0 oy
575 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından
Kızlar allah izin verirse üzerime kredi çekmeyi düşünüyorum ve araba alacağım.  Eşimin kayinim tarafin-dan icralık borcu var eşimin üzerine yapmak istemiyorum kendi üzerime yapsam eşimin icrası beni de kapsar öyle değil ki ya kızkardeşimin üzerine yapım diyorum ondan başka kimseye guvenemem eşimde kendi kardeşini söyledi ben kimsenin üzerine yapmam dedim kardeşimin üzerine yapacam dedim sizce napmam lazım kararsız kaldım bana fikir verirmisiniz? Eşimde diyor cektigin krediyle benim borcu kapatak benim üzerime yap yada kendinin üzerine yap o zaman dedi b3nde ben kimsenin borcunu ödeyemem kardeşine söyle ödesin borcunu dedim ödemez dedi...

22 Cevaplar

+2 oy
(1,060 puan) tarafından
Kesinlikle eşin veya onun tarafından birinin üstüne yapma. Eşin bunu nasıl karşılar bilmiyorum ama ben olsam konuşup kızkardeşimin üstüne yaparım. 
(337 puan) tarafından
Konuştum karşı çıkmadı ama para gelince fikri değişirmi bilmiyorum canım. Arada diyor borcu öde bizim üzerimize yap diye benum yada senin diyo ben niye kaynimin borcunu odeyecem 30 40 bin lira enayimiyim onun yerine evlatlarima biseler yaparım  kardeşimin üzerine yapım demi en mantıklısı o
(1,060 puan) tarafından
Kabul ettiyse birdaha açma konuyu.Aldığın zaman direk kardeşinin üstüne yap. Az paramı niye ödeyesin ki borcunu.
(337 puan) tarafından
Aynen öyle canım zaten karisamaz kendi üzerime kredi cekecem ben yani parati ben alıp ben odeyecem
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Eşinin icra borcu nedeniyle senin üstündeki araca bişey olmaz merak etme. Onu kim söyledi
(2,197 puan) tarafından
Helenaaa senin icra memuru oldugunu simdi ogrendim ben seni ev hanimi saniyodum :)) Bir tanidigimin 13 yil onceki kredisi yeni ortaya cikmis kabul etmeleri icin avukatlar ariyor surekli haciz islemi baslatiriz diye esyalarini haciz edebilirler mi yada cezaewi falan olur mu ki  odemezse
(48,660 puan) tarafından
Helena ya yaz demiştim bak o yazmis. esin borcu sana odetmeye calisiyo kanma sakin kardesinin üzerine yap
tarafından
O önceki kredi buyum ihtimalle varlık sirketine devrolan kredidir. Eğer öyle bir borcu varsa anlaşıp indirip yaptırarak ödesin. Ki vardır. Borcu yoksa avukat boş yere aramaz. Evde ne var bilemem. Gelirse bişey yapabilir. Ama taahhüt imzalamadigi sürece hapis cezası olmaz :)
(2,197 puan) tarafından
Evet faizle 40 bin olmus ana parayi öde kapatalim diyorlarmis. Cok  Sagol kuzum❤❤❤❤
tarafından
Eşinin üzerine annesinden mi kaldı. Alakası ne çözemedim. Onu ilgilendirmiyor ki :)
0 oy
(48,660 puan) tarafından
oh ne ala kaynin borc yapsin sen cek kredi ode kayninin esi ceksin kredi odesin kendi uzerine al yada kardesinin
(337 puan) tarafından
Araştırım bi olmadi kardeşimin üzerine yaparim
(48,660 puan) tarafından
esinde nne kurnaz başkasının borcunu sana odetecek abisi odemiyor mu
(337 puan) tarafından
Ödeyemem diyor canım ödemiyor kaç sene olmis yeni evlendiklerinde almış 10 sene önce ki borç hala esimi arıyorlar
(48,660 puan) tarafından
ne yuzsuz insanlar ya
(337 puan) tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
tarafından
Oldu başka yaa bu ne borcunu sen mi ödeyeceksin kız ödeme al arabayı üstüne 
(337 puan) tarafından
