0 oy
98 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
3 gün sonra 6 aylık olacak.once sebzelerden başlayıp 3 gün kuralına göre sonra meyveye geçecek de.

Hepsini tamam ettikten sonra ne zaman düzenli 3 öğün vermek gerekir.

Sabah öğle akşam mi verecem ve neler vermem gerekir tadimdan sonra

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

:(( yok mu bı annecik

-Reklam-
0 oy
(2,967 puan) tarafından
Canim once sebzeden başlaman iyi olur. Zaten tadimlara baslarsan bu ay komple tadimla geçiyor. 9.aya kadar ana öğünü anne sütü veya mama olmali. 9.aydan sonra öğünleri çoğaltmali. Doktorumun bana dedigi böyleydi 
tarafından
Yaa internette anne sayfalarına baktım baya 3 öğün ek gıda yazıyor.3 öğün mama 3 öğün ek gıda kafam karıştı.tadim yaptiracam da ondan sonrası için böyle yaziyordu
(2,967 puan) tarafından
Ben şöyle yapıyordum. Sabah kahvalti yaptirdiktan 1 saat sonra mama icirip oglen uykusuna yatiriyordum. Uykudan kalkinca corba icirirdim. Guzel yiyip icerse 2 saat sonra mama yapardim. Aksamda tattiracagim birsey varsa tadim yaptirir bi yarim saat sonrasi meyveli yoğurt veya muhallebi yedirirdim gene guzel yerse 2 saat sonra  az yerse 1 saat sonra mamasini icirirdim. Bu dedigim duzende gidersen zaten 3 öğün yapmis oluyorsun. Kahvalti-oglen yemegi-aksam yemegi
(2,967 puan) tarafından
Bu yazdigim tadimlardan sonraki zamanlar icin.
0 oy
tarafından
Ben şöyle yaptım daha iyi bilen cikar belki ama kendi yaptigimi söyleyim. Ilk yogurttan basladim yogurt alerji yapinca doktorum biraktirdi kabak havuc patates gibi alerji yapmasi dusuk sebzeleri tek tek haslayarak catalla ezerek icine azicik zeytinyag koyarak verdim kesinlikle blender kullanma sebze tadimi bitince meyveye gectim kesinlikle meyveyi daha cok sevdi ama sonradan sebzeyi de reddetmedi. Tadim islemi bitince normal 3 ogun verneye basladim 7.ayda falan
tarafından
3 gün kuraliyla mi verdiniz.mesela ilk gün 1 çay kaşığı.2 gün tatlı 3 gün yemek kaşığı.
Bir de hepsini tadım.bitince 3 öğünü hangi aralarda ve ne miktarda verdiniz acaba
tarafından
Bebegine bagli canm ilk zamanlar cogu bebekte öğürme refleksi oluyo begenmedi istemiyo diye korkma bilmedigi icin oyle yapiyo zamanla alisiyolar. Anne sütü 9 aya kadar oncelikli yani once emzir sonra biseyler tattir 9.aydan sonra ek gida once anne sütü sonra
0 oy
(176 puan) tarafından
Benden sana tavsiye kesinlikle ama kesinlikle blendır kullanma çatalla ez korkma bişey olmaz ben püre gibi yedirdim şimdi burnumdan geliyo önce sebzeden başla az az yoğurt ver herşeyi 3 gün kuralına göre yapmadım ama sen takip et duruma göre bakarsın
tarafından
Peki bütün sebzeleri meyveleri 3 gün deneyince.en sonunda gün içinde 3 öğün mü vermeliyim anne sayfalarında öyle yazıyor.3 öğün mama 3 öğün ek gıda yazıyor.onu nasıl yaptınız tadimlar bitince kaç öğün ve kaç Miktar verdiniz
(176 puan) tarafından
Canım o biraz bebeğinle de ilgili çok zorlamamak gerek sabah emiyodu öglen sebze çorbası ara öğün yoğurt akşam haşlama uyurkende muhallebi veriyodum
0 oy
(385 puan) tarafından

image

Canım bende blw yöntemiyle denedim ve bu tabloya göre hepsini tek tek denedim. Yalnız çok abartma 9aya kadar sadece tadım yaptır anne sütü ve bu yöntemi kullandım genelde öğlenleri emzirmeden önce tadım yaptırıyordum yarım saat sonra emziriyordum. İlk gün 1 çay kaşığı ikinci gün 1 tatlı kaşığı üçüncü gün 1 çorba kaşığı şeklinde verdim ve hep buharda haşladım doktorum bana öyle söylemişti.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 121 göst.
0 oy
12 cevap 117 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 185 göst.
0 oy
5 cevap 103 göst.

380,014 soru

11,375,541 cevap