0 oy
1,601 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (478 puan) tarafından
Mehaba, 

Bu aralar çok şık gördüğüm bir sey bu. Hep tabletleri ikiye kesip kullanıyorlar. Zararı var mı? Araştırdım ama kesin bir bilgiye ulaşamadım. Sizlerden bilen var mı ?

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Jel oldugu icin kesemem malisef 
(478 puan) tarafından
Zaten kesmek doğru değilmiş sanırım
tarafından
Degil tabi tasarruf ediyim derken israf olacak yikamazda guzelce
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç denemedim.  Ama bu şekilde temiz yıkıyor :))
(478 puan) tarafından
Zaten doğru değilmiş sanırım
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Fınısh almıstım tam atınca bardakların ustunde tam erımemıs deterjan parcaları kalıyodu onu bıtırene kadar bolup kullandım. Gayettr temız yıkıyodu. Yarıya bolunce sorunda ortadan kalkmıstı. Zararı varmı bılmem makıneye. 
(478 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Hep kesiyorum, tam atınca iyi yıkamıyor yapış yapış oluyır gibi. 

Yarısı gayet yetiyor tertemiz çıkıyor, markalı bişey de almıyorum burda bir marketten marketin markasını alıyorum 40 tane 3 4 euro bana baya gidiyor.  Eğer çok yağlı ise çok çok nadir 1 tam atarım 
(478 puan) tarafından
Zararlı diyorlar kesince makinanin calismasi etkileniyormus
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Çok kirli değilse ve bulaşık az ise bazen yapıyorum.
(478 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(366 puan) tarafından
Bnde gördüm karşıma çıktı ama denemedim henüz
(478 puan) tarafından
Doğru değilmiş sanırım
0 oy
(353 puan) tarafından
Fairy falan kesilmiyor da finish tablet pırıl tablet kesiyorum ben gayet de temiz yıkıyor ama çok kirli olursa kesmeden koyuyorum bence daha sağlıklı oluyor az deterjan o kadar iyi bı doktor tanıdığımız var 4 e kesiyorlar 
(478 puan) tarafından
Kesince ilacın tuz oranı etkileniyormus makinayi suyun serligini ayarlamadığı için sorun oluyormus
0 oy
(5,828 puan) tarafından
Eğer yarısı temizliyor olsaydı tablet satıcıları bukadar malzemeyi bu paraya satmaktansa yarısını aynı paraya satarlardı. :) 
(478 puan) tarafından
Aynen doğru
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Ben hamileyken tiksindigim icin kesiyordum ve ona alismitim. Gayet iyi yikiyordu canim. Amcamin kizi hep yarim kullanirdi. Ben kar olsun diye dusunmemistim.tum tabley atinca kalıntı yapıyordu yarim yapmıyor. Bu ara kesmiyorm ama yine hamileyim bi sure sonra keserim yine:D zararinida hic bilmiyorum inan. Bi kac yerde denk geldi zararli yazmislar ama daha bu ndan dolayi makinası bozulan hic gormedim. Kesin zararli olup olmadığını bilemiyorum yanlis yönlendirmek istemem.
(478 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(80 puan) tarafından
Ben bulaşıkları neredeyse yıkayarak yerlestirdigim ve kısa program yaptığım için ikiye boluyorum. Öbür türlü tablet tam cozunmuyor 
(478 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
Hıc kesmedım bu zamana kadr  zaten sert degıl kullandıgım tablet 
(478 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(1,621 puan) tarafından

Arkadaşım fairy kesip kullanıyor yarim olduğu halde çok güzel yıkıyor demişti ama ben bimden aldım tüm haliyle zor yıkıyor yarim denemedim hic:ermm:

(478 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Siyasi olarak konuşmak istemiyorum ama zorla konusturtuyorlar. Canım onlar bunu bilerek haber yaptılar hatta akit gazetesi yayınladı. İkiye bölüp yıkayın. Porsiyon küçültün saçma sapan. Yani millet gecinemediginden şikayet ettiğinden. Tableti kes iki kere kullan tasarruf yaparsın demeye getiriyorlar. Bı tablet le olacak işti sanki
(478 puan) tarafından
Tabiki doğru. Zararlı diyorlar kesmek. Riske almaya değmez.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 128 göst.
10 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sude_ceylan1 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 149 göst.
6 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 112 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu

379,260 soru

11,352,313 cevap