+1 oy
675 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Kizlar merhaba gorumcesinden ben gibi şikayetçi var mı acaba ☺️ benim bı kız bı oğlum var gorumcemin çocuğu çok geç oldu benimkilerle arasında 3 4 yaş var. 7 yıllık evliliğimde hiç kavga gürültü tartışmamız olmadı ama şu çocuk meseleleri yüzünden artık sabrım tükenmeye başladı. Kayınvalidem gorumcemden dönüşte bize uğramış gelirken çocuklara ıvır zivir almış görümcem birşey sormak için görüntülü aradı cocuklari biseyler yerken görünce benim çocuğuma eli boş gel onlara sürekli taşı diye kayinvalideme söylendi. İki tane çocuk büyüttüm gittiğim her evde çocuklarımın arkasindan gezdim kimsenin evine zarrar verdirmedim. 16 haftalık hamileyim goruumcem her geldiginde çocuğunu salıp nappiyor diye bile bakmıyor bende ilgilenmiyorum hem 2 çocuğum var hem hamileyim hem senin çocuğunun arkasından mi gezicem sürekli. Gittiklerinde 1 hafta temizlik yapmak zorunda kalıyorum duvarlardan mandalina parkelerden kalem izi kapıların arkasından pis bezler topluyorum her seferinde. Çocuklarımı ısırıp duruyor kızımın karnını isirdiginda en son kızımda onu ittirmis görümcem eşimi arayıp götür bizi evimize cocuklarin çocuğuma zarar veriyo anlasamiyolar dedi şok oldum artık iyice dayanılmaz hale gelmeye başladı bende artık görümcem buraya geldiği zaman anneme gidiyorum karşılaşmamak için yoksa 7 yıllık bı patlama yasanicak gibi duruyor 