Ödemem canım od3sin kardeşide ödemem diyor ben enayimiyim kendi üzerime yapsam eşimin icrası el koymaz demo arabaya
tarafından
Canım bence bir şey olmaz bak bizimki de benim adıma eşimin biraz borcu vardı diye ama kapattık biz o borçları yine de simdi yine benim adıma duruyor
(337 puan) tarafından
Bunu duyduğuma sevindim canım ya
0 oy
tarafından
Kaybın neden ödeniyor borcunu ne insanlar var yaa kardeşinin üzerine al bence 
(337 puan) tarafından
Bencede canım en mantıklısı o değil mi yani
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Eşinin icralik borcundan dolayi senin üzerinde ki mala birşey yapamazlar diye biliyorum kız kardeşine nasıl guveneceksin peki bak eşinin kardeşi kazık atmış kendi kardeşine ya senin kız  kardeşinde aynısını sana yaparsa ne olacak
(337 puan) tarafından
Canım eminim yapmaz çok yardımı desteği oldu kardeşimin hala da oul3 allah var ceyizimi o dizdi hala pazarıma gider harclik verir yiyenlerine bana öyle b8r insan kardeşim parayı sevmez
(1,713 puan) tarafından
Sen bilirsin canım ama dediğim gibi eşinin icralik olmasiyla senin üzerinde ki mallara el koyamazlar
(337 puan) tarafından
O zaman kendi üzerime yapım canım
(1,713 puan) tarafından
Sen yine de iyice  bi araştır canim ona Gore yaparsın
(337 puan) tarafından
Aynen canım tsk edrim
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Eğer borç kaynının eşinde kefilse seni etkilemez diye biliyorum ama sen yinede garantiye al kardeşinin üzerine yap sakın eşini dinleme 
(337 puan) tarafından
Borç kayinimin ama eşim kefil değil zamanında beyaz eşya almış onlara öderim sen al demiş eşimin üzerine kaldı odememis
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Sana diyecegine kardesine desin borcu ode araba alacagiz alamiyoruz diye vallaha ne guzel hayat bende olsam bacimin uzerine yaparim
(337 puan) tarafından
Ay allahbkorusun ben orasını hiç düşünmemiştim
(1,763 puan) tarafından
Sen annenin uzerine sartli satis ver cnm bende oyle dysundum belki enisteniz kotu cikacaj bacina sattiracak filan annenin uzerinde olsun en temizi
(7,791 puan) tarafından
E yani ölüm düşünürsen her yönden düşün kuzum. Sattırma kısmını kardesi karsi çıkabikir yada boyle durum var ustune al geri diyebilir ama ölüm vs olayi bambaska ... Ecel de ne zmn kime gekir bilinmez
(337 puan) tarafından
Haklisin canım mantıklı söylediğin annemin üzerine yaparsam alalh korusun annem vefat ettiğinde benim üzerime geçer direk yine aynı sorunları yasamammi
(1,763 puan) tarafından
Bacim sartli satis yapacaksin iste o zmn kardeslerin hak talep edemez
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Ben olsam eşim ve ailesi üzerine kimseye yapmam bu durumda. İcralık durumları varmış sonuçta. O kadar kredi ödeyeceksin icraya gitsin yazık günah. En güvendiğim kardesinmis e onun üzerine yap en mantıklısı. Biz araba aldık kendi üzerime yaptım ben. Kayınvalidem de icralik kayinvalideme guvenip eşimin üzerine yapamadım
(337 puan) tarafından
En güzelini yapmissin canım bende kardeşime yapim
0 oy
tarafından
Borcunu ödemeyen adam arabana da el koyar sakın üstüne yapma eşinin ya da eşinin kardeşinin 
(337 puan) tarafından
Tamam canım kardeşimin üzerine yapım
tarafından
Aynen canım
0 oy
(1,030 puan) tarafından

