0 oy
440 göst.
Aile kategorisinde (907 puan) tarafından
Kizlar isim arıyorum harıl harıl ama bulmak pek zor aklımda isim yok şuan ama şu yeni mode isimleri koymayacam.Linq,mina,liya,alına,Alya,arya,asya...şimdi kuzenimin kızı Lina anaokunda on kişilik sınıfta dört tane Lina var)) parka gidiyorum Lina,Lena,lunalar ortada dolaşıyor ((( 

Yani istemem kızımda okula başlayınca Lina denildiginde hangimiz diye bakmasını , tabiki aynı isimli kişiler sınıfta olabilir ama bu popiler isimler o kadar çok konuyor ki , bir değil beş adasin olmasında kafa karistirici ve çocuklar için zor oluyor bu yüzden bilinmeyen isim önerisi olan ??

Eski isimlerde olabilir aklıma defne,ceren,belis,Deren ?? Ama hiç birine ısınamadım tabi sadece listede boş boş duruyor 

Biriniz kesin bana yardımcı olacak ))

54 Cevaplar

0 oy
(7,673 puan) tarafından

Adelya ismi çok kibar geliyor bana ilk kızım olsaydı koyacaktım ama şimdi olsa Umay koyarım :D

(907 puan) tarafından
Bu iki isminde hiç duymamistim )) sağol canım
(2,709 puan) tarafından
Benden bir tane daha kız olsaydı ben de Umay koyacaktım :)
(7,673 puan) tarafından
Çok güzel bir isim Allah nasip ederse kızım olursa koycam insallah :)
-Reklam-
0 oy
(190 puan) tarafından
Kızımın adı Meryem bence çok güzel bir isim büyük kızımın adida Ruken.hic adası yok diye bilirim
tarafından
Benım kızımın da adı Meryemmm adıyla yaşasınlar
(907 puan) tarafından
Meyrem var canım bizde )) güzel isim
0 oy
tarafından
İnciiiii inciiii
0 oy
(2,709 puan) tarafından

Umay diyorum :)

0 oy
(9,573 puan) tarafından
Mina dedin ayıp ettin:)) şaka bence zümra yada yüsra güzeldir mina koymasaydım onlardan birini koycaltım 
(9,573 puan) tarafından
Bugün bunu diyen ikinci kişisin 10 dakika önce biri dedi daha :) öylesine  kaydolmak için yazdım bişey sorup çıkacaktım kaldı öyle :))
(48,648 puan) tarafından
☺️oylesine soru icin iddiali bi nick olmus ☺️☺️☺️
(907 puan) tarafından
Zümra diye hiç sevmediğim bir arkadaşım var )) nedense isimler bazen kişilerle öyle ozdeslesiyor ki
(48,648 puan) tarafından
evet bazi isimleri duyunca o kisiler geliyo akla ☺️
(9,573 puan) tarafından
Uzun ve gereksiz nick  
 Ayy evet sevmediğimiz kişilerin isimlerini de sevmeyiz :))
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Aden ismini seviyorum eşim istemedi diye koyamadım kızımın adı öykü 
(907 puan) tarafından
Unisex bir isim, aslında güzelde hem erkek hem kız kullanabiliyor, buda ilerde iş hayatında bir sıkıntı oluyor mailler bay bazen bayan ))
(2,323 puan) tarafından
Evet doğru diyorsun
0 oy
(9,573 puan) tarafından

Mina dedin ayıp ettin:)) şaka bence zümra yada yüsra güzeldir mina koymasaydım onlardan birini koycaltım 

0 oy
(14,027 puan) tarafından
Farklı aramaktansa zarif anlamlı olanı aramak bence daha mantıklı canım Lina mira bilmem ne bunlar bana mantıksız geliyor şu ara mesela Gökçe ve Ada ismini çok beğeniyorum 
(907 puan) tarafından
Yani çok farklı olsun derdinde değilim canım, ama şu popiler isimleri onermesinler bana diye yazdım )) duymaktan bitkinlik geldi
(907 puan) tarafından
Gökçe kuzenimin kızı )? Ada listeme ekliyorum ))
0 oy
(426 puan) tarafından
Arasından biri diyorsan defne güzel. Ben mihra Erva yi çok beğeniyorum
(907 puan) tarafından
Evra vardı birde, erva daha zor söyleniyor sanki
(426 puan) tarafından
Sen bilirsin canım
0 oy
(603 puan) tarafından
Arya hoş geliyor bu aralar bana. Kızımın adı Karen herkes aa anlamınne diye sorar :)
(907 puan) tarafından
Karen unisex bir isim,güzel arya yigenimin kızı var ))
(603 puan) tarafından
Karen kız ismi canım Karan erkek :)
(907 puan) tarafından
Yani bir arap erkek kullaniyordu bu ismi ,karani biliyorum cnm zaten o yuzden dedim
0 oy
(48,648 puan) tarafından

