+1 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar kaynanam ile 20 dakikalık mesafede oturuyorum 5 senelik evliyim eşim ile görücu usülü evlilik yaptık. Eşim aile apartmanında oturmak istemedi ev aldı nişanlıyken kredi ile borcumuzu yarıladık aile apartmanı üç katlı eltim 18 senelik evli orda oturuyorlar neyse birde kiracı var aşağıda üst kat eşimin o yaptırmış öyle diyorlar ama kaynanam kiramızı vermiyor bize az buçuk 50 bin kadar yardım etti şuan veremem diyor borcnuza yardım ettim diyor ama kaynıma bin karı destek oldu kaynımın ne yaptığı belli değil eşim işinde gücünde ama kaynanam evinde şey olsun verir poşetler ile yollar her gittiğimde elim boş göndermez baştan beri yıldızımız barışmadı pek gitmem ama gidince verir terayap olsun köy peyniri falan ama zoruma giden eşin alması gereken kira alınmıyor alamıyoruz kaynıma karşılıksız yardım etmişken bizim kiramızı vermediği için karşılıklı yapmış oluyur eşimde sabret diyor kira 800 TL isti en diyor bir iki aya kızlar hak yeniyor gibi geliyor bana ama eşimden yana çok şükür şanslıyım ama kayınvalidem ayrım yapıyor sanki ona kalsa hak yemiyorum diyor siz olsanız ne yapardınız 

14 Cevaplar

+2 oy
(3,052 puan) tarafından
Kadın elinden geldiğince size de birşeyler yapmaya çalışıyor belli ki. Sizi sevmese elindeki yağı peyniri sizinle paylaşmaz. Aile içinde bu kadar çok 3 ün beşin lafı yapılmamalı bence. Hem eşin o evi evlenmeden önce yaptırdıysa ve eşin birşey demiyorsa senin yorum yapman doğru olmaz. Eşin de iyiymiş hiç huzurunu kaçırma bence. Eşine de bu konuyu sürekli açıp tatsızlık çıkarma derim
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm biraz çok kafaya takıyorum ama yapacak bir şey yok
-Reklam-
+1 oy
(6,047 puan) tarafından
Yani size 50 bin destek olmuş. Elim kolum boş gondermez diyorsun. Bir süre kiramizi vermeyecek diyorsun. Sanki hakka girmemis oluyor ya
tarafından
Banada öyle geldi
(228 puan) tarafından
5 senedir almadım cnm ama eşimin hakkı ama pek verme taraftarı değil
(6,047 puan) tarafından
O zaman size 50 bin vermeseydi kiranizi isteseydiniz.
+1 oy
tarafından
Ana oğul.arasina girmezdim. 

