eşim diyor hep oyunlu ol etrafındakilere karşı. İçini belli etme diyor. Ama benim de mutluluğum da sinirim de üzüntüm de yüzümden belli oluyor. Kendimi hiç saklayamıyorum. İstemsizce onlar kucağına alınca bana bişey oluyor. Sinirlerim bozuluyor. Niye böyle yaptığımı inanın bilmiyorum. En çok ben üzülüyorum yine. Psikolojik sorunlarım var eminim ama nasıl düzeleceğimi bilmiyorum.
tarafından
Canim dedigim gibi herkesin orf adeti farkli, kendimden ornek vereyim bundan dolayi sıkma canini, bizde aile binasindayiz, evimiz işimiz ayri, 17 yillik evliyim boyum kadar kizim var, istanbulda yasiyorum gayet bilgili gorguluyum, kaynanam bir altt katımız da, biryere giderken iki defa düşünüyorum acaba hakkimda birsey derler mi diye, acaba eşim bende dolayi mahcup olacak mi? Inerken kaynanamin kapisina vuruyorum anne ben suraya gidiyorum evde kimse yok haberiniz olsun veya oglum evde goz kulak olun tamam kizim der, bunu yapmam onlara deger verip saygi gosterdigim anlamina geliyor,iki gun ust uste disari çıkmam buna dikkat ederim, tabii saglik hastalik olursa o ayri, ama kolu komşu icin bu soylediklerim kayinbabam kizar sürekli gidip gelinmesinden,bende onlar için o sekilde davraniyorum 2 gunde bir degilde hafta da bir gidiyorum. Biryere cikariz kaynanama cikiyoruz desek, kizar bu soguk veya sicak havada ne ariyorsunuz oturun evinizde der, biz gülüp geceriz, biraz gec kalsak hemen ararlar nerde kaldiniz birsey mi oldu derler, esim bazen kizar, bende onun kizmasina kiziyorum, merak ediyorlar, kötü birsey demiyorlar ki, esim isten gelir, ilk anne babana ugra derim, naailsiniz bu gun naptiniz diye sor ondan sonra eve cik diyorum, kaynanan, kizim ordan kalk suraya otur dedigi zaman, acaba benim oraya orurmami layik gormedi de oyle mi dedi diye dusunme, belki orasi benim icin uygun degil veya iyiligim icin orda oturmami istemedi diye guzel seyler dusun, her sozu kotu değerlendirme, olumlu tatafindan bak canim.benim baba tarafim olsun esim tarafi olsun cok kalabaligiz, bu sekilde buyudum yetiştim, kaynanam kayinbabam cocuklar daha 40 cikmadan ararlardi bir getir gorelim diye, gunde  5 6 sefa cikip gormelerine ragmen, eltimin bebegi var 1 yaşında gormen lazim ne iskenceler cektiriyorum, :) sen olsan kızarsın, alis bunlara canim, cocuk bu herkese gitsin herkes sevsin, bagisiklik kazansin,  bebegini biri kucakladimi kotu düşünme acaba hasta mi olur deme,gonlunu ferah tut Allahin izniyle bu gunleri atlatacaksın insirah suresini bol bol oku Rabbim  kalbine sifa verir canim
0 oy
(523 puan) tarafından

Bence ailesi yüzünden boşanmayı  düşünme .imkanininiz varsa başka bir yere taşının gidin .Bu konuda senin yapabileceğin birşey yok eşin karistirmayacak ama eşinde öyle değil sanırım en iyi yol taşınmak veya eşin için salaga yatıp onlarla iyymis gibi davranmak

(5 puan) tarafından
Başka bir yere taşınamayız maalesef. Eşim bırakmaz onları. Ama dediğiniz gibi dengeyi eşim kuramıyor olan da bana oluyor hep. O da arada kalıyor ama kendi yüzünden. Kendisi dengeyi kursa böyle olmaz
0 oy
(1,048 puan) tarafından

Bitanem bu depresyon falan değil ki. 

Dolmuşsun sadece. Haklı olarak. Umarım çıkar yol bulursunuz. Eşinle aran misler gibi olur inşallah. 

Allah dert verince dermanıda verir. Üzm kendini yine de çok. N biliyim. Denecek çok bişeynde yok ..

(5 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Evet çok doldum bi de üstüne bunaldım. Sonuç psikolojim çok bozuk. Allah darda olan herkese yardım etsin.
(1,048 puan) tarafından
Amin bitanem. Sen bebişine odaklan. Kokla kokla dur.
Olacağına varır herşey. Olumlu pozitif ol .

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 49 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ebruuecemelisaefe (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 29 göst.
0 oy
4 cevap 161 göst.
22 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 143 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde nisa_42 (1,045 puan) tarafından soruldu