+2 oy
412 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Yaprak sarması içine ne koyarsınız siz. 

Benim yaptığım bir farklı oluyor sanki ya

29 Cevaplar

0 oy
(13,019 puan) tarafından
Soğan maydanoz salça baharat genelde başka birşey koymam 
tarafından
Bende öyle yapıyorum. Bazen de kıyma o kadar. Ama başka yerlerde yediğim hep daha hoşuma gitmiştir benim
-Reklam-
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Pirinç domates bol soğan sarımsak kıyma salça yağ tuz 7türlü baharat 
tarafından
Bende öyle yapıyorum ama neden tadı olmuyor bir türlü anlayamadım
0 oy
tarafından
Pirinç salça soğan maydanoz kiyma koyarım canım bir de baharat yağ 
tarafından
Ellerine sağlık ❤️
tarafından
Sağol canım:-)
0 oy
(3,608 puan) tarafından
Bol soğan pirinç ve baharat bol sumak soğanı kavururum pirinci döker kavurup az demlerim sonra baharatlarını atarım bu zeytinyağlı sarma 

Kiymaliyada maydanoz az princ ve baharat çiğdem yaparim
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim ❤️
(3,608 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(261 puan) tarafından
Biz kıymalı yapıyoruz bol once kıymayı iyuce kavuruyorum sonra bol sogan domates biber salcasi pirinc nane , karabiber,pulbiber onemli olan bence soğanın bol olması ve baharati 
tarafından
0 oy
tarafından
kıyma pirinç soğan domates baharat salca sıvı yağ bu kadar:)
tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Soğan çok az Salça domates yada domates konserve. Pirinç. Maydanoz karabiber Nane başka bişey koymayız biz. Az da şeker atarız 
tarafından
Aa şeker neden acaba
tarafından
Zeytinyağlı bütün yemeklere şeker koyarız az bişey. Mesela 2 şu bardagi pirincten yaparım genelde 1 yemek kaşığı seker koyarım. Zeytinyağlı taze fasulye ye de koyarım. Yanu genelde annemde öyle yapar bende ondan gördüm. Çok daha güzel oluyor. Annem zaten etrafımızca çok güzel yemek yapan biridir.
tarafından
Yaaa bu bilgiyi unutmicam hiç. Çok teşekkür ederim ❤️
tarafından
Rica ederim katkım olduysa ne mutlu bana :)
tarafından
Şimdi sardım bile sabah pisircem inşallah çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Sogan domates maydanoz yarı bulgur yarı pirinç  yedi türlü baharat  salça yag bu kadar 
tarafından
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Her yöreninki farklı oluyor biz domates soğan salça maydanoz pul biber kimyon zeytinyağı konur genelde 
tarafından
Bizim yörede de aynı böyle sadece taze nane de olur o kadar
(1,399 puan) tarafından
AA evet nane de olur unutmuşum yazmayı:))
tarafından
Anladım :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bol soğan, kuru nane, etsiz yapacaksam nar ekşisi, karabiber, pul biber, tuz, sumak, pirinç veya yarma
tarafından
Princ önceden haşlanacak mi
(25,224 puan) tarafından
Hayır saydıgım malzemeler ile kavrulacak ve 1 çay bardagı kadar su koyuyorum kavururken daha güzel pişiyo
tarafından
Anladım cok teşekkür ederim
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Pirinç bulgur karışık bol ince doğranmış soğan.  Bol baharat nar ekşisi.  En son üstüne limon koyarım güzel oluyo 
tarafından
0 oy
tarafından

Pirinç 

Taze soğan 
Kuru soğan 
Domates 
Maydanoz 
Nane
Tuz
Dolmalık fıstık ve en önemlisi zeytinyağı :angel:

tarafından
Ayy dolmalık fıstık sevmiyorum ben koymasam
tarafından
Olur tabiki arzuna kalmış birşey o canım :)
0 oy
tarafından
Pirinç salca soğan sarimsak maydonoz bol baharat bol zeytinyagi  ekşi ve tuz
tarafından
0 oy
tarafından
Soğan salça tuz karabiber pulbiber sumak maydanoz 
tarafından
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Bol Soğan salça baharat olarak kara biber pul biber tatlı toz biber kuru nane yagini bol tutarım birde yoksa dolma kuru yavan oluyo 
tarafından
0 oy
(416 puan) tarafından
Ben domates rendesi de katıyorum kıyma soğan pirinç yağ baharat biber salçası domates salçası karışık tuz 
tarafından
(416 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Pirinç soğan domates maydanoz nane baharat salça sıvı yağ kıyma sarımsak atıyorum canım bayıla bayıla yiyorlar 
tarafından
Yaa çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(515 puan) tarafından
Bol soğan sarımsak ve baharatı biraz çok koyarım ben ek olarak yedi türlü baharat ve limon tuzu biraz bide salça.birde kuru nane :)
tarafından
Ohh mis gibi oldu :D
(515 puan) tarafından
Valla Mersinliyim orada domates maydanoz falanda koyar annem biraz Akdeniz usulü baharatı yoğun olmaz.. ama Maraş gelini olunca bol bol acılı baharatlı ve salçalı yapmaya başladım sarmayı ha birde kendi mahsulumuz zeytinyağını bol koyarım immmmm canım çekti valla yarınki yemeğimin adı :) tabi benim kız durursa :)))
tarafından
Bende Akdeniz kızıyım ama ic Anadolu'da gelinim :D buraninkini daha çok sevdim :D ben smdi sardım bitti nasip olursa sabah pisircem inşallah. Seninde eline sağlık simdiden
0 oy
tarafından

Valla bende pirinç li sade yapiyorum soğan biraz salça kirmizi biber bol nane atarim ve nerdese yarim cay bardağından fazla zeytin yag icine biraz pisiriyorum oyle sarıyorum.. pişirmeye bence mesele yine üzerine zeytin yag gezdirip tabak.kapatitim sıcak su dokerim birada ağırlık koyarım tabağın uzerineki sarmaları içi sulu olmasin diye :) 

tarafından
Peki dudukluye tabak koyulur mu öyle üzerine
tarafından
Düduklüğü hiç sarma pişirelim.gormedimde ablam.bile celik tencerde pişiriyor duduklude degil
tarafından
Ben tenrecede sadece pilav pişiriyorum. Geri herşeyi düdüklüde yaparım :D tencere beceremem ben
tarafından
O zaman sarman ondan güzel olmuyor :)
tarafından
Düdüklü ile bir alakası yok bence. Annem de düdüklüde yapar üst komşum da. Onlarin çok güzel olur
0 oy
(17,787 puan) tarafından
Soğan sıvıyağda kavuruyorum üzerine az bi salça pirinç baharat kıymalı yaparsam önce kıymayı koyuyorm ama ben kıymalı sevmiyom gı 
tarafından
Bende sevmiyorum ya zeytinyağli daha güzel

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 465 göst.
20 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Seher M&M (6,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 554 göst.
7 Şubat 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde ☘LİLA☘ (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 26 göst.
5 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Ilknur17 (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 152 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Havin06 (2,096 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...