0 oy
404 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Eşimle çok kötü tartıştık hep haftasonu. Ben 8 aylık hamileyim. Bir kere olsun kaynanam olsun görümcem olsun kapımi acmadilar. Bir tas çorba yemek vermediler. Benim burda kimsem yok gurbetteyim. Bir eşim var oda sabah çıkar akşam gelir.Herseyimi yapmakta zorlanır oldum dahada. Ama hlaa arayan soranim yok. Ama ben hep giderim eşim için. Yemek yapar giderim.Arar sorarım birgün olsun belki kaesilik alirimda herşey düzelir. Ama olmuyor. Kaynanam varsa yoksa kızları hergun gider yemekte yapar temizlikte. Bende artık kabuguma çekilme kararı aldım. Bebeğim oluyor onunla olgilenicem diye. Ama eşim mecbursun geliceksin sorucaksim benimle dedi. Kavga ettik. Niye bende insanım anasiz bacisizim dedim bana yazık değil mi birgün kimse gelmiyor sormuyor. Bende kendi hâlimde kalmak istiyorum artık. Ama.bana hakaret laf üstüne üstüne laf çok üzüldüm sinir krizi geçirdim. Artık dayanamıyorum.Ne yapicam bilmiyorum.

18 Cevaplar

+1 oy
(1,621 puan) tarafından
Canım benim 18 hafta bulantı çektim yapabildiğim tek şey patates purelemekti bir kere arayıp ta hamileligin nasıl gidiyor demediler isim konusundan aramızda mevzu geçti eşimin tarafı pikniğe gitti hep birlikte eşim calisiyordu aradı çocukları birakacam gittiniz mi onlarda gelsin diye de kalkipta onların ne işi var bizle dedi eşinle zitlasma böyle şeyler için bosversene kuzum ne yaparsan kendin yaparsın kimseden hayır yok ben öğrendim bunu hiçte beklemedim ben eşimle iyiyim onun başına hiç kakmadim annen söyle yaptı ablan böyle yaptı diye çünkü biliyorum onunda zoruna gidiyor doğum yaptım eniştem dayılarım aradı eşimi gözün aydın diye de gorumcem arayipta gözün aydın demedi dediğim gibi eşinle iyi ol misafir gibi git gel ailesine laf söylesen kötü de olsa koruyorlar emin ol 
(1,621 puan) tarafından
Hep mı böyleydi kuzum yoksa sonradan mı degisti
(20 puan) tarafından
Yok böyle değildi canim. Esim melek gibiydi nisanliyken ilk evlendigimizde ama sonradan olan oldi
(1,621 puan) tarafından
Kaynanan mı dolduruyo acaba erkeklerin aklı git  gelli
(20 puan) tarafından
Kayınvalidem+2 görümcem onalr evli ama sürekli lafları sözleri evin içinde herşeyde
(1,621 puan) tarafından
Allah senin yardımcın olsun canım kaynanangillere de vicdan merhamet versin senin için çok zor eminim ama sen sakinliğini koru git gel esin illaki görecek gerçeği
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mecbursun ne demek ya!!! 
0 oy
(863 puan) tarafından
Hayır hiçte mecbur değilsin hatta sana öyle yaptıkları için eşinin de araya mesafe koyması gerekiyor tavrını belli etmesi gerekiyor. 
(20 puan) tarafından
Bende onu istiyorum ama nerde. Bu zamana kadar kayınvalidem bana neler etti bir bilseniz. Aynı evde ysadik 10 ay sonunda oğlu evini ayirakkken sokaktan gelmiyor tekfonla konuşuyor sürekli diyede iftira attı kızlarıyla. Ama eşim yine beni aldı götürdü.
(863 puan) tarafından
Çok tehlikeli biri yavaş yavaş vazgeçirebilirsin eşini anca önce haftada bir sonra 2 haftada bir sonra ayda bir gidin kesinlikle esin yokken konuşma gitme üstüne iftira filan atar yine esinlede planlar yap sana uymasını sağla şuraya gidelim bunu yapalım gibi
(20 puan) tarafından
Ben eşime söz geçirmeyi beceremedim. Hep iyi oldum öyle yaşadım çünkü ama evlilik hayatında iyiliğe kötülük buldum. Şuan kimse içinde önemli değilim. Bir rabbim vae birde yavrum ve siz dinleyin başka kimsem yok
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Sakın kararından dönme o esine de haddini bildir bakma yüzüne terbiyesiz hamile kadını bu hale getirmeye nasıl vicdanı el vermiş 
(20 puan) tarafından
Hemde hafta sonu üç kere geçirdim. Umrunda olmadı. Akşam anneksne götürdu. Akşam geldi özür diledi. İsteği herzman ailesine gitmek benimle derdide bu
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Sekiz aylık hamileyken eşin sana bu zulmü yapiyorsa çık ailene ya da kadın sığınmaya müracaat et bence yarın daha beterini yapar sana kimse kimsenin cins ailesini çekmek zorunda değil 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Madem sen mecbursun onlarda mecbur yok öyle dünya! 
0 oy
tarafından

