0 oy
208 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar 7 ay 9 günlük oglum var hangi çorbalari yapip verebilirim tarif verirmisiniz. Siz kendi tarifleriniz varsa onlarida soylerseniz sevinirim

7 Cevaplar

0 oy
(14,039 puan) tarafından
Salçasiz şehriye çorbası yapıyorum ben oğluma uzun zamandır çok seviyor ve doyurucu ama ayına Uygun mu emin değilim benim oğlum büyük çünkü 
tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım sebze çorbası yapıyorum çok seviyor minik kuşum bir de yayla çorbası 
tarafından
Sebze corbasindan kastiniz kabak patates havucsa eğer bende onlari yapiyorum değisik biseler istiyorum. Yayla corbasinin tarifini alabilirmiyim
tarafından
Sebze çorbası havuç  kabak patates sarımsak soğan ıspanak hepsini karıştırıp veriyorum
Yayla çorbası da Nefis yemek tariflerinden bakıp yaparım tuzsuz yaparım minik kuşuma ayırırım diğer kalani da biz içeriz çok severiz
tarafından
Tesekkur ederim deneyeceğim mutlaka
tarafından
Afiyet şifa olsun kuzucuğa
0 oy
tarafından
Tarhana yapiyodum ben. İcinde domates var diye vermek istememistim saglk ocagina sormustum kuru domates oldugu icin sorun olmaz demisti sende sorup verebilirsin yada bebek tarhanasi alabilirsinnn
tarafından
Bebek tarhanam var annem ona özel yapmiş ama bende domates yuzunden vermiyodum
tarafından
Bana ver demisti verdim ama sen yine de saglik ocagi ebene sorabilirsin
tarafından
Tesekkurler
0 oy
tarafından
Canm ben bi patates bi havuc rendeliyorum yaklasik bir yemk kasigi pirinc ekliyorum iyice kaynyor zeytin yagiyla bide kemis suyu eklyorum sen istersen bi parca et tavuk filan koyabilirsin sonra blendrdan gecryorum cok sevyor
tarafından
Bunu bende yapiyorum kabak havuc patates irmik pirinc yada şehriye ama et tavuk suyu koymuyorum bidakine oyle deniyim teşekkur ederim
0 oy
tarafından
Pilav çorbası verebilir sin 
tarafından
Tarif alabilirmiyim hic duymadim
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Ben sebze corbası yapıyordum canım kabak patates havuç kereviz çok azda bulgur ve pirinc koyup iyice piştikten sonra blendırdan geciriyosum severek içiyordu oglum
tarafından
Bende yapiyorum sebze çorbasi ama kereviz olmadan 7 aylik bebeklere kereviz verile biliyor mu
(1,101 puan) tarafından
Patlıcan hariç herşey veriyodum ben saflık ocagındaki hemşire verebilirsin hersey ama patlıcan verme en az 2 yasına kadar dedi cocuk şimdi patlıcan sürmüyo agzına tadını bilmediği için :D
0 oy
(331 puan) tarafından
Balkabağının tam mevsimi canım yarım dilimi ince ince doğruyorum atıyorum kaynıyor biraz da dondurucuya attığım kemik suyunu atıyorum almaya yakın pirinç atıyorum bir de blendırdan geçiyorum mis gibi oluyor. Pirinçler de kırık pirinç gibi oluyor. Daha kolay yiyor bebeğim. Bence aynı mantıkla sebze çorbaları yapsan içine de kesinlikle kemik suyu katsan mesela brokoli çorbasına arada iki üç dilim havuç veya  patates atabilirsin bir iki tane  sebzeyi karıştırıp karışım sebze çorbaları yaparsın  arada tarhana yapsan bebene güç kuvvet olur. Ben hiç hazır tek kullanımlık hero baby hipp milupa gibi mamalar yedirmiyorum. Çok acil bir durum oldu bi tane yedirdim inanın. Bebeklerimiz herşeyin en iyisini hakediyor
tarafından
Patates havuc kabak irmik pirinc yada şehriye olarak yapiyorum bende zaten değisik tarifler ariyodum tesekkur ederim bal kabağini muhakkak deniyeceğim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 230 göst.
4 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Queen (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
8 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Bi prenses annesi (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
5 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ht (2,093 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 179 göst.
11 Mart 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,401 puan) tarafından soruldu

381,701 soru

11,427,015 cevap

34,987 kullanıcı

...