50 bin vermiş ise işte kiraya göre hesaplanmıştır.  Az sabır edin diyorda bekleyin . Orda oturmamayi siz tercih etmemissiniz. Birde kötü değil.diyorsun elim kolum dolu gelir diyorsun hep. Bence bu konu dışında kalmalisin evlenmeden önce yaptırmış esin madem onlar kendi aralarında çözsünler
(228 puan) tarafından
Verir eder ama kira konusunda vermek istemiyor yok işte yarın ettim yon eşyanı ödedim şunu aldım falan diyor
tarafından
Tam canim işte destek olduğuna sayıyor oda. İyi kötü elinden geleni yapmis . Az sabır edin diyorsa bekleyin.
Hic yapmayan kaynanalar var birde öyle düşün.  Sizinki size her konuda destek olmuş yine
(228 puan) tarafından
Oldu cnm aynen haklısın
0 oy
(292 puan) tarafından
Kaynına 50 bin civarı yardım etmiş midir
(228 puan) tarafından
Daha daha fazla kaynım biraz değişik eşimin gibi değil
0 oy
tarafından
Yani sonuçta eşinin payı ve onlar yapmış bence burda eşin malını savunsun 
(228 puan) tarafından
Eşim konuşucam diyor ama kaynanam hemen vermez
0 oy
tarafından
Bence haksızlık olmamış ya, bir süre demiş zaten. Sabırla bekleyin bence. 50 binTL destekte olmuş size. Bence normal karşılanması lazım ama tabi ki siz ailenizi daha iyi bilirsiniz 
(228 puan) tarafından
İşte cnm 5 senedir yardım ettiği için almadık zaten
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Çok özür diliyorum ama bu karşılaştırmada yanlış kaynın iş konusunda düzensiz biriyse kaynanan ona biraz fazla yardım ediyorsa torunları içindir. Kime ne verdi hesabı yapmayın ev alırken vermiş 50bin demekki zora düştü ki kirayı kendisi almaya karar verdi 2 evde sonunda sizin değil mi kirasını şimdilik almasan ne olacak? Kadın kötü düşünecek olsa evine gittiğinde herşeyi önüne sermez.. 800 TL için değmez bence. 
(5,877 puan) tarafından
Bizim evde eşimin emeği ama tapusu kayınbabamda umrumda bile değil satsak mı sattırmam oralar kentsel dönüşüme gircek diyo :) ev kendininmiş gibi davranıyo bizde ses etmiyoz :)
(228 puan) tarafından
Bize hakkınız var diyor ama kirayı vermiyor verdiğine sayıyor
(5,877 puan) tarafından
Bence bu konuyu büyütme yinede eşin annesinin cebini biliyordur eğer zorda olduğunun farkıdaysa isteyemiyordur
(228 puan) tarafından
Eşim yardım etti diye istemiyor şuan bir iki ay sonra konuşucam diyor
(5,877 puan) tarafından
Hadi bakalım üsteleme sende o zamana kadar
0 oy
tarafından
Ya keşke kaynanam böyle olsaydı canım bırak yardım etmeyi düğündeki paralarımızı takılan altınları aldılar evine gidiyim elim kolum boş dönerim o evime gelsin eli kolu boş gelir yani senin kaynana böyle değil yani
(228 puan) tarafından
Benim ki bu kira dışında iyi elimiz dar olunca çok yardım etti
tarafından
Ozaman canım kirayı görmezden geliceksiniz mecburen
0 oy
(7,791 puan) tarafından

Kadin para cermis oi 50bin cok para... 

Her gittiginde her seyi dolduruyor 
Esin de cok iyiymis onu buyuten sana damat eden de o kadin. 
E demezler mi adama daha ne istiyon diye bi sure boyle oluversin zaman olerledikce esin ister gerek gorurse zaten.
(228 puan) tarafından
İşte haklısın cnm kaynanam bazen sivri dilli ama merhametli sarsa kalsam verir elinde olmasa bile bulur ama bu konuda hani eşimin hakkı diye üzülüyorum ama dediğiniz gibi yardımıda oldu sonuçta
(7,791 puan) tarafından
Esinin  hakki iste sen araya girme onlar yapmislardir hesabini kendilerince.
(228 puan) tarafından
Aynen yapıcak bişey yok
0 oy
(551 puan) tarafından

Ev eşimin ustündeyse kocamdan bı şikayetim yoksa maddi durumum da o para olmadan çok kötü değilse karışmam sonuçta onun annesi şahsen benim annem bana 50 bin vermiş olsa her geldiğimde elimi boş göndermemis olsa kendi annemden para istemem kaynanamda eşimin annesi olduğuna göre para lazım oldugunda kendisi isteyecektir canım. 

Analar candır :D ben ikisinide severim. 

