0 oy
386 göst.
Aile kategorisinde (345 puan) tarafından
Kızlar moralim çok bozuk gerçekten yanii buraya yazmak istedim içim sistikce şişti çünkü çevremdeki hiç kimseye tam anlamıyla güvenmiyorum çünkü asıl konuyu kabasiyla anlatıcm ben kaçarak evlendim evlendikten 2 yıl sonra annemle konuşmaya başladık sonrasında hamile kaldm o süre içinde annem evdeki ceyizlerimi vereceğini söyledi bende dedm anne benim eşyalarım zaten var hepsini almayacam dedim yarısını aldm yarısını almadm içerisinde bir tane de saç düzleştirici vardı çalışırken 5 sene önce yanii 450 lira para verip almıştım neyse işte dün de annem annemin en yakın arkadaşı birde ablam bana oturmaya geldiler (annem bu arada 4 yıldır evliyim ama evime 2.gelisi ) gelmeden önce benden düzleştiriciyi istedi bende dedm tamam anne veririm dedim neyse dün geldi oturdular o kadar laf saydı işte evin kötü sana ne yaptılar sanki sen normal evlenseydon evin böyle mi olurdu esyan böyle mi olurdu (ki eşyalarımı da daha 1 sene olmadı alalı daha öncesinden etraftan komşular koltuk falan vermişti kötü ve eskiydi onları kullanıyordum) yok işte sana ne altın taktılar takılanları da sattın bilmem ne dedim anne peki bunlar bişey yapmadı da ama senden yaptığını geri istiyorsun zaten dedim ( geçen sene de verdiği ceyizden 3 parça eşya istedi onları da geri vermiştim ) peki dedm ben bütün çeyizi de almadım zaten dedm sen ne yaptın dedm bunun üzerine tartıştık sonra ben evimde diye sustum bugün yine gönlünü almak amacıyla aradm işte sen bana dedin bana ne annelik yaptın (kesinlikle böyle bisey demedim) bundan sonra senin annen yok beni anne olarak görme bir daha evine gelmem dedi yüzüme kapattı telefonu yaklasik 5-6 ay önce de eşimle tartistim ve ciddi bir konuydu ayrilacaktm anneme ucundna mevzuyu anlattım annem dedi kesinlikle ayrılıp gelmeyeceksin evinde kalacaksın dovse de aldatsa da üstüne kadın da getirse kesinlikle kapıma gelmeyecekson demisti gerçekten çok zoruma gidiyor yanii ben bu kadar dislanmayi bu kadar sözleri ve sahipsiz kalmayı hak ediyor muyum bilmiyorm yanii sizler soyleyin gerçekten çok kötüyüm

Kimseye anlatmakta istemiyorm çünkü çevremdeki herkes anlattığım her şey le beni en ufak tartışmada sırtımdan bicakladi artk çok yoruldum gerçekten 

14 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Kaçarak evlenmek demek bana göre aıleyı tamamen yoksaymak demek, ben kaçsaydım aılem artık yok dıyerek kaçardım, bır evlat çok zor yetısıyor benımkı 14 aylık ömrümden 10 sene gıttı ki daha el kadar bunun buyumesı var, uykusuz gecelerı var o kadar emek var her anne baba kızları evlenırken görmek ıster, usulen de olsa kendı rızaları olsun ıster, her anne de kızının en ıyı evde en ıyı sekılde yasamasını ıster, annen yıne de sana kucak açmış bır kaç sıtemı tabıkı olucak sen, senın evındeyken ozellıkle ne dese yutup haklısın anne demelıydın çünkü haksızsın
(4,089 puan) tarafından
Valla görücü usulü tanısıp evlendim evleneceğimiz yaz eşimin işleri kötüye gitti bende eşyaları çok önemsemedim kötü değil ama çok lüks şeylerde almadık hala evime gelince şu eşyalara bak üç beş yıla kırılır bunlar o kadar okudun çalışıyorsun bak kuzenlerine evde yatıyorlar nasıl güzel evleri var deyip durur bende gülerim haklısın valla ama ne yapalım kısmet şu işleri yoluna koyalım hepsini değiştiricem derim :)))
tarafından
Canım belkı acımasız bulabılırsın ama her kız annesı hatta erkek annelerı de benı anlar kımse evladı onlardan ızınsız böyle bırsey yapılmasını ıstemez, sende annesın bak oyle düşün, benım sana tavsıyem annenın gonlunu al hem Allah ıcın hem de yarın oburgun annene ıhtıyacın olur anne baba ınsanın arkasındaki dağdır
tarafından
Aynen öyle helenaaa anne baba hakkı ödenmez çiğnenmeyecek kadar da onemlıdır bana göre, annemın bana yaptıklarını yazsam sen neden kaçmadın derler ama ne olursa olsun annedır emeği çoktur ve evet evıme herkes 50-60 bıne evlenırken ben 30 bune dugunumde kınamda ıcınde evlendım, evımde sehpam masam yoktu yerde yıyorduk sehpa yerıne koli vardı ters cevırıp uzerıne örtü örtüp onu kullandım, para olmadığından degıl zamanla hersey olur dedık sımdı çok şükür eksıfım yok ama annem hala hıcbırseyımı beğenmez
