0 oy
512 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (79 puan) tarafından

Kızlar eşim 3 yıl önce nikah hediyesi almıştı bu bilekliği o zaman 850 TL ye almış altın 24 ayar şimdi sitesinde 1700 TL yazıyor ama kuyumcu ne kadara alır sizce ceyrekli bileklik yaptırmayı düşünüyorum satıp da

image

20 Cevaplar

0 oy
(2,346 puan) tarafından
Alırken pahalı oluyor da satışta çok fark oluyor3diye biliyorum
(79 puan) tarafından
Bende öyle düşünmüş tüm canım işçilik olunca dimi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bunlar çok para etmez canım ya
(79 puan) tarafından
Niyeki kuzum v
tarafından
Ayarı düşük kuzu aldığın gibi satamazsin çok zarar ediyor insan
(79 puan) tarafından
Ha anladım cnim bakalım bı denk gelince kuyumcuya soruyum cok merak ettim
0 oy
(79 puan) tarafından
14 ayar yanlış olmuş kızlar 
tarafından
14 ayarsa cok birsey tutmaz işçilik cok alınıyor bu tarz şeylerde
(79 puan) tarafından
Hadi ya sertifikasi falan da vardı satarken ona gerek var mı ki canım
tarafından
bilmiyorum tatlım onu ne olur ne olmaz gösterirsin yine . kuyumcular anlar diye düşünüyorum
(79 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
tarafından
1200 falan bana göre 
(79 puan) tarafından
İnşallah canım çok isterim ya evimin altinda kuyumcu var bı inip soramadım esimde dursun sonra satarız bı gün dedi kaldı
tarafından
24 ayar sonucta
(79 puan) tarafından
Canım ayarı ya 14 ya 22 de tam hatırlamıyor esimde
tarafından
Altin sonucta bosver zaten küçük altın alsın sana yeter cerveveleri 50 tl canim
(79 puan) tarafından
Aynen kuzum birikim olsun amaç kız ya koparicak ya kaybedicek kızıma oda yaparken kullanırım en azından
0 oy
(14,019 puan) tarafından
2 katına yakındır bence şuan 
(79 puan) tarafından
Şimdi illaki fiyat düşer diye düşünmüştüm canım ben 750 falan diyordum ama
0 oy
tarafından
Canım bunlar satıldığında çokda bişey etmiyor üstünde ki taşları çıkartıp ağırlınca ne gelirse veriyorlar gerçi şu an gram altında almış başını gidiyor ya
(79 puan) tarafından
İki gram gelse zaten 1200 eder canım benim gözüm onda da değil de bin olsa yeter zaten çeyrek alcam yerine satsam da
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Normalde pahalıya alırsın takı oldugundan yarı fiyatına düşer. Ama altın yükseldiginden bişey kaybetmessn aldıgın fiyata alırlar heralde 
(1,175 puan) tarafından
Aynn bencede kesin cevir git sor satmasan bile kuyumculara onlar fiyat veriyorlar istersen satrsjn ama cevirmen daha mantıklı kar edersin
(79 puan) tarafından
Aynen kuzum bide bileklik olunca kızım küçük sürekli çekip istiyor verincede bı yerlere atıyor kaybolucak diye düşündüm bdnde satmayi
(1,175 puan) tarafından
Cevir bencede xanm. Mesela benm bitane dügnden neydi onun adı ya gelinelre takılan altın kolye varya herkeste var hehh tugra. Benmki öyle ince zincirli bişeydi sevmiyordm takmayı altını da pek sevmem. Bi sordm baya etti 4 yıl öne almstk bizde cumhuriyet yaptm bir iki ay önceOzaman 3600 den almstm cumhuriyt fırladı bir ayda valla
(79 puan) tarafından
Sende tam benim kafadanmissin canım bende düğünde takılan kolyemi tam altına çevirmiştim inşallah bunu da değerlendiririm çok sağol
(1,175 puan) tarafından
İyi canm Allah bol kazancşar versn :D
0 oy
(72 puan) tarafından
Şimdi sat tam zamanı kuyumcıy git ama
(79 puan) tarafından
Evimin  altinda kuyumcu var canım bı firsatim.olmadi ki
0 oy
(5,491 puan) tarafından
1000 anca eder bence
0 oy
(119,153 puan) tarafından
24 ayarsa mumkun degil 1700 olmasi 14 ayar olmasin o iyi bak ayarinda ne yaziyo 585 yaziyomu
0 oy
(426 puan) tarafından
850 ye almışsınız zarar etmezsiniz aldığından fazla alırsın 1700 almazsın ama zararın olmaz
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Taslari saymazlar cnm onu duserler ama ne kadar derler bilmiyorum 
0 oy
(704 puan) tarafından
O taşını tuşunu çıkarıp gramı ona göre hesap ediyolr cnm alırken ona işçilik parası ödüyorsun satarken onu yok sayiyolr
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Canim bunun 24 ayar olmasi imkansiz 14 ayar veya 8 ayardir 700 gibi bi civara anca bozdurabilirsin
0 oy
tarafından
İşçiliği çok fazla , baya kırılır. Satmadan alabiliyosan öyle yapsan daha iyi. Hem su anda altın almak pek mantıklı değil. Yükseliş trendindenn sonra düşüş trendine girecek. Düştüğünde alabilirsin. 
0 oy
(4,196 puan) tarafından
Bence bu ceyrekli bileklikten daha hos ve zarif, hem de nikah hediyesiymis hatirasi vardir kiz :) bu tarz takilar satarken cok ucuza gidiyo, kac gram acaba biliyo musun
0 oy
(284 puan) tarafından
Altın takılarda 24 ayarı kullanmazlar. 24 ayar saf altındır. Bilekliğiniz büyük ihtimal 14 ayardir. Kuyumcuya götürün onlar alırlar. Kenarlari ip olan Çeyrek bileklik edebilir
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Satarken şuan satış fiyatının yarısı olarak alınıyor nerede ise çok değer kaybediyor bunlar sattığına değmez canm 
0 oy
tarafından
24 ayarda çok düşüş olmuyor da üstündeki incik boncuktan düşürrler ama yine kar edersin yani 
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Ayarı büyük canım bildiğim kadarıyla ayar büyüdükçe çok zarar olmuyo en iyisi sormak 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 330 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 113 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kuzey19 (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.
0 oy
8 cevap 258 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,815 puan) tarafından soruldu