+1 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından
Kızlar çok fena grip olmuşum. Göz akması burun tıkanıklığı baş ağrısı ateş falan yok ama yine de covit mi diye düşünmeden edemiyorum. Koku ya gelince parfüm sıktım elime kokuyu aliyorm şimdilik. Sorum şu ki koku tamamen mi gidiyor tanı parfüm keskin diye kokusunu almjs olabilir miyim 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben geçirmedim ama koku hemen gitmiyor diye biliyorum. 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Canim tan grip aylarindayiz. Covidde ilk koku tat kaybı yaşanıyor çevremdekilere hep öyle oldu..

Eğer ilerlerse hastalığın dr gibi test yaptitursun bol.bol.c vitamini tüket bal ıhlamur portakal fındık ceviz bol.bol.ye bağışıklık sistemini güçlendir. Çok geçmiş olsun 

0 oy
(770 puan) tarafından
3 ya da 4. Gün gitti koku sıfırdı tam anlamıyla parfüm kahve turşu hiç birşeyin kokusu yoktu 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Bende 5.veya 6. Gün koku kaybı başladı ve tamamen gitti en keskin kokuları bile alamiyordum 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Bendede covidken koku ve tat gitti. Şöyle söyleyeyim, ben kolonya kokusunu alamazdım ama alkol keskin Bi şekilde gelirdi. Yerkende aynı şekilde atıyorum sütlaç yerken şekerin tadını alıyordum ama gerisi yok. 2 ay kadar böyle sürdü. Sonra koku yavaş yavaş gelmeye başladı bu sefer kötü koku sorunu yaşadım, buda 9 ay sürdü. Et tavuk yumurta daha bir sürü şey çok kötü kokuyordu. Arada düzeliyor sonra tekrarlıyor çok farklı Bi durumdu. Şu an herşey yiyebiliyorum hiç birşey berbat kokmuyor ama, doğru kokuyu yada tadı alamıyorum. Mesela Bi sütün bozulduğunu anlayamam. Kolonya mide bulandıracak şekilde kokmasada, kendi kokusundan çok farklı bir koku alıyorum.... Anlatılmaz yaşanır bir durum gerçekten. Çok zor. 13 ay oldu covit olalı. 
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Evet canım koku tamamen gidiyor düşün bozuk yumurtadan midem bulanan ben burnumun dibinde asla koku almadım göz kapakplarim ve başımı catliyirdu ben de bu üç beliti vardı 
0 oy
(15,840 puan) tarafından
4 yada 5 gün gitmişti koku bende ne parfüm ne kolanya eline doktugum halde alamamistim çok geçmiş olsun
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Bende tat koku hiç gitmedi canım normal grip gibi hafif geçirdim ilk gün sadece eklem ağrısı boğaz kulak ağrısı bide göz ve burun ağrısı oldu birden çocuklardan bana geçince yaptık testi yoksa bilemezdik
0 oy
(601 puan) tarafından
Koku tamamen gidiyor
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Ben geçirdim canım ilk başta grip oldum ilk günü ikinci günü ateşler içinde yaniyodum 3ve 4 günde ateş devam etti bunun yanında eklem ağrıları beni mahvetti 5 günde de tat koku tamamen gitti bomboştu herşey ve 1 ay sonra geri geldi eğer şüphen varsa bı test yaptır bence 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Koku hemen gitmedi bende ilk belirti bas ağrısıydi. Koku 3 5 gün sonra gitti herkeste farklı olabiliyor gülüm şüphen varsa test yaptır için rahatlasın 
0 oy
tarafından
5 gün dediğin gibi griptim hatta iki kere sağlık ocağına gittim bana gripsin burnun akıyor dedi inanmadı 5 günün akşamı koku tamamen gitti mesela ben de tamamen gitti ama arkadaşlarım da geçirdi bazıları belli kokuları alabiliyordu
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Benim kardeşim şuan korona 3 gün sonra falan gitti koku tat hiç alamio koku ve tat
0 oy
(481 puan) tarafından
Eşimle biz geçirdik bende koku kaybı olmadı eşimde oldu ama bir kaç gün sonra gitmişti tat koku
0 oy
tarafından
Ağır kokulari duyuyorsun canim ama yemek gibiler zor oluyor :) oda gidicek 1 2 güne kala geçirdim ya zor valla
0 oy
(3,507 puan) tarafından
Covidin en belirgin özelliği kas ağrısı cok rahatsızlık veren derecede kas ağrın olursa suphelenebilirsin
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Bende tat kaybı vardinkoku alabiliyordum az da olsa tat sıfırd ve çok kotu geçti Rabbim kimseye vermesin berbattı :-(

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 122 göst.
26 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nursenaberkan (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 106 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
7 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Duruu12 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 156 göst.
14 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aa464646 (50 puan) tarafından soruldu

382,957 soru

11,463,286 cevap

35,056 kullanıcı

...