(345 puan) tarafından
Canım benim annem biraz değişik bak altta yorumlarda da yazdım tanışma oldu annem tamam olur gelin isteyin dedi sonra isteme oldu isteme de vermedi aradan biraz zaman geçti sonra tamam olsun dedi tamam dedik tekrar geldiler oturmaya bu sefer istemiyorum dedi gittiler aradan zaman geçti neyse tamam olsn dedi bu sefer de olsn dediği için eşyalar alındı nikah günü alındı dügun salonu ayarlandı herşey tamam sabah nikaha gidecez yine yok istemiyorum dedi herşeyi yine bozdu aradan yine zamna gecti tamam olsun dedi bu sefer ben dedim artk bu sondu ben evlenecem o da dedi evlenirsen evlen ben gelmem düğüne dedi sen bilirsin dedim bende sırf bu annemin git gellleri yüzüne dünya borcun altına girdik ve ne eşyalarımızı alabildik ne istediğimiz yerlerde oturabildik bende öyle bişey demeden hoppala kacalm diyenlerden değilim yanii çok ugrastik rahat bir 5 ay olur olmaz degisleriyle uğraştık ama karşı tarafında benim de eminim benim yerimde olsaydınız dizinde sabrinizin sonu bu olurdu herhalde
(601 puan) tarafından
Bence hayatta büyük konuşmamak gerek kizlar bn yaptım asla kaçmam bn apta.lmiyim dedim bn asla yapmam insan nasi ailesini birakir dedim ve 1 hafta sonra eşime kaçtım ...sizinde muhtemelen evladınız vardır benimde bı kızım var kaçmasını asla istemem ha olaki kaçtı aslada evladımı sahipsiz yinede bırakmam babamda bnaa diyordu kaçarsan bigun seni evlat saymam diyordu 3 gün sonunda barıştık ..ha pismanmiyim eşim açısından hayır çok şükür pişman etmedi ailem açısından düşünürsek elbette ki kendime kızıyorum ama şartlar öyle gerekti çok şükür ki böyle bi aileye sahibim yinede bana sahip çıktılar bırakmadılar ..herkes ben gibi şanslı olmuyo ailem için ne kdar sukretsem azdır burda ne ana baba ne evlatlar okuyoruz üzülüyorum bı yandanda iyiki varlar diyorum.Rabbim herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kimseye anlatma eşin de dahil. Eşin bunu bilirse nasılsa arkada kimsesi yok diyerek her şeyi yapar sana. Madem öyle diyor sen de kendi ayakların üzerinde duracaksın canım ver bütün aldıklarını koy kapısına kullansın madem. Ayrıca kaçmadan evlenen insanların her şeyi mükemmel miymiş? Değil tabi ki. Sen mesleğin var mı bilmiyorum ama yoksa da uğraş bişeyler öğren yap. Kimseye minnet etme
+1 oy
(305 puan) tarafından
Annen ustunden yillar gecmis olsa da bunu sindiremeyebilir kolay kolay sincek bisey degil kacarak evlenmissin hicbiseyini gorememis sana sitem etmekten cok senin daha iyilerine laik olduğunu anlatmaya çalışmış sindiremiyo yani senin daha iyi hallerde oldugunu gormek isterdi ben bunu anladım ayrica den ne yaptin ki demen annene haksizlik olmus çünkü sen kacarak evlenmissin ne yapabilir ki bence annenin snaa olan öfkesi gecmemis bana gelme derken de kendin ettin kendin buldun demek istiyo annenin yaptigi ne kadar doğru tartışılır bende bi anneyim bu kadar gaddat olabilir miydim hic bilmiyorum ne yasiyo nasil duygular besliyo Allah yardımcın olsun zor sende bi hata yapmissin ama bunun bedelini daha kac yıl oduceksin ki herkes hata yapar 
0 oy
tarafından
Annen pişman olana kadar onunla konuşma gerçekten dediği gibi bir annen yokmuş zaten 
(345 puan) tarafından
Gerçekten çok üzülüyorum yanii ben elimden geleni yapıyorum sırf annem gelecek diye geceden çocuğum uyuyunca yemeğimi pastami pogacami kekimi herşeyimi yaptım sırf gelince onu yemezse öbürünü yesin rahat etsin diye ama 2 kere geldi her gelmesinden sonra böyle kavga çıkartıyor
tarafından
İyilik bilmeyen bilmez canım boşver eşinle mutluysan gerisini takma
(345 puan) tarafından
Çok şükür iyiyiz eşimle zaten bundan sonra da bu kadar samimi olacağımızı sanmıyorum
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kim olursa olsun sana bu şekilde davranan annen bile olsa arana mesafe koy alttan aldıkça tepene çıkıyorlar 
(345 puan) tarafından
Aynen aramayacam zaten kendisi arayana kadar ve en yakın zamanda eşimin çalıştığı yere tasinacam
0 oy
(800 puan) tarafından
Annem yok diye üzülüyordum taa ki bu yaziyi okuyana kadar işte ANNE var anne  var. Mesafeli ol dinlemek duymak zorunda değilsin. 
(345 puan) tarafından
Aynen canım zaten en yakın zamanda eşimin çalıştığı yere tasinacam uzaklasacagim bunlardan
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Evlat kaç yaşında olursa olsun ne hata yaparsa yapsın dışlanmaz sahipsiz bırakılmaz ama annen çok kinci galiba anne baba içinde gerçekten sabahlara kadar uyumayıp baktığın evladının bi gün elin çocuğu için seni öylece içini yakıp bırakıp gitmesi gerçekten çok kötü çok zor Allah hiç bi anne babaya göstermesin bu durumu 
(345 puan) tarafından
Gerçekten zor ben annemi de anlıyorum zaten ama psikolojisi pek düzgün değil annemin zaten evlenecegim zaman bir istedi bir istemedi verdi geri vazgeçti herşeyi hallettik nikah tarihi aldık eşyalar alındı ev dizilecek eşyaların parası falan verildi geri annem vazgecti istemedi aradan 1 ay geçti fikri değişti vermek istedi artk bu seferde bu oyununu ben kabul etmedi ve evlenecem dedim evlenecek sen git ben gelmiyorm düğüne falan dedi sen bilirsin deidm
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Canım annende maalesef baglanamamıs anne sendromu var.Sen eger cok iyi maaslı bir yerde calısmıs olsaydın yada en iyi uniyi kazanmıs olsaydın senınle ıftıhar eder övünürdü.Ama anneler olarak bazen cocuklarını hatalarıylada kabul etmıyolar buna ben cok üzülüyorum ve karşı geliyorum.Sana tavsıyem evine sahıp cık eşine sahip cık ve annenle sorunlarını eşinle paylasma.Sahıpsız oldugunu anladıgı an üstüne gelecektir.Su saatten sonra anne yanına gitsen o kadın bu ahlakla sana sahip cıkmaz.Kendı yagında kavrul herşey esya demek değil altın demek değil.Annen yanlıs yapmıs Allah onuda iyi etsin ne deyim.
(345 puan) tarafından
Zaten öyle canım ben hiç bir zmaan esyam olsn evim olsun bilmem ne böyle şeyler demedim sürekli evimin huzuru olsn rabbil ailemin huzurunu sevgisini bozmasın hep böyle şeyler diledim
0 oy
tarafından
Uzuldum senin adina. Cocuk demek omur boyunca hatasiyla dogrusuyla arkasinda durmak demek. Evlatlarinin arkasinda durmayan aileler yuzunden kadinlar siddet goruyor, hor goruluyor yok sayiliyor. 
(345 puan) tarafından
Bende bunu diyorum yanii Allah'a şükür suanlik eşimden tarafa şiddet yada başka herhangi bişey yok ama benim annem bunları bana soyluyorsa yarın bir gün elin oğlu bana neler yapmaz ki sonuçta annem yanii o benim bende bir anneyim kendi kızıma nasıl böyle yaparım
tarafından
Bunu esinle paylasma derim.aksine araniz cok iyi gibi goster. Kadini sahipsiz gorunce iyice azıyolar cunku. Allah yardimcin olsun kardesim, zor yasadigin.
0 oy
(80 puan) tarafından
Annelik dünyanın güzel olayiyken yaş ilerledikce çok cirkinlesebiliyorlar maalesef. Akışına bırak biraz arama
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Seni üzmek istemem ama keşke kacmasaydin ailen vermedi mi neden kaçtın var çevremde kaçan insanlar boyunları hep bükük kaliyo ama tabiki annenin sakın kapıma gelme demesi çok yanlış evlat sonuçta ne yaparsa yapsın arkani donemezsin o da kızgındır sana hala normal olarak ama sana öyle demesi hoş değil ne diyim ki Rabbim hayırlı kapılar açsın yuvandan huzuru mutluluğu eksik etmesin 
(345 puan) tarafından
Amin canim yukarda bir iki yorumda yazdım annem çok oynattı bizi bı verdim tamam dedi sonra hayır olmaz dedi belko 5 ay biz uğraştık böyle o yüzden en sonunda kaçmak zorunda kaldm artk
0 oy
tarafından
Bazen herşeyi akışına bırakmak lazım Allah yardımcın olsun okurken çok üzüldüm Allah yuvana huzur versin seni en yakınına bile muhtaç etmesin inşallah
(345 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsn
0 oy
tarafından
Annen seni zaten silmiş 

Çok üzülme bence
(345 puan) tarafından
Evet ama bunu bire bir soylemesi garip yanii
0 oy
(2,002 puan) tarafından
Şimdi benim bir kızım var Allah hayırlı yazılar yazsın böyle bı durum yaşasam anne olarak çok üzülürüm buna eminim ama ben anneyim ne olursa olsun o benim ciğerim asla vazgeçmem daha çok sahip çıkarım kimsesiz sanıp ezmesin kocası diye annen yanlış davranıyor 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 218 göst.
2 Aralık 2021 Aile kategorisinde Sertuğ (345 puan) tarafından soruldu
0 oy
56 cevap 576 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 308 göst.
29 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 304 göst.