Mecbursun ne yha neyin kafasını yaşıyo senin eşin

0 oy
(1,763 puan) tarafından
Sorana sorarim arayani ararim bu kadar onlara verdigin degerin beste birini bana vermeyecektin niye evlendin de
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ya ben şunu anlamıyorum hamilesin diye kmse sna hizmet etmek zorunda değil hamile kalırken ona sordun mu ben hiç kimseden iş beklemedim kapımı camımıda sildim ki şiddetli bel ağrım vardı bir ev süpürsem belim tutulur sabaha kdr kalkamazdm kitlenirdim çok acılar çektim iki gebeliğimde böyleydi yinede kmseye el açmadım kimseden birşey beklemezsen mutlu olursun sanane ki kızına yapar yapmaz bu seni ilgilendirmez bu kdr kıskanç olmayın benm kaynanamda kötüdür iyi kaynanam olduğundan demiyorum bunları bir görümcede değilim abim yok ama nedir bu görümce kıskançlığı dur kendi ayaklarının üstünde evlenirken de gebe kalırkende kendin karar verdin herşeye kendin lades dedin gurbete giderken kaynanana mı güvendin ? Sana hakaret eden laf eden eziyet eden kocansa döneceksin baban evine öyle adamla ömür sürmek zorunda değilsin ama burada kaynananın suçuda yok
tarafından
Kız  kadın zaten ondan şikayet ci değil.onlar gelip gitmiyor ben gidip hizmet ediyorum.ama artık zoruma gidiyor bebeğim de olacak kabuğuna çekilmek istiyorum diyor.kadinin derdi onların gelmemesi değil ki.kadin da onlara hizmet etmek gitmek zorundasın diye dayatıyor.bu derdi .şaka gibisin gercekten
(20 puan) tarafından
Bak ne diyorsun karışan edenin yok. Karışan edilen olsun ozman konuşuruz. Yattiginiz saat gittiğiniz yer yediğiniz yemek onlara karisilsim ozman herşey belli olur. Bakalım siz.nasil davranırsimiz
tarafından
İyi de gülüm bu fırsatı onlara ben vermiyorum, ooooo fırsat versek millet neler yapacak. Başta kestirip atacaktin, öylece alistirmissin onları,şimdi kabuğuna çekilsen ne fayda
(20 puan) tarafından
Benim hayatım hep oyleydi. İş ortamindada. Hep sakin iyi kötülüksuz. Bu yeni hayatım bambaşka. Bilmiyodum ki evlilik gercek hayat böyle bişey. Ben kimseyle hayatımda kötü olmadimki
tarafından
Canım bizde Ali kıran baş kesen değiliz ki. Sadece çevreye karşı mesafeliyiz hepsi bu.
0 oy
tarafından
Hamilesin stres yapma cocugunu dusun kimseden iyilik bekleme ben ilk 4 ay kusmaktan icim disima cikmisti kaynanam ogluma naz yapiyosun derdi yemek yapmayi birak kafami bile kaldiramiyodum calisiyodum isten cikmak zorunda kalmistim o derece kotuydum kaynanam aksamlari yemek gonderiyodu esim de mutlu oluyodu annem seni dusunuyo diye. Evlerimiz arasi 2 dk beni dusunen insan gunduz 5 dk olsun gelip bakmaz mi öldün mü kaldin mi yemek yedin mi senin torununu tasiyorum be vicdansiz oglu ac kalmasin diye aksamlari gonderiyodu zaten asiri yagli yapiyodu yiyemiyodum mide bulantisindan ki hala yagli yemek yiyemem her neyse demek istedigim herkesten vefa bekleme bazi insanlar gercekten cok duygusuz kendi kizlarina gelince ölüp biterler biz de bi ananin evladiyiz ama bunu dusunen yok. Ben o kadar sogudum ki benim icin sadece esimin annesi yeri gelince lafımı da söylüyorum ama cahil bi insana ne kadar laf anlatabilirsin. Kabuguna cekilmekte iyi yapmissin herkesten uzak olmak en guzeli emin ol. Ben gittigim zaman misafir gibi oturuyorm sana da tavsiye ederim is yapinca tebrik etmiyolar oram agriyo buram agriyo de otur 
(20 puan) tarafından
Eşim kalk yap diyor. Kardeşleri onu kılıbık olma pnanlaf hakkı verme. Evi sen yönet deyip dolduruyorlar. Melek olan adam evlendikten sonra ve helede şimdi benim kurallarım var deyip duruyor.
tarafından
Taviz verme bence nasil alisirsa oyle gider canm esime arkadaslari dahil herkes hanim koylu diyo ama hic gocunmuyo yeri geliyo evi bile supuruyo kaynanam kuduruyo ama yetisemiyorum her ise oglum cok mizmiz aksama kadar kucakta durmak istiyo
0 oy
(14,428 puan) tarafından
O bebeyi oracıkta fırtlatırim görür gününü 

