0 oy
339 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Yarın ikinci ay aşılarımız var kızlar ebe gelmeden bir çay kaşığı calpol ver dedi. Kaç saat önce vereyim. Üç tane birden olacak Korkuyorum ya çok ağlar diye :((

39 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Aşı öncesi calpol ver diyen ebeyi de ilk defa duydum belki hiç etkilenmiycek ne gerek var ki gitmeden vermeye 
(2,529 puan) tarafından
Burada neredeyse herkes veriyor ben çok duydum
(1,175 puan) tarafından
Aynen ya belki etklenmiycek. önceden vermeye gerek yok cnm. Benm hemsiremde hep 37.5 atesi görürsen hemen vet derdi. Yoksa gerek yok
-Reklam-
+1 oy
(2,375 puan) tarafından
ates cıkmadan calpol verilmez asla vermeyn 
+1 oy
(4,510 puan) tarafından
ASIDAN ÖNCE  BEBEGINIZE ILAC VERMEYIN BIRAKIN ATESI 37 OLSUN VUCUT DIRENCI ARTSIN 37.5  37.6 LARDA MÜDAHALE EDERSINIZ BELKI HIC ETKILENMEYECEK

2. AYLIK ASILARI AGIR ASILARDIR   YAVRUSUMA RAHAT BOL SEYLER GIYDIRDIM GOTURDUM YATIRDIM ASISINI GETIRDIM CALPOLUMU ALARAK GIKI BILE CIKMADI YAVRUMUN INCE BIRSEYLERLE TAKIP ETTIM O KADAR NEDEN GEREKSIZ ILAC YUKLUYORSUNUZ BEBISLERINIZE
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Ben hiç bir zaman aşı öncesi calpol vermedim. Çıkarsa veriyordum gerekirse o da. 
0 oy
tarafından
Ben hiç aşıdan önce vermedim bazı adımlar hiç ateş yapmadı mesela ebe ablada çıkarsa ver vücudun direnci artsın demişti 
0 oy
tarafından
Gitmeden hemen önce ver 
0 oy
tarafından
belki hafif atlatacak bilemezsin canım aşıdan sonra huysuzlanırsa o zaman içir bence 
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Evden çıkmsdan icir götür cnm korkma bişi olmaz ama çok ağladı bnm bebemde içim gitti ağladım orda :(
(8,351 puan) tarafından
Cocuk belkıde bana bu zulmu reva gormeyın dıye aglıyordu kim bilir
(2,803 puan) tarafından
Canm aşı yaptırıp yaptırmamak tercih meselesi :)
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Ben hiç aşıdan önce vermedim bana ateşi çıkarsa ver demişlerdi hemşireler hatta. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hayır vermemelisin tabiki de durduk yere 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Cnm valla derilmemeli  hadi ateşi olmuycak nerden biliyorsun boşuna bebeğe ilacc vermiş Olcan ben kızıma vermedim ateş 38 üstü olunca verdim
(2,529 puan) tarafından
Hemen düştü mü ateşi canım verince
(8,351 puan) tarafından
Eger yuksek ve ınatcı ates degılse duser.
(2,529 puan) tarafından
Düşmezse hastaneye mı gitmem gerek
(3,419 puan) tarafından
Düşüyor canm calpol ver ateş 38 i geçerse koltuk altı bacak eklem yerlerine ılık su uygula limonlu çorap giydir bunlar bende etki etti
0 oy
tarafından
Hiç asi öncesi vermedim öyle diyen ebe ilk kez duyuyorum çocukta belki ateş yapmayacak ne gerek var vücudun ateşe de ihtiyacı var bağışıklığını dusurursun böyle yaparak 
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Ben aşıdan sonra verdim. Ondan sonra da altı saatte bir yarım çay kaşığı şeklinde verdim. Bence tek ateş için değil ağrı kesici olarak da veriliyo calpol. 2.ay aşısında tetanos da var galiba. Biz bile gebeyken vurulduğumuzda kolumuz nasıl ağrıyodu. Yavrum benim kıyamam. Çok zor oluyor böyle. 
(2,529 puan) tarafından
Öff evet ya hiç gitmek istemiyorum aşıya :(
0 oy
tarafından
Aşı öncesi vermedim aşıdan sonra takip ettim ateşi çıkarsa verdim 
0 oy
(8,351 puan) tarafından
Yahu kardesım yapmayın ufacık bebelerınıze yapmayın.İşaclar ınanın kullanılacak son seydır.Yaptırırsın eve gelınce atesi cıkacak olursa caresıne bakarsın.Ebelere de sasırıyorum nasıl nı zıhnıyetdeler.
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Asi öncesi ağrı kesiciler ver diyen ebenin olduğu yerden tez zamanda uzaklaş derim sana 
tarafından
Çok fazla oy kullandım bugün +++++
(7,441 puan) tarafından
Bende bugün sana tam yorum yapacaktım hatta sana saçma yorum yapanlara tam sayiyirdum ki postun kapandı :-)
tarafından
Hangi posta Antep'te ki bebek olayına mi ? Şimdi verdim + ☺️
(7,441 puan) tarafından
O değil kuzenin eşi miydi neydi o postu sen acmamismisdin canım
tarafından
Ha evet canım bendim o maalesef artık herkes uyarı verip postu kaldırıyor. Her şeye yasak geliyor
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canim asla aşı oncesi verme. Hatta 38 olana kadar ates verme ki vucudu savassin aşı anlam kazansin
0 oy
(13,087 puan) tarafından
Aşıdan önce verilmez canım. Aşıdan sonra ateşi olursa verirsin 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum ben iki çocuğum da da ne öncesinde ne sonrasında hiç ağrı kesici vermedim ne ateşleri çıktı ne bişey sadece huysuzlandilar öyle şiddetli aglasalardi verirdim tabi ama öncesinde de verme ya bana da dedi hemşire ben dinlemedim bu kadar ilaca bağımlı olmalarını istemiyorum tabiki hasta olunca kullanacaz ama hasta olmadan da başta tedbir alayım demekte gelecek hastalığa artık ilaç etki etmemesi demek 
0 oy
tarafından
Bende ilk defa asidan önce calpol ver diyen duydum. Ateşlenmez ve çok huzursuz olmadığı sürece verme. Verirsen de aşıdan sonra ver 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Gonulgungor (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.
1 Temmuz 2023 Aile kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
6 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Docentpapagan (488 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 271 göst.