0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde (73 puan) tarafından
İyi akşamlar hanımlar. Bu uygulamayı 2 senedir kullanıyorum genelde bebek bakım bölümündeyim geçen yine oradaydım birinin yorumu dikkatimi çekti yetimhanedeki bebekler uykuya çabuk geçerlermiş hiç ağlamazlarmış çünkü ağlarlarsa onları susturmaya gelecek kimse olmadığı için alışmışlar kolayca uykuya geçerlermişBunu okuduğumdan beri durduk yere ağlıyorum aklıma geliyor benim de Allah bağışlasın 2 oğlum var çok çok üzüldüm internetten çok araştırdım acaba nasıl bakılıyor çocuklara bebeklere diye kötü şeyler çok okudum taciz, dayak vs. Ne olur öyle olmasın çevremde de hiç orda çalışan vs yok. Gerçekten bilen varsa aydınlatabilir mi? 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
öğrenilmiş çaresizlik diyorlar buna. o yüzden bebeği beşiğine bırak ağlar ağlar uyur diyolar ya tam olarak bu. valla kucağımda uyuturum öyle eğitmektense.. 
(73 puan) tarafından
Aynen öyle Allah herkese akıl fikir versin
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kusmuktan sağır oluyorlarmış bebek olarak gelenler çoğu bakımsızlıktan ölüyormuş valla işle alakalı birinden duydum ben de 
(334 puan) tarafından
Her sefer aklıma geldiği zaman hıçkıra hıçkıra ağlıyorum bol bol evladıma sarılıyorum  
Hadi ben evde evladıma sarılıyorumda
Ya oradaki bebekler onlara kim sarılır o masum bebekleri oraya bırakanlardan rabbim hesabını sorar
(13,202 puan) tarafından
Ben de öyle ağır geliyor hele anne olduktan sonra çok daha kahrolur oldum
(73 puan) tarafından
Yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. Ha yetimhanede kötü bakılmış ha pisliğin biri almış evlatlık diye..Allahım sen koru o yavrucakları
(334 puan) tarafından
Aynen öyle canım
insanın içi parçalanır
(13,202 puan) tarafından
İnsanın pislik çıkıp çıkmayacağını bilemeyiz de büyük denetliyorlar aileye verirken.
0 oy
tarafından
Benim komşum yıllardır yuvadaki çocuklara bakıyor anlattiginda karşısında hüngür hungur ağlamıştım . Sallamak yasak ama ben kimse gormeden sallıyorum kıyamıyorum demisti
(73 puan) tarafından
Aminnn Allahım korusun bütün kimsesiz yavrucakları :(
(426 puan) tarafından
Çok üzücü ya :(
tarafından
Canım vicdanla alakası yok onlar da yasak olduğu için sallayamiyor malesef bir sürü çocuk olduğu için yasak benim komşum işi yuzunddn panik atak hastası oldu hemde ağır sekilde
(73 puan) tarafından
Anladım canım ama dayak, taciz vs olayları da oluyormuş arkadaş aşağıda demiş benim duam genel olarak bütün orda çalışanlara merhamet versin Rabbim
tarafından
Allah korusun canım öyle pisliklerden
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Ahh kıyamam onlara:( 
0 oy
tarafından
TV de Esra Erol'da vs devlet evladına sahip çıkar laflari külliyen hikaye ordaki bebekler ağlamıyor çünkü çaresizliği biliyorlar daha doğuştan itibaren okulda bir kız vardi anlatırdı küflü ekmek yerdik bazen taze yemek yapıp getirirlerdi onu bakıcı olanlar kendilerine koyar bize eski yemeklerden verirdi buz gibi suyla banyo yapardık taciz şiddet daha neler neler Allah'ım vicdan merhamet versinde doğuranlara oraya hiçbir bebek muhtaç olmasın 
(73 puan) tarafından
Ahh ahhh ben de teselli bulurum diye buraya yazdım ama demek ki doğruymuş internette yazılanlar... Ne denir ki sözün bittiği yerdeyim..
0 oy
tarafından
Ben çalıştım staj gördüm diyim sevgi evlerinde 

Ben 3-5 yaş arasındaki cocuklardaydim 12:30 da uyku saatlerini baslarinda bekliyorduk aslında yanlış anlaşılmasın ama bazı ailerlerden daha güzel bakılıyor oradaki çocuklara koruyucu anneler bazen hafta sonları evlerine goturuyolardinsaatli herseyleri 
tarafından
Evet canım ev gbi diyim mesela yanımızda 0 3 yaş bebekler vardı baştaki öğretmen ne kadar iyi olursa çocuklar okadar iyi bakılıyor bizim başımızdaki çok disiplinli ve sert biriydi ama kalbi yumusacikti anne gibiydi birazda yaşlıydı haftanın iki günü et yemeği vs diye liste yapardı bir oda dolusu abur cuburlari vardı sabah 9:30 kahvaltı 12 ye kadar TV oyun eğitim saatleri sonra atıştırmalıklar sonra duş ve uyku saatleri uyandıktan sonra tekrar kitap okuma ve egitim saati günes gidince park saatleri öğretmen 5 de çıkardı annelere ne yapması gerektiğini söylerdi anneler bakardı zaten kıyafetleri asla kalitesiz giydirmezdi yavrularım güzel giyinsin diye haftalık 70 lira harçlıkları vardı okula gidenlere ama tabi o çocukların niye geldiğini nasıl geldiğini duyunca insan bunlara sevinemiyorki
(73 puan) tarafından
Yaa inşallah bütün yerler sizin dediğiniz gibidir peki anne dediğiniz kişiler iyiler miydi
tarafından
İyilerdi hepsi çok sefaktliydi sadece birisi vardı sorumsuz hiç sevmezdim sinsi ama çocuklara kötü davranmazdi
tarafından
Haaa ve heryer kamerayı müdür dk dk izlerdi
(73 puan) tarafından
Gerçekten bir nebze olsun içim rahatladı teşekkür ederim
0 oy
tarafından

Yaaa :( çok üzüldm şuan gözlerim doldu

0 oy
(306 puan) tarafından
Ay yorumlarıda okudum başıma.agrilar girdi rabbim.vicdan versin kurban olduklarim ya. Keşke çok gücüm olsaydida hepsine bakabilseydim:(((
(73 puan) tarafından
Keşke canım keşke ben o kadar ağladım ki kendi çocuklarım geliyor aklıma, ya onlar olsaydı diyorum oralarda.. Rabbim hepsini korusun en az bizim çocuklarımız kadar iyi bakılsın hepsine inşallah
0 oy
(849 puan) tarafından
Benim yengem Sevgi evlerinde çalışıyor orada bayağı iyi bakılıyormuş 
(73 puan) tarafından
Ah canım gerçekten mi teşekkür ederim bilgin için

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 77 göst.
0 oy
41 cevap 1,688 göst.
27 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 32 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,877 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 124 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Emine S (15,969 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...