Ne diyim bacım bilemedim ya
0 oy
(5,220 puan) tarafından
İşte seni kimsesiz gördü ezmeye çalışıyo allahın eziği.aen çok akıllı davranacaksın bundan sonra gidip gel eşinin gönlünü yap ama herzaman mesafeli ol kibarca cevaplarını ver asla ezik kalma. Hem bu sebepten eşinle aran bozulursa kaynanan göbek atar kimseye o fırsatı sakın olaki verme benden sana kardeş tavsiyesi
(20 puan) tarafından
Evlendiğimde herkes melekti. Aynı evde bir kaynanam iki gkrumcem vardı. Ne düğünüm oldu ne altınım ne evim nede bir tam bir odam. Ben yine eşim iyiya dedim dunha malını neyleyim. Ama öyle olmadı. 10 ay eziyet laf hakret irkimla bile dalga geçtiler. Saldirmalae kovmalar. En son hamile kalınca eşim ayrı eve çıktı. Oda kaynanam komsuyuz. Kimseszlik çok zor. Rabbim var bugün hep öyle dua ettim Allah'ım sana haveke ettim diye
(5,220 puan) tarafından
Eşlerin birbirine sabretmesi demek uhud dağında yapılan savaş kadar sevap kazanmak demek sabredeceksin sabrın sonu selamettir kimsenin eline fırsat verme bu durumda
(20 puan) tarafından
Dayanamaya ve sabretmeye çalışıyorum
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Boşver havlasın dursun onlar yapmıyorsa sen niye yapcan 
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Sende yapma eşinin yanında git otur gel onlar nasıl davranıyorsa sende öyle davran arama sorma canım birşey diyecek olan olursada lafını esirgeme 
0 oy
tarafından
Zorunda ne demek ya kimse hicbise yapmak zorunda degil allah yardimcin olsn
0 oy
tarafından
Şimdi şöyle birşey var Dinimizde ALLAH C.C bize bunu zorunlu kılmamış yemek yapmak,temizlik yapmak,çocuğuna süt vermek,çocuğuna bakmak gibi bunların hiçbirini yapmak zorunda değiliz biz anne babasına bakmak hele hiç mecbur değiliz canım ha eşin bakmak zorunda ama sen değilsin yatalak bile olsalar değilsin canım eşim istediği kadar söylesin sakın vazgeçme dikdur yoksa ezdikçe ezeler
0 oy
(401 puan) tarafından
Vala canım benim kaynanam vefat etmiş 3 görümcem bide üvey kaynanam var  alt katımda oturuyor hiç bir şekilde yardımcı olmadılar mecburda değiller hamilleğim çok kötü geçti ama kimse yardımcı olmadı doğum yaptım sezeryan annem 1 hafta kaldı gitti ertesi gün çocuğumu kendim yıkamak zorunda kaldım maalesefki herkesde merhamet duygusu yok 
0 oy
tarafından
Ya ben de yalnızım koskoca şehirde,benim tüm sulalem farklı ilde, kaynanam yarım saatlik mesafede. Hiç bu kadar takmıyorum,gelse sorun oluyor gelmese sorun oluyor,nedir bu kaynanalarin çektiği :D ben iyiyim valla karisanim yok edenim yok. Böylesi daha iyi. Ayrıca da madem öyle sen de yemek yapıp götürme canım Allah Allah hem yapıp götürüyorsunuz hem de bi ton laf ediyorsunuz. Böyle alistirmasaydiniz bacım biz napalim

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 529 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Senaa123 (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 175 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Byzaer (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 378 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Rabiamerve1307 (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 287 göst.
10 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Yusuf Mirzam (191 puan) tarafından soruldu

378,336 soru

11,324,173 cevap

34,775 kullanıcı

...