Valla kötü yönlendirmek gibi olmasın bacım:D şu saatten sonra tapulu ne alınırsa alınsın benim üstüme olsun isterim eşimin evi arabası vardı birlikte yazlık aldık şimdi yazlığı sattirip Çorum'dan ev kendime de araba istiyorum tamam dedi sende kendi üzerine yaptır yada kendi tarafından birinin üzerine sana ne mantıklı geliyorsa onu seç 

(337 puan) tarafından
Kardeşimin üzerine yaptırım diyorum canım
(1,030 puan) tarafından
Yaptır canım güveniyorsan en iyisi
0 oy
tarafından
Araba kredisi çekersen eğer araba senin üzerine olur zaten 
(337 puan) tarafından
Yok canım normal kredi çekip ben araba alacam
0 oy
(13,693 puan) tarafından
Nooo üstüme kredi çekip yapmam onun üstüne valla ben biraz farklı düşünüyorm evet esimdir çocuklarımın babasıdır çok da iyidir ama insanoğlu nankordur
(337 puan) tarafından
Haklisin canım aynen öyle bizim evliliğimiz sürekli sallantıdaydı yeni düzeldik enazindan kardeşimin üzerne olursa boşanma durumunda birşey hak edemez
(13,693 puan) tarafından
Kabul eder mi sence
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Esin saf mi ***** mi niye onun borcunu odicen yada bi kardesi borc yapmis otekine niye araba alip ustune yapcan? Kardesin gercekten iyise onun ustune yap esine de de borcu odesin kaynin bi an once
(337 puan) tarafından
Ödemiyor canım kardeşim en sağlamı onun üzerine yaptırım diyorum
(7,791 puan) tarafından
Mantıklı bncede öyle yap madem
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Canım sen kendi üstüne al arabayı eşinin hacizlik durumu seni etkilemez çünkü senin malın benim eşiminde borcu vardı haciz gelecekti arabamızı el koyacaklar eşim hemen benim üstüme aldı arabayı 
(337 puan) tarafından
Bit araştırım olmazda öyle yapacam sıkıntı olursa da kardeşimin üzerine yapım diyorum
(3,167 puan) tarafından
Burda bir arkadaş haciz memuru onunla konuş cnm nicki Helena o sana yardımcı olur baktın kafana yatmadı kardeşinin üstüne yap dediğin gibi
(337 puan) tarafından
Tamam canım tsk ederim
(3,167 puan) tarafından
Nedemek rica edrim şimdiden hayırlı olsun cnm güle güle günlerde kullan arabanı inşallah
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Bacı ben sana diyeyim kredi falan sakın çekme arabayıda alma sanki bu durumda ençok senin başın ağrıyacak
(337 puan) tarafından
Kız ben kendim için istiyorum bebek var araba şart sürekli taksiye bin bir ton para kızım sürekli hastalanıyor o yüzden çok istiyorum kapının önünde bulunsun diye
(5,220 puan) tarafından
Haklısın da eşin başka film çevirme peşinde
(337 puan) tarafından
Aynen canım bende giciklandim
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Kendi kardesinin üzerine yap kaynin gun gelir seni tanimaz söz sahibi olamazsn.
(337 puan) tarafından
En mantıklısı bana da 8yle geliyor canım kardeşime yapmak
0 oy
(366 puan) tarafından
Millet ne akıllı yaa valla kurnaz mübarek sakın yapma canım en iyisi kardeşinin üzerine yapmak 
(337 puan) tarafından
Aynen canım en mantıklısı o
0 oy
(10,339 puan) tarafından
Ben mal mülk alım satım işine karışmıyorum eşimin üzerine olurdu fakat sende icra durumu var o farklı 
(337 puan) tarafından
Kardeşim en mantıklısı csnim
0 oy
(8,971 puan) tarafından
Araştır bisey olmazsa kendi üstüne yap 
(337 puan) tarafından
Tamam canım öğle yapım

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 216 göst.
29 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy