0 oy
274 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

şimdi ben bu soruyu d yapmışım ve doğru demiş ama cevap c olması lazım yani tanımlama c yi gösteriyor  hem google hem youtube dan araştırdım. Tanımlama c yi gösteriyor acaba  kitap  mi hatali

8 Cevaplar

0 oy
(2,803 puan) tarafından
Tarih hocası deilim cnm :)
tarafından
Bilgisi olanlar baksın diye şey ettim :/
-Reklam-
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Aynen c olması gerekiyor cevap anahtarına yanlış bakmış olabilir misin
tarafından
Hayır 5 defa baktım ve su an yine baktım d diyor
0 oy
tarafından

Doğru cevap c  bilgi yönünden yeterli olup olmadığının kontrol edilmesi diyor.

Tahlil : (Çözümleme) Elde edilen verilerin kaynak ve bilgi yönünden yeterli olup olmadığının kontrol edilmesi aşamasıdır. Tenkit : (Eleştri ) Toplanan verilerin gerçekliği ve bilgi açısından güvenilirliğinin tespit edildiği aşamasıdır. Terkip : (Sentez ) Toplanan verilerin birleştirilerek sonuca ulaşılması aşamasıdır.

tarafından
O zaman ben bu kitaba devam etmeyeceğim. Bu yayindsn birdaha hicbir sey almam
tarafından
Hangi yayın
0 oy
tarafından
Hoca.ok demiş bosver :)
tarafından
Asjjssjdh
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Hehehehehe kız çok ballısın tarih öğretmeniyim ben MEB de çalışıyorum :D atandım 
tarafından
Inanayimmi ;D
(2,746 puan) tarafından
Yüzde yüz inan canım :D kpss Türkiye 45. Oldum hatta :))) çok şükür Allah'ıma atandım.
tarafından
Insaĺlah banada kısmet olur ya
(2,746 puan) tarafından
İnşallah aminnn isteyen herkese nasip olsun
0 oy
(462 puan) tarafından
Canım ben sosyal bilgiler öğretmeniyim yardımcı olayım bu tanım direkt tahlili veriyor doğru cevap olarak tenkit ise toplanan bilgilerin doğruluğu ve güvenilirliği  belirlenir yani elde ettiğin bilgilerin dayanagini  bulursun tenkitte 
tarafından
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Öyleyse bu kitap hatali. Devam etmeyeceğim
(462 puan) tarafından
Yani sağlam kaynaklardq bile hata olabiliyor çok fazla hatalı cevap yoksa devam edebilirsin kpss de özellikle tarihte çok fazla soru çeşidi görmek gerekiyor
tarafından
Bilmiyorum ki nu sorunun hatalı olduğunu tesadüfen buldum
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Cevap C olacak.

Tenkit eleştiri aşaması. Eserlerin iç ve dış olarak tenkiti yapılır güvenilirliği ölçülür. 

Terkip son aşama ürünü ortaya koyarsın. Diğerleri kolay zaten adlarından belli. 

Ama araştırmalar da kaynaklar yeterli mi değil mi diye şöyle bir bakarız. O aşamaya tahlil deriz. Şöyle düşün. Hani doktorlar kan değerlerimize bakarlar ya tahlil alıp yeterli mi değil mi diye onun gibi düşün. :) Ben çocuklara bu şekil anlatıyordum. Klavye donuyor donmasa daha güzel açıklardım. 
(462 puan) tarafından
Canimm zaman kaybetmek istemiyorsan haftalık bir plan yap iki ders bitirerektw ilerlerleyebilrsin  mesela
  Türkçe  edebiyat
 tarih coğrafya
Şeklinde ikili  bitirerekte ilerleyevirlsin
tarafından
Günlük iki dersmi beya haftalık iki ders tüm konuları mi
(462 puan) tarafından
Günlük haftalık planlarını konuya göre yap mesela  mesela tarih konularını  günlere bol mesela ilk konuyu birgunde veya iki günde  bitirmek gibi ama mutlaka  benim hocam yayınlarından ramazan  yetgin den dinle tarihi  coğrafyayı benim hocam yayınları  bayram meral den dinle Türkçe yi de videolu çalış çok basit gördüğün  bir  konuda bile cok ince nuanslar var onu turkce kitaplarında
bulamazsın  artık Türkçede  de çok eliyorlar  sinavda
(2,746 puan) tarafından
Kpss için dedikleriniz geçer li
(462 puan) tarafından
Azkaban  neyi yanlış  söylediklerimin  acaba
0 oy
(366 puan) tarafından

Ben bilemedim hahaha :D

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 204 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu