0 oy
137 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından

Doğumdan 5 gün sonra çocuk endokrin kontrolü için gidin demişlerdi. P

image

azartesi günü kontrol için gitmiştik. Şehir hastanesinde çocuk polikliniğinden yeşil alan açtırdık ama ayın 14 üne randevu bulduk. Çocuk endokrinoloji bölümünde ne yapıyorlar. Bir de özele gitsem orda da mı yeşil alan açılıyor direkt bu bölüme gidilir mi? İnternete baktım biraz hiçbir bilgi bulamadım bilenler yardımcı olur musunuz

6 Cevaplar

0 oy
(1,431 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Sanırım kanla ilgili ya 

image

önemli birşey değil kuzum 

(1,431 puan) tarafından
KAH diye geçiyor kuzum kanla ilgili oda basitmiş korkulacak bişi değil , geçmiş olsun canım
(24 puan) tarafından
Çok tesekkür ederim
(1,431 puan) tarafından
Rica ederim götürebildiniz mi ?
(24 puan) tarafından
Yarın için buldum randevu o zaman götüreceğim inşallah özele. Doktora sordum korkacak bir şey yok dedi ama iste görmem lazım dedi
(1,431 puan) tarafından
Zaten öyle canım korkulacak bir şey yok demiştim kuzum ♥️
-Reklam-
+1 oy
(4,518 puan) tarafından
Scrotal hiperpigmentasyon 

Konjenital adrenal hiperplazi (KAH) adrenal kortekste kortizol sentezinde rol oynayan beş enzimden birinin ek-

sikliğine bağlı gelişen, otozomal resesif kalıtılan bir hastalık grubudur.

Devlette cocuk doktoru sevk eder 

Ozeldede cocuk endokrin bolumune yoksa direk endokrin bolumune gidebilirsiniz
(24 puan) tarafından
Çok tesekkür ederim özele gideceğim galiba her ne ise yani hiçbir açıklama yapılmadı ne hakkında gönderdi doğum yapar yapmaz yolladı rutin demiş hastanede yeni açılmış o bölüm
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Troitleri mi yüksek canım 
(24 puan) tarafından
Hiçbir şey demediler ki sezaryen ameliyatı oldum eşime vermişler
(1,431 puan) tarafından
Troitleri içindir canım bizde yeni doğunca yüksekti endokrinoloji ye sevk etti randevu bulamadım çocuk doktoruna götürdüm randevu bulamıyorum siz bakın bi çok önemli bir durum mu diye baktık değerler normale dönmüştü
(1,431 puan) tarafından
İstersen sen de bir çocuk doktoruna götür randevu bulamıyorum de zaten tahlil yapıyorlar çok önemli birşey olsa kağıt imzalayıp yönlendiriyorlar canım
(24 puan) tarafından
Rutin demişler anlamadım hiç. Kağıtta yazan scrotal hiperpigment dediği deride farklı renk ama doğduğu gün kırmızıydı su an geçti çok şükür belki ondan diye şüphe ettim bende
(24 puan) tarafından
Doktora götürdük de yeşil alan açtı sadece
0 oy
(9,657 puan) tarafından
Özel hastanelerde endokrinoloji bölümü yok diye biliyorum araştırma hastanelerinde var takip gerektiren hasta kaydı açıldıysa başka hastaneye randevu alabilirsin açılmadıysa alamazsın  bağışıklık büyüme ile ilgili o nölüm
(24 puan) tarafından
Sezaryen ameliyatı oldum eşime vermişlerdi kağıdı. Hiç kimse açıklama yapmadı. 3160 gr ve 50 cm doğdu
(9,657 puan) tarafından
Allah Allah değişik  maşallah güzel kilosu boyu Allah bağışlasın
(24 puan) tarafından
Doğum yaptığımda cildi çok kırmızıydı geçti şu an ama onun için mi yolladı bilmiyorum hiç
(4,518 puan) tarafından
Oz3l hastanelerde cocuk endokrin var normal endokrin var
(24 puan) tarafından
Tesekkür ederim yarın bir bakacağım bulabilirsem
0 oy
(791 puan) tarafından
Canım genelde yeni doğan bebekte isterler bnden istediler dedıler hızlı çalışyo kayıt açtık bnde 4 ay peşinden koştum düşrmek için aldım tahlıl yaptılr çok şükür temizdi 
(24 puan) tarafından
Ne yapıyorlar acaba tam olarak siz bebeğinizi içeriye girdikten itibaren me yaptılar ne istediler. Çok tesekkür ederim ben bir sorun var zannetmiştim
(791 puan) tarafından
Sadece kan tahlili ya
(24 puan) tarafından
Çok sağolun
0 oy
tarafından
Özel Dr endokrin bulamadım ben canım devlette de hala randevu alamadim insülin direncim var benim sizden ne için istediler
(24 puan) tarafından
Sadece rutin demişler bilmiyorum ki

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 220 göst.
14 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Pasakizz (808 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.
31 Mart 2024 Aile kategorisinde Suskungirl44 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 69 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde 175766 (274 puan) tarafından soruldu