16 Cevaplar

+7 oy
(6,364 puan) tarafından
Madem o hemen tepki veriyo sende vericeksin dinsizin hakkından imansız gelirmis
(416 puan) tarafından
Katılıyorum bencede sustukça ezerler seni
(1,243 puan) tarafından
Hemen bı artı veriyim onunki çocukta seninki ne
(42 puan) tarafından
Şu ağzımı bi açarsam kapatamam diye korkuyorum işte yoksa başa cikamazlar benle de kendi evimin huzurunu onun gorgusuzlugu yüzünden bozmak istemiyorum işte
(1,243 puan) tarafından
Brawoooo kuzu bu konuda da sen haklısın ama gorumcen fena
(42 puan) tarafından
Sinsii fenalardan valla işte dayanamadım burda doktum içime kimi kime gidip ne anlatican herkes aynı çevrende aslında
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gelmesin  o zaman canım otursun evinde halla halla
(42 puan) tarafından
Hep öyle diyo gidicem gelmicem bidaha durmuyo çocuğum diyo iki hafta sonra dayanamıyo yine burda :-):-)
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Görümcen sende mi kalıyor gelince anlamadım? Koy sen de mesafeni mecbur musuj görümceni çekmeye?Bir de hamilesin bulursun bahane evinde oturursun tek böyle ortalığı karıştıran akrabaları hiç sevmiyorum hem evine geliyor hem laf ediyor terbiyesiz 
(42 puan) tarafından
Annesi çalışıyor diye hafta içi geldiğinde genelde bizde kaliyor hafatasonu annesine geçiyor dedim zaten kimse gelip gitmesin bı yere cagirmasin diye 3. Çocuğu yaptım diye anlamıştır insallah
(1,020 puan) tarafından
Bu sefer de bizi istemiyor diycekler laf vermeyin şunların ağzına
(42 puan) tarafından
Aman her geldiğinde biseylere triplenip gelmicem bı daha cocuk durmuyo diyo 2 hafta sonra yine evde misin diye ariyo pek anlicagini sanmıyorum böyle surup gider  işte iç döktüm biraz burda patlicaktim yoksa çevreye anlatsan kimsenin ağzı torba değil kendi anneme anlatsam ne ezdiriyon kendini diyip beni döver hahaha işte burda dertlestim azcik
0 oy
tarafından
Çocuk bu ya dağıtır eder den doğrusunu ediyorsun ama her insan neryee misafirliğe gidiyorsa çocuğuna sahip çıksın.
(42 puan) tarafından
Çocuk çocuktur ama yetiştiren de hata ben çok merak ediyorum kendi evinde duvara mandalinea surduyor mu acaba tabi benim ev yol geçen hanı nasıl olsa iki çocuk psiletiyorbenimkide pisletse cok gözükmez  psikolojisi var herlade anlamadım
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Yeminle birebir aynı şeyleri yaşıyoruz. Ayni dertler bendede var gorumcem bana gelince yerinden kalkmaz cocuklar evin icine sicar gider bide kızıma surekli vuruyor zarar veriyor cocuklari sinir oluyrm 
(42 puan) tarafından
Benimkiler dayak ycek çocuk değil aslında büyüklerde ama kiyamiyorlar  ve ben öyle arsız çocuk yetistirmedim vurmayı kırmayı küfür etmeyi bilmezler çok şükür. Bende gidiyorum iki çocukla gorumceme ama gözüm  ayrilmaz cocukslrimin üzerinden geçen kızım tuvaletini kaçırdı uyurken koltuğa ertesi gün yikattirdim koltuguunu malmışım ama şimdi olsa çocuk o yapar öyle seyyler kusura bakma der çıkarım ama insanlık yaramıyor
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Mesafeni koy benimde 2 görümcem var büyük gorumcem cok rahat ama kurallarim var eline verip salamaz evimde basinda dedim ben evlendimde onun 2 tane cocugu vardi evinde eline hersey verir 1 kere kahvaltiya aldim gorumcemj esimde vardi esim bile mudale etti abla baksana cocuklara doktuler dedi oda son oldu cagirmadim gelmedide 1 .5 yil kaldim  onlarin orda snr evimi ist taşıdık esimin isi geregi rahatim ist gelselerde evimin müsait değil diyo esim otelde kalirlar 3 5 gun giderler 
(42 puan) tarafından
Ahh keşke benim eşimde öyle olsa gorumcem geldimi enişte falan baya kalırlar bizde kayınvalidem çalıştığı için pek kabul etmez geçen dedim kimse gelmesin gitmesin beni cagirmasin diye 3. Çocuğu yaptım dedim inşallah anlamıştır :-D:-D
0 oy
tarafından
Mesafeli görüş en mantıklısı o 
(42 puan) tarafından
Mesafemiz çok o bı ilçede ben ayrı ilcedeyim 45 dk yol var ama sürekli buraya gelmeye bahanesi var artık o geldikçe bende anneme kaçıyorum kalmaya
0 oy
tarafından
E sende o zaman vereydinya cevabını hayırdır seninki böyle yaparken iyi de benimki itince mi kötü oldu diye. Ay valla bi tuhafsiniz ha
(42 puan) tarafından
Benim çocuklarımın olduğu yere girmesin dedim odanın kapısını kapattım anlamissa ne ala durmadı gitti zaten
tarafından
İyi demişsin valla
0 oy
(4,661 puan) tarafından
O konuşuyor sen neden susuyorsun canım susma.
(42 puan) tarafından
Direkt bana bişey söylese veririm cevabını da bana gık cikmiyo biliyo karşılığını vercegimi eşimle kayinvalideme naz yapiyo cakaaall
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Gelmesin o zaman en güzeli. Kimsenin kimseye diyeceği olmaz. Anladığım kadarıyla da bi çekememezlik var gorumcende
(42 puan) tarafından
Annesi çocuğu yuzunden pek istemiyo yani evinde rahat ettirmişti pek  bana geliyo gelme de diyemiyorum ama artık bende başladı çekememezlik hahahah çekemiyorum onu da çocuğunu da artık sanırım hamilelikte etki etti biraz
0 oy
tarafından
Emin ol benim görümcemi görse seninkini başında taşırdın