yanlis hatirlamiyosam 3 yada 4 tane gamze vardi bizim sinifta ☺️ eskinin.aysesi fatmasi oldu bu isimler 

kizimin ismi ela fikir.olabilir 
degisik istersen arkadaslarimin kizlari nilda zülal elizan 
(907 puan) tarafından
Ayy benim adım Zülal )) kendi ismimi hiç duymam duyuncada seviniyorum valla , hani bu kadarda nadir bir isim olması iyi degil
(48,648 puan) tarafından
benim ismimde oyle ikbal pek yaygin degil zorlugu oluyo açıkçası ☺️ nokta atisi oldu benimki Zülal ismine Zühre uyuyor sanki ☺️
0 oy
tarafından
Kuzum çok haklısın  arkadaşım okul.onces9 öğretmeni bir sınıfta 5 de poyraz var :)) diyor ben artık hangisi hangisi karistiyorum:)) 

Eski isimleri verme taraftarıyım.  Dini anlamada kuranda geçen ve manası güzel olan isimleri tercih edersin inşallah ♥︎
(907 puan) tarafından
Manasına önem veriyorum canım, Kuran'da geçen olur türk ismi olur benim için fark etmez.
0 oy
(775 puan) tarafından

Ya bu saydığın isimler zaten amanda farklı olsun kimselerde olmasın diye diye türetilen isimlerden 

Tavsiyelerim 

Leyla<3

Sena<3

Zeynep 

Zümra

Züleyha

Hümeyra

(907 puan) tarafından
Leyla ve Zümra da popiler isimler arasına girdi )) eskilerden gelen iki isim.Zeynep ismini severim
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Serra ismi çok güzel bence benim kızımın adı nazlı ikinci kızım olursa narin istiyoruz ama Serra da üst komşumun kızının adı çok kibar bence 
(907 puan) tarafından
Ayy güzel isimmis , kuzenimin adı sevra ama sonuçta bu farklı ))
(4,061 puan) tarafından
Aynen canım çok hoş Bi isim ilk defa duymuştum bende
0 oy
(410 puan) tarafından
Kızımın ismi DENİZ MİRA.mira yerine aden düşünüyorduk ama eşim istemedi.

Zühra

Arin

Zana 

Elif (çok zarif geliyor bana)

Belinay

Fikir olur belki:))
(907 puan) tarafından
Bizde elif çok, kuzenim yigenim )) arkadaşım.arin ve Belinay güzelmiş ama
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Aysima 

Afra 

Şura 

Simay 

Mila 
(907 puan) tarafından
Ayy Aysima güzelmiş
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Dila ismi çok hoşuma gidiyor benim. Neva da güzel isim 
(907 puan) tarafından
He ikiz kış isimleri gibi oldu )? Listeme ekleyeyim hemen
0 oy
tarafından
Sidra ismi cok ama cok hosuma gidiyor biz hiranur koyacaz allah nasip ederse hifa. Sare. Bunlarda hoş 
(907 puan) tarafından
Onuda çok tavsiye ediyorlar canım, güzel isim ama her kız ismi önerisinde en az beş kişi tavsiye ediyor yada ismini koyuyor.sare güzel evet teşekkürler canim
0 oy
tarafından
Meva ...... Zümra kızlarımın Ismi cok severek koyduk fikir olsun   :)
(907 puan) tarafından
Sağlıkla buyusunler canım, Zümra çocukluk arkadaşımın adı aslında sonradan kötü olduk herhalde ondan bu isme hiç sıcak bakamıyorum.Ama meva listeme ekliyorum tesekkurler
0 oy
tarafından

Kızımın ismi derin bi kızım daha olursa deren koymAyı füşünüyorm :)

(907 puan) tarafından
Ay bak güzel isimler, bende Deren ismini seviyorum, derin,defne bu d harfi ile aram iyi galiba
tarafından
Hayrlısı olsn kuzum

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 544 göst.
18 Aralık 2022 Aile kategorisinde Acemibiranne (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 106 göst.
21 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gonca Aslan (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,343 göst.
19 Haziran 2019 Aile kategorisinde Minikmucizemeleğimm♡ (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 220 göst.
21 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Gonca Aslan (13 puan) tarafından soruldu

379,405 soru

11,356,825 cevap

34,833 kullanıcı

...