0 oy
509 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,873 puan) tarafından

Selamün aleyküm hanımlar  post açmıştım kalbimde 3.5 kilo sıvı toplanmıştı 4gun yoğun bakımında kaldım sonuclarim çıktı kalbimdeki sivı tamamen arınmış  fakat kalbimde 3 santim büyüklüğünde delik olduğunu söylediler büyük ihtimal anneden doğma oldugunu ve baya büyük olduğunu söylediler  beni başka bir doktara yönlendirdi o daha iyi bilir diye  kalbinde delik olan var mı bana anlatın çok korkuyorum salı günü randevum var  nolur dua edin çok kötü birşey olmasın:'(

27 Cevaplar

0 oy
(386 puan) tarafından
Santim olmaz kuzum ml olur 2.5 oglumda vardi dokdor genetik dedi 6 ayda kapanda korulacaq bi sey deyil dedi 
(2,873 puan) tarafından
Cnm  elimde rapor var cm yazıyor doktorda öyle dedi bende anlamadım gitti yarın beni sevk ettiği doktora randevumw var bakalım ne olacak çok korkuyorum ama güçlü olmak zorundayım
(386 puan) tarafından
InsAllah iyi olursun kuzum korukma
-Reklam-
0 oy
(1,244 puan) tarafından

3 milimetre yani 0.30cm olmasın acaba. 3cm biraz büyükmus. Rabbim Şifa versin inşallah.  Rabbim size varaa  evladıniza Sağlıklı mutlu vee uzun ömürler nasip etsin inşallah :)

(2,873 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun elimde rapor var üzerinde cm yazıyor doktorda öyle dedi yanlış değilsem yarın randevum  var  hersey belli  olacak  dualarınızı eksik  etmeyin  :((
0 oy
tarafından
Teyzemin oğlunda vardi doğuştan .  tedavi gördü delik kapandı şükür.  Bir kızla hastanede aynı doktoru beklerken sohbet etmiştik.  Oda delikti bu doktor ameliyat etti beni kapatmışlar birseyle mi dedi tam hatırlamıyorum ne dediğini . Allah şifa versin sana da. Carpinti yapıyormuş sende okursa evham yapma. Nasol tedavi edeceklerini sana söylemiş olmaları gerek
(2,873 puan) tarafından
Allah razı olsun  evet sancı  ve ara ara çarpıntı  yapıyor  yarın  randevum var hersey belli olacak dualarınızı  eksik etmeyin 3 aylık  bebem var:((
0 oy
(672 puan) tarafından
Cnm 3.5 cm çok büyük ml olabilir mi. 3.5 cnm le sürekli morarip düşü pbayilman gerekir. Ve acil ameliyat olman gerekecektir. Bide tabi kalpteki yeri önemli. Asd mi vsd mi. Doktorlar ne dedi.
(2,873 puan) tarafından
Doktor öyle dedi  rapor var elimde ml yazmıyor  cm yazıyor  bende anlamadım  nasıl olur ki yarım  randevum var hersey  belli  olacak  dualarınızı eksik etmeyin:((
(672 puan) tarafından
Cnm benim hiç korkma bende doğumdan kalbi delik olarak 36 yaşına kadar geldim sonrasında bı ameliyat olmak zorunda kladim. Sadece deliğin büyüklüğü şaşırttı. Demekki cokk tehlikeli bir yerde değil ki seni etkilemedi.
0 oy
(675 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım 
(2,873 puan) tarafından
Allah  razı olsun  canm
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbim acil şifalar versin biran önce sağlığa kavuş inşallah 
(2,873 puan) tarafından
Âmin  Allah razı olsun  cnm
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Kalbimde delik oldugu 27 yasında farkedildi benim. Ailem hep panik atak diyordu. En son 3 kez kalp spazmı geçirince anladım evet panik atağım da vardı ama delik de varmış her bebekte olurmuş çoğunluk kapanırmış düzenli kontrole gitmediğin zaman bebekken bunlar bilinmezmiş yani arada kapanmayanlar. Benimki için doktor herhangi bir cerrahi müdahale uygun görmedi. Yani gereksiz dedi. Ama sinir stres den ani heyecan korkudan uzak dur yogun efor sarfedecek işler yapma dedi. 2 sene belok zok diye bir ilaç kullandım. Ömür boyu dedi ama aşırı kilo yaptı. Aşırı kilo zaten kalbi yoran bir durum oldugu için ilacı bıraktım. İlacı içince kalbım yumuşacık oluyordu. Normalde 80 90 arası olması gereken nazım 150 lere cıkıyordu. Yani çarpıntı oluyordu. İlaçtan sora azaldı bu durum ama arada yine oluyor. Kalp için perhiz yapman gerek. Doktor ne uygun buluyorsa dinle. Çocukluk cagında olunca kapanmayan delikler göğüs kafesini kesmeden koltuk altından yada bacaktan girilen aletler ile kapatılabiliyor ama yaş biraz ilerleyince malesef riske giremiyorlar. Hele genclik çağında. Kalp. Krizine dayanamaz genç bir insan. Yaşlılar daha dayanıklı oluyor bu konuda. Damarları büzüşmüş oldugu için anı krizde açılıyor ve hayat kurtarıyor. Genlerin damarları henuz öyle büzüşm3diği için gelen kanı kaldıramıyor. Doktorun dediği herşeye uy. Ama korkma da. Üzme kalbini. Tedavisi mümkün olan bir hastalık. 
(2,873 puan) tarafından
Allah razı olsun  canım içime su serptın  evet tedavisi  mümkün  bakalım yarın kontrolüm var herşey belli olacak

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 142 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 281 göst.
1 Kasım 2023 Diğer kategorisinde esengulhlc (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 327 göst.
0 oy
23 cevap 945 göst.
22 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Emine21 (1,350 puan) tarafından soruldu