Kına günüm de benimle ve eşimle kavga etti

Düğünümden teyzemi kovmaya kalktı birbirimize girdik 

Hamile kalmiyorum bebek istemiyoruz diye bana kısır lafını çıkarttı 

Oğluna telefon numaramdan aradım sapıklık yaptırdı

Ve daha fazlasi sende tepkini koy canım
(42 puan) tarafından
Benim ki de sessiz sinsilerden. Kına geceme gelmedi düğünüme paspal paspal geldi gören dilenci sanirdi. Duggunumden 6 ay ince eşiyle işten çıktılar kayinvalideme yerleştiler. Duggunumden bir gün sonra eşimi aradı takıları geri istedi anası kocası bı güzel yediler. Evimi taşıdım yemek odami goturemedim ver bana büyük eve çıkınca veririm çöpe gitmesin dedi büyük eve geçtim istedim mobilyami veremem ben ne kullanacam dedi hahaha ay işte cahilmisim çok şimdi düşününce aklıma geldikçe  karnıma sancilar giriyo:-D:-D
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Kız sen niye susuyo kaçıyon söyle çat çat zaten herkesi ısırıyormuş sende onu parçala 
(3,148 puan) tarafından
Ay yanlışlıkla uyarı verdim kuşum :)
Ya tabiki çocuğun suçu yok ne öğretilirse onu yapıyor ama sende altta kalma eşinin ailesi ise ailesi haddini bilsin kuzum sürekli çocuklarına sana laf edip durmasın bir o doğurmadı seninkiler de can
(42 puan) tarafından
Onun ki küçük benimkilsr büyük diye laf ediyor onun kinin aklı ermiyoms küfür ederken çok güzel aklı eriyor eşimi arayıp srfsz dayı diyo bizim mal da gülüyor geçen kızdım gülüp o çocuğa güzel bı şey yaptığını dusunduruyosunuz bari sen yapma diyorum çocuk o küçük diyolar. Neysee bı ccocuk daha doguruyorum şeytan diyor aynısını sende yaptir onun evine gidince küçük o de gec bakalım nas hissedicek napicak diyorum ama bakalım sabrım sinaniyor
(3,148 puan) tarafından
Çocuk o küçük olur mu hiç ne ekersen biçersin yarın öbür gün aklı erdiğinde de söyler benim kızım 13 aylık her şeyi olması gerektiği gibi yapıyorum çok güzel anlıyorda uzun süre olmayınca şımartılıyor bence
(42 puan) tarafından
Kendi de şımarık biraz çocuğunda kendi gibi büyütüyor ama ben kırmadım aynı şeyleri başkasının evinde de yaparsa bir gün birinden laf yer utanır inşallah diye düşünüyorum
(3,148 puan) tarafından
Öyle tabi canım bende öyleyim valla olması gereken de bu
0 oy
(2,226 puan) tarafından
geldiği zaman söyle çocuğua bak hamileyim toparlamak zor oluyor diye söyle canım 