(228 puan) tarafından
Daha daireler kimseye bölünmedi cnm kaynatamın üzerine
(551 puan) tarafından
O zaman hiç karışmazdim vefat etmeden verirse benim olur vermezse zaten devlet bolusturur canım boşuna canını sıkma böyle şeylerle evinin huzuruna bak derim
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm ne kadar kafaya taksamda olacağına varıyor zaten
0 oy
tarafından
Asla ama asla eşimle ailesinin arasındaki para mevzuuna karışmam. Kocam ailesini benden daha iyi bilir, ne veriyorlarsa, ne vermiyorlarsa o bilir sana da tavsiyem ailesi hakkında eşine hakkımızı yiyorlar vs deme insan ister istemez ailesine laf geldiği için dolabilir 
(228 puan) tarafından
İşte ailesi haksızlık yapıyor diye üzülüyorum
tarafından
Hiç üzülme bana haksızlık gibi gelmedi yardım etmişler eliniz kolunuz dolu gönderiyorlar, hem sizin durumunuz da anladığım kadarıyla düzgün yani eşiniz çalışıyor düzenli geliri var o yüzden kayınvalideniz siz hakkında içi rahattır diğer evladının belini doğrultmaya calısıyordur aynısını benim babam da bize yapıyor biliyor ki bizim durumumuz düzgün düzenli işimiz hayatımız var bize yardım etmiyor ama erkek kardeşim çalışmıyor çoluğunu çocuğunu karısını perişan ediyor babam da çocuk kadın sersefil olmasın diye onlara yardım ediyor haklı olarak
(228 puan) tarafından
Evet kayınvalidem de diyor ben bazen kızıyorum sanki bizi  ayırıyorsun diyorum ne yapayım dört çocuğu var telef mi olsun çoluğu diyor eşim işinde evine bakıyor farkında el sürmüyor o yüzden ama vizede çok destek oldu bişey diyemem son bir yıldır para konusunda olmuyor oda çok şükür geçiniyoruz
tarafından
O zaman hiç kafaya takılacak dert değil canım
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm
0 oy
(42 puan) tarafından
Vermiyosa da bizimki gibide istemiyor ne güzel sıfır ev aldı 100 bin liralık araba var altında kayinvalidemin biz kiradayiz 3. Cocugu bekliyoruz orta halli insanlarız kendimize anca yetiyoruz çok şükür geçen akşam kaynanam gelmiş eşime 150 binlik araba gösteriyor az annenize yardımcı olunda daha düzgün arabaya bineyim diyor hahahah eşimde dalga mı geçiyorsun falan diye tepki gösterdi annesine Allah'tan 
(228 puan) tarafından
Şok oldum çocuklarıma destek olacağına araba peşinde mi şaşırdım gerçekten neler varmış
(42 puan) tarafından
Anlatsam dilin uçuklar da neyseee
(228 puan) tarafından
Eşiniz ne diyor bu duruma sinir olmamak elde değil
(42 puan) tarafından
Başta çok kaptırdı da daha yeni yeni akillaniyor tepki göstermeye başladı. 20 günlük kapanmada her yer kapalıyken balkonunu odasına katmak için 3000 TL istedi eşimde verdi neymiş yarın oburgun o ev bize kalicakmis ölmeden satıp yemezse yüzüme tukursunler de işte maksat yemek olsun ***** kocama da yeni dank ettiler
(228 puan) tarafından
Kocanız gözünü açmış ama oda bişey kimisi hiç gözü görmez
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Sen tutuldun bu olaya böyle giderse hasta olursun eşin sana ben farkındayım şimdilik böyle yapmam gerek demedi mi sen neyi zorluyorsun canım bırak kendi hakkını da eşin savunsun zamanı gelince 
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm ama hani eşim çok iyi niyetli hakkını yedirme sin istiyorum tamam etti az çok bizede ama yinede diğeri hep önde
(1,020 puan) tarafından
Bu eşinin sorunu senden çok, kendini yıpratırsın onun zoruna gitmiyorsa sen napcan
0 oy
tarafından
Valla kocam eyvallah dediyse ses cikarmazdim..sonuçta bisiyler yapiyomus yine..durumun çok kötü degilse o paraya çok çok ihtiyacım yoksa tabi .
(228 puan) tarafından
Orta halli geçiniyoruz şükür ama böyle ayrım yapması hoş değil
tarafından
Onu eşin bilecek cnm eşin için sorun yoksa banane derim..o ayrımı sana değil eşine yapiyo. Sanki dolduruyomus gibi konuyu açma bnce..
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 442 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 221 göst.
6 Eylül 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 157 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu