0 oy
148 göst.
Aile kategorisinde (659 puan) tarafından
Üşüttük galiba 2gündür öksürük var ama bugün daha çok öksürüyor bogazı balgam dolu hırıltısı var nefes alıp verirkende hırıltı ses var. Öksürmekten uyuyamıyor. Hastaneye götürelim dedim eşime belki evde atlatırız ilaca yüklenmeyelim diyor antibiyotige çok karşı. Ne yapabilirimki evde nasıl atlatırız o öksürdükçe kahroluyorum. Akıl fikir verin

14 Cevaplar

0 oy
(119,461 puan) tarafından
balgam cigerlere atmadan gotur hastaneye
(659 puan) tarafından
Bende bundan korkuyorum
(334 puan) tarafından
Benimde oğlum 13 aylık bizde üşüttük hemen hastaneye gittik 5 günlük antibiyotik tedavisi başladık çok şukurbaya iyi
Sen götür bence canım orda havada verir baya iyi gelir  geçmiş olsun
-Reklam-
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Balgamlı diyorsun cnm hastaneye götür sen 
(659 puan) tarafından
Aynen boğazı dolu hırlaması var
(1,243 puan) tarafından
Hastaneye gidin cnm sen
(659 puan) tarafından
Götürücem şimdi
0 oy
tarafından
Aşkım badem yağı bire bir vallahi hemenbgceirdi tatlı badem yağı al ver sabah akşam çay kasigi
(659 puan) tarafından
Öylemi dersin
tarafından
Evet aşkım benimde onnuc aylık bir eczacı önermiş abla ma bana verdi sabah bişi kalmadı tesadüfmu bilemem ama şansını dene
tarafından
Balgam sökücü çocuğun  boğazıni mahveder öksürmek ten
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım bak bizim öksürüğumuz yoktu o balgam ve hiriltiyi 1ay ilaç ve hava kullanarak anca atlattık. 

Bı hafta ilaca ara vermiştik hırıltı var sadece diye çocuk resmen tikanti ihmal etmeyin sakin.
(659 puan) tarafından
Adam hafife alıyor yok diyor ama şimdı götürücem acile
(1,363 puan) tarafından
Canım acillerde çocuk doktoru yoktur. Doğru dürüst çocuk doktoruns götür. Acil pek bişey yapmaz
0 oy
(698 puan) tarafından
Daha oksurmuyoken ates yapmisken gttim basladm ilaca o halde oksuruge döndürdü oda bronslara yaklasmis iki haftadır  çekiyoruz salgin var ve zor geciyor bence götürün ben igne olmadan atlatmak icin uc ilac birden kullaniyorun yoksa hava ve yatis dedi igneye baslariz dedi 
(659 puan) tarafından
Ilk gün hafif ateşlendi benim ***** kafam banyo yaptırıp yatırdım o gün kombinin suyu bitmiş kalorifer kapanmış ev buz gibi olmuş ve şimdi öksürük. Bende götürücem şimdi ya dayanamıyorum öksürmesine of
(698 puan) tarafından
Cok üşütmüş belli hemen baktir canim evde geccek bisi degil
0 oy
(3,915 puan) tarafından
Bizimde öyleydi.  Gittikce arttı ilaç vermeden gecireyim dedim  yok. Hava makinesiyle ventosal vermeye basladim 1 de macron diye antibiyotik  . Cok şükür  cook azaldı. Takviye olarak da kozalak pekmezi veriyorum 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Sarımsak ve yagi denedin mi 
0 oy
(802 puan) tarafından
Keçiboynuzu özü ve çörek otu yağı karıştırıp ver hemen atar bütün balgamı oğlum öyle olunca veriyim iki güne bişey kalmiyor
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Muhakkak gotur ilerlemeden benim oglum da 13 bucuk aylik aynen oyleydi salya sümük gözler sulaniyordu balgamli oksuruk hırıltı vardı  alt solunum yolu enfeksiyonu olmuş antbyotik burun spreyi soğuk algınlığı ilacı ve asist balgam sokturucu yazdi ben bide ayak altlarına her gece sarımsak zeytinaygi kuru sürdüm o da ise yaradı balgamın çoğunu kusarak attı asist sayesinde birde sürekli çektirdim burnunu
0 oy
tarafından
Olur mu öyle şey. Mutlaka doktor şart. O balgam ciğere bir inerse bu sefer hastanede yatar kalkarsınz Allah korusun. Benim kızım 12 aylık normal nefes alırken bile hırıltı çıkıyordu doktor agumentin yazdı iki güne iyileşti. Daha mudehale etmezseniz ateşe enfeksiyona cevirir
0 oy
tarafından
Oğlumda oldu geçen aynısı, önce doktora götürüp ciğerlerine inip inmediğini kontrol ettirdim. Sonra da sarımsak ve zeytinyağı yaptım, antibiyotiğin geçirmediği öksürüğü, balgamı şükürler olsun 2 güne bıçak gibi kesti. Sende önce bir doktorda kontrol ettirip sonra onu dene canım 
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Vallaha canım antibiyotik kullanmadan geçmiyor. Bence iyice ilerlemeden Dr a götür
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Antibiyotiğe ragmen geçmedi oğlumun evde bişey yapamazsın buna canım bronşite çevirir
0 oy
tarafından
Canım direk hastaneye götür benim oğlum 3 aylık aynı böyle evde başladı küçük çocuk götürmeyelim dedik ciğere attı balgam 1 hafta hastanede yattık bronşitten zatüreye çevirdi hastaneden çıktık şuan evde tedavisi devam ediyor hava makinesine kadar aldık balgam çok kötü bide salgın var bu ara 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 53 göst.
21 Şubat 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,429 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 112 göst.
17 Ocak 2022 Aile kategorisinde Minnosuuum (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.
6 Haziran 2021 Aile kategorisinde diclehayros (1,287 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.