bende hiç sevmiyorum böyle şeyleri ya çocuk tamam yapar da anne takip etsin engel olsun yani 
(42 puan) tarafından
Çocuğa ettiğim bir laf yok ki bir anne baba cocugunu nasıl yetistirirse çocuk öyle davranır ama sustukça sanki tepeme binmeye başladı düşündükçe sinir basıyor artık
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım belliki görümcenin psikolojik sorunları var ya da senden nefret ediyor bu kadar düşüncesiz kıskanç ve kaba davranabildiğine göre. Ama şu konu da yadırgadım söylediğini çocuktur bu dağıtabilir etrafı boyayabilir duvarları. Bunu yapmayan çocuk mu var Allah aşkına. 
(42 puan) tarafından
Benim çocuğa söylediğim bir şey yok ki tabi kide yapabilir önemli olan çocuğun kendine zarar vermemesi kirletip dağıtır  ama herkes çocuğunun pisliğini temizlemeli diye düşünüyorum şahsen ben gittiğim hiç bı evden süpürge açmadan çocuğunun dağıttığını toplamadan çocuğumun kirli bezini poşete koyup çöpe atmadan çıkmam. Kimsenin hizmetçisi değilim herkes sahip çıksın çocuğuna
(3,162 puan) tarafından
Ben de öyleyim canım haklısın. Ben çocuklara laf söylüyorsun sandım. Tabiki sana yük etmemeli.
(42 puan) tarafından
Adı ustende kuzum çocuk bu iki üç sene sonra istesekte yapmicak bunları ama anne baba egitimi çok önemli diye düşünüyorum. Anneanne babaanne belki bir şekilde idare eder ama ben o kadar yapılan şeyden sonra kaldıramıyorum simarikligini gorumcemin belki bana da çok batıyor olabilir bilmiyorum
(3,162 puan) tarafından
Sorunlu biri çok belli canım. Çok takma sen onu.  Ben de görümceyim benim görümcem yok ama. Ben asla bu tarz şeyler yapmam geline. Gelin bana laf söylemiştir ben asla
(42 puan) tarafından
İnan tanıştığım günden bu güne o kadar çok kuruntu yaptı ki hep dedim ki elti yok bişey yok bı gorumcen var geçim olsun idare et dedim kendime ama iş çocuklara fesatlanmaya gelince çok üzüldüm gerçekten bende görümce olucam ileride inşallah ama kendi gorumcemi örnek alıp onun gibi olmucam kardeşim canı canımdan daha can olur diye düşünüyorum yapamam heralde
0 oy
tarafından
8 görümcem var sadece bir tanesi seninki gibi
(42 puan) tarafından
İşte o bi tane kalan 7 ye bin basıyor cinnet geliyorrrrrrr bazen
tarafından
Valla hiç takmiyorum gelirse meraba meraba ötesi yok bende söylediği herseyin cevabını da alıyor
(42 puan) tarafından
Öyle yapmak lazım sustuk diye enayi sandı biraz galiba
0 oy
(13,717 puan) tarafından
Vay vay vay..

Ulan abimin çocuğuna dünyayı sersem az,halası kurban olsun

Annem  bdnimkilere kılık kıyafet oyuncak alınca 3 4 tanesini ayırıp yeğenime götürüyorum bn aynilarindan ona. Almasına rağmen.

Yeğen nedir yeğen cigerdir.

Ne demek bana gelirken elin boş gel onlara taşı demek.

Vay anam vay..
(42 puan) tarafından
Benim duycagimi bile bile söyledi bunu ve kayınvalidem benim iki doğumunda da bana 50lira bile takmadı refakatçi olup yanımda kalmadı lohusayken bakmadı Kızına koltuk takımı aldı doğum hediyesi bebeğine çeyiz düzdü 3 gün hasttanede 1 hafta evinde baktı sesim çıkmadı ama çıkarmak gerekiyormuş bir cips gofret basimiza kakildi
(13,717 puan) tarafından
Ay çok ayıp etmiş gerc ekten
(42 puan) tarafından
Bende görümce olucam inşallah ileride kendi gorumcemi örnek alıp yaptıklarını yapmamak için elimden geleni yapicam :-):-)
(13,717 puan) tarafından
Kız yok yapmazsın,yengeme canımı veririm haaa başımın tacıdır ne demek gorumcelik yapmak vallahi evine gidince sil şupur tuvalet bulaşık ne varsa yaparım nedir  çocukları ortalığa salmak.
 Allah'a kurban olaym Allah kotuyle karsilastiemasin
(42 puan) tarafından
Kardeşlerimi annem calisirken evlenene kadar ben büyüttüm onlar benim ilk evlatlarim derim her zaman büyüğünun 2 yıldır ciddi bı ilişkisi var aileden ilk benimle tanıştırdı evli degiller ama kız kardeşim yoktu kız kardeş gibi olduk şimdiden onlar mutlu oldukca ben daha çok olurum hele bide ilerde çocukları olursa canımdan daha can olurlar diye düşünüyorum Allah herkese kalp guzlligi versin ama bizim gibilerinde kıymeti bilinir mi bilemiyorumm iste

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 316 göst.
17 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 309 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 285